Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Msza św. i konferencja naukowa w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim

  2017-06-14
    14 czerwca 2017r. Mszą św. w naszej Bazylice pod przewodnictwem Ks. Kanclerza Jerzego Buczka rozpoczęła się Konferencja  naukowa pt. „Wartości podstawą wychowania w rodzinie i szkole”. Wszystkich powitał wikariusz klasztoru o. Artur Stępień OFM i zaprosił do modlitwy w intencji młodzieży i dzieci oraz wychowaców i nauczycieli.
  Wykłady naukowe odbyły się w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie,
  Patronat honorowy objęli:
  JE ks. bp Jan Wątroba Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej
  Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki
  Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego
  Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator  Oświaty
 • Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy

  2017-06-13
  13 czerwca, w Uroczystość św. Antoniego z Padwy, nasza Bazylika wypełniła się licznie wiernymi, także spoza parafii. W tym dniu w Sanktuarium Pani Rzeszowa przeżywamy odpust ku czci tego wielkiego kaznodziei XIII w. Jest on dla wielu umiłowanym świętym, którego wstawiennictwa bardzo często wzywamy w trudnych życiowych sprawach. Mimo upływu czasu pamięć o nim pozostaje wciąż żywa.
  Eucharystii o godz. 7.30 przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny. Kazania głosił o. Oskar Poździk OFM, były kustosz Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy.
 • Msza św. oraz Marsz dla Życia i Rodziny

  2017-06-11
  Dzis w wielu miastach Polski odbywają się Marsze dla Życia i Rodziny.
  Rzeszowski Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczął sie w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 12.00 Mszą św. pod przewodnictwem Ks. Inf. Wiesława Szurka, koncelebrowali ją m. in. ks. Jan Kobak, Dziezjalny Duszpasterz Rodzin oraz ks. Daniel Drozd. Wszystkich uczestników powitał wikariusz klasztoru o. Artur Stępień OFM.
  Po zakończeniu Eucharystii wszyscy obrońcy życia i chrześcijańskiego modelu rodziny przeszli ulicami Rzeszowa.
 • Przyjęcie nowych ministrantów LSO

  2017-06-11
  W czasie Mszy św. o godz. 10.30 o.Artur Stępień OFM, moderator Liturgicznej Służby Ołtarza, przyjął do grona ministrantów 5 chłopców, którzy po odpowiednim przygotowaniu liturgicznym, jako kandydaci, dziś złożyli swoje przyrzeczenia ministranckie i otrzymali pelerynki, by godnie służyć Panu Bogu przy ołtarzu.
  Ministrantami zostali: Gabriel G., Błażej K, Mateusz K., Krystian B. i Jakub G.
  Gratulujemy rodzicom i nowym ministrantom oraz życzymy, aby posługa liturgiczna umacniała ich wiarę i więź z Bogiem.
 • Prymicyjna Msza św. u M.B. Rzeszowskiej

  2017-06-06
  We wtorek, 6 czerwca, o godz. 18.30 Neoprezbiterzy Diecezji Rzeszowskiej odprawili u stóp Matki Bożej Rzeszowskiej swoją Mszę św. Prymicyjną oraz udzielili wiernym specjalnego błogosławieństwa.
  Zawierzyli swoje kapłańskie posługiwanie Matce Bożej.
  Święcenie kapłańskie siedmiu Neoprezbiterów przyjęło w sobotę 3 czerwca w Katedrze z rąk bp Jana Wątroby.
 • Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

  2017-06-03
  Jak co roku w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej odbyło się czuwanie modlitewne Wspólnot Odnowy w Duchu Św. z naszej rzeszowskiej diecezji. W płomiennej modlitwie uwielbienia oraz o wylanie darów Ducha Św. wzięli udział także ich duszpasterze, którzy o północy odprawili Mszę św.
 • Uroczystość I Komunii św.

  2017-05-21
  21 maja br. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej w czasie Uroczystej Sumy pod przewodnictwem o. Rafała Klimasa OFM, proboszcza Parafii i kustosza Sanktuarium, ponad 40-cioro dzieci klas III Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rzeszowie przyjęło po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  Przygotowaniem dzieci zajął się ich katecheta o. Anastazy Popiel OFM.
  W Mszy św. uczestniczyły całe rodziny dzieci, krewni oraz wychowawcy poszczególnych klas.
  Na pamiątkę tej ważnej chwili wszyscy otrzymali pamiątkowe obrazki i chlebki.
 • Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

  2017-05-03
  Pod przewodnictem Ks. Biskupa Ordynariusza 24 kwietnia 2017r. w Dębowcu w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej rozpoczęła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po klasztorach męskich Diecezji Rzeszowskiej.
  3 maja w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przywitaliśmy jasnogórski obraz w naszym rzeszowskim Sanktuarium uroczyście wnosząc go w procesji. Wraz z wiernymi nasza wspólnota zakonna uczestniczyła w nabożeństwie majowym przed Najśw. Sakramentem i wizerunkiem M.B. Częstochowskiej.
  Wieczorem obraz został przeniesiony do kaplicy klasztornej, gdzie rozpoczęły się modlitwy zakonne.
  Po porannych modlitwach 4 maja przed wizerunkiem umieszczonym ponownie w Sanktuarium mogli modlić się także wierni i nasze grupy duszpasterskie.
 • .

  2017-04-16

  Podobny obrazZ okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
  życzymy wszystkim Parafianom i Pielgrzymom,
  aby przeżycie tajemnic Triduum Paschalnego
  umocniło wiarę, nadzieję i miłość,
  a radość poranka wielkanocnego napełniła serce
  wraz z obfitością łask
  i błogosławieństwem Zmartwychwstałego Jezusa.

   
  Wesołego Alleluja !!!!

  oo.Bernardyni

 • Triduum Paschalne i Wielkanoc

  2017-04-16
  Jak co roku od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty w Sanktuarium trwała przedświateczna spowiedź od 6.00 do godzin wieczornych. Pojednani z Bogiem i ludźmi weszliśmy w obchody Liturgii Triduum Paschalnego.
  W Wielki Czwartek Mszy Ostatniej Wieczerzy wraz z obrzędem obmycia nóg przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazmierz Górny, a po jej zakończeniu odbyła się adoracja Pana Jezusa w "ciemnicy". W Wielki Piątek liturgii przewodniczył o. Artur Stępień OFM, wikariusz klasztoru. W tym dniu Kościół nie odprawia Mszy św., dlatego odczytaliśmy Mękę Pańską i adorowaliśmy Chrystusa na Krzyżu a póżniej przy Grobie, przy którym wartę pełniła Straż Grobowa.
  Liturgią Wigilii Paschalnej, która rozpoczęła się przy ogniu na Placu św. Jana z Dukli, pod przewodnictem o. Rafała Klimasa OFM, kustosza i proboszcza, rozpoczęliśmy obchody Zmartwychwstania Pańskiego.
  W wielkanocny poranek Procesji Rezurekcyjnej oraz Mszy św. , które transmitowała w tym roku na żywo w odziałach regionalny TVP, przewodniczył J.E.Ks.Bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji, który wygłosił homilie a przed uroczystym błogosławieństwem złożył wszystkim życzenia i podziekowania za zaangażowanie i udział w obchodach najważniejszych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Wielkopostne Rekolekcje Intronizacyjne Najśw. Serca Pana Jezusa

  2017-04-05
  W dniach 2 - 5 kwietnia 2017r. w naszej bernardyńskiej Parafii Wniebowzięcia NMP przeżywaliśmy Wielkopostne Rekolekcje Intronizacyjne Najświętszego Serca Pana Jezusa, które prowadzili oo. Redemptoryści: o. Paweł Burda CSsR i o. Andrzej Zając CSsR ze Szczecinka wraz z braćmi klerykami z Tuchowa.
  Rekolekcje zakończyła uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Kazimierza Górnego, w czasie której 17 delegacji obrało Jezusa Chrystusa za swego Pana i Króla wypowiadając akty intronizacyjne.
  Jako koncelebransi byli m.in. Ks. Inf. Stanisław Mac, Ks. Inf. Wiesław Szurek, Ks. Stanisław Słowik i inni kapłani diecezjalni oraz zakonni.

  (foto o. Artur Stępień)

 • Droga Krzyżowa i Msza św. Obrońców Życia

  2017-03-23
  W tygodniu modlitw o obronę życia nienarodzonych 23 marca br. członkowie grup duszpasterskich Obrońców Życia i Apostołowie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odprawiali Drogę Krzyżową pod przewodnictwem o. Przybysława Majewskiego w intencji wszystkich podjemujących troskę o życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci.
  Także w tej intencji wieczornej Eucharystii przewodniczył Diecezjalny Duszpasterz Rodzin ks. Jan Kobak, który wygłosił także okolicznościowe kazanie.
Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.