Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
Uroczystość Wniebowzięcia NMP to jedno z najważniejszych świąt maryjnych w naszym rzeszowskim kościele. Historia  Sanktuarium rozpoczęła się w dniu tej uroczystości, kiedy Jakub Ado doznał objawienia Maryi z Dzieciątkiem na drzewie gruszy i usłyszał jej głos: "Chcę na tym miejscu chwałę Syna mego widzieć i nieść pociechę utrapionym". Przez bez mała pięć wieków kolejne pokolenia wiernych nawiedzających rzeszowskie sanktuarium spełnienia tej obietnicy.
Od rana w bazylice gromadzą się wierni, który ukochali to miejsce, aby w tym szczególnym dniu dziękować Bogu za dar Maryi dla ludzkości i dar sanktuarium dla miasta Rzeszowa i całego Podkarpacia. Kazanie odpustowe głosi dzisiaj o. dr Cyprian Moryc OFM z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Na popołudnie i wieczór zaplanowano główne obchody z udziałem biskupów, a także przedstawicieli władz miasta, starostwa i województwa podkarpackiego.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.