Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Uroczystość M.B. Rzeszowskiej - Suma odpustowa (FOTO)

  2016-09-12
  Zwieńczeniem Odpustu ku czci M.B. Rzeszowskiej, przeżywanego pod hasłem "MARYJA, MATKA MIŁOSIERDZIA", była sprawowana w Ogrodach Bernardyńskich uroczysta Suma pod przewodnictwem J.E.Ks.Abpa Adama Szala z Przemyśla wraz z homilią. Eucharystię w Sanktuarium M.B. Rzeszowskiej Ksiądz Arcybiskup jako nowy ordynariusz sprawował po raz pierwszy. W koncelebrze byli także J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny i Bp Edward Białogłowski, Księża Infułaci, Ks. Dziekan. Licznie przybyli także Ojcowie z naszych bernardyńskich klasztorów, kapłani z miasta Rzeszowa wraz z pielgrzymkami oraz osoby konsekrowane i wielu czcieli Matki Miłosierdzia i Pani Rzeszowa.
  W szczególny sposób w tym dniu pielgrzymowali do Matki Bożej przedstawiciele władz, Służby Mundurowe oraz Rodziny składając zarazem w procesji swoje dary serca.
  Kazania w tym uroczystym dniu głosił Ks. prał. Ireneusz Folcik.
  Na zakończenie, w imieniu władz naszej zakonnej prowincji o. Józef Kachel OFM, wikariusz,  w serdecznych słowach podziękował Abp Adamowi Szalowi za przewodniczenie, Księżom Biskupom i kapłanom za wspólną Eucharystię, przedstawicielom władz i służbom mundurowym za obecność i współpracę, wiernym za modlitwę a stróżom Sanktuarium z o. Rafałem Klimasem OFM na czele za całoroczną pieczę i posługę u stóp Pani Rzeszowa.
  Uroczyste błogosławieństwo zakończyło Mszę św., po której odbył się piekny koncert pieśni patriotyczno-religijnych w wykonaniu Zespołu SOUL z Sanoka.
  O godz. 21.00 odśpiewano Apel Maryjny i nastąpiło rozesłanie pielgrzymów z Bożym błogosławieństwem udzielony przez o.Kustosza Sanktuarium.
  Wszystkim dziekujemy za wspólną modlitwę i ofiary materialne oraz duchowe na rzecz Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.

  (foto o.Artur A. Stępień OFM)

 • Odpust MB Rzeszowskiej - pielgrzymka szkół średnich

  2016-09-12
  W Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 9.00 na Mszy św. pod przewodnictwem Ks.Inf. Wiesława Szurka zgromadziła się młodzież ze szkół średnich wraz z pocztami sztandarowymi, aby przez wstawiennictwo Maryi wyprosić sobie u Boga potrzebne łaski na nowy rok szkolny i światło Ducha Św. w podejmowaniu decyzji na progu dorosłego życia.
 • Rozpoczęcie spotkań modlitewno-formacyjnych Sióstr Zakonnych

  2016-09-12
  Po wakacyjnej przerwie dziś obdyło się pierwsze spotkanie modlitewno-formacyjne Sióstr Zakonnych. Poprowadził je ks. Stanisław Kamiński. W ramach spotkania była adoracja Najśw. Sakramentu, spowiedź, konferencja oraz udział w Mszy św. odpustowej o godz. 10.30.
 • Marsz Miłosierdzia i Msza św. w Sanktuarium

  2016-09-11
  W niedzielę, 11 września 2016 r. odbył się w Rzeszowie Marsz Miłosierdzia. Rozpoczął się o godz. 15.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów przy Zamku a zakończył w naszym Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, w którym za przejście Bramy Miłosierdzia można codziennie zyskać odpust zupełny, gdyż jest ono w Roku Miłosierdzia kościołem stacyjnym wyznaczonym przez Biskupa Ordynariusza. Marsz prowadził J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski wraz z kapłanami, zakonnikami i zakonnnicami oraz świeckimi przedstawicielami różnych grup pełniących dzieła miłosierdzia wobec potrzebujących.
  Jego zwieńczeniem była wspólna Eucharystia o godz. 16.30 pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Edwarda Frankowskiego z Sandomierza, który przybył wraz z o. Oktawianem Jusiakiem OFM z KUL-u.
  W czasie procesji odpowiednie delegacje niosły relikwie świętych i błogosławionych, których wstawiennictwa przyzywaliśmy w czasie Eucharystii umieszczając relikwiarze wokół ołtarza.
 • Jubileusz 25-lecia kapłaństwa

  2016-09-11
  W obchody Odpustu M.B.Rzeszowskiej w niedzielę, 11 września o godz. 12.00, wpisała się także Msza św. jubileuszowa z okazji 25 lat kapłaństwa naszych współbraci: o. Azariasza Hessa OFM, kustosza Sanktuarium M.B. Kalwaryjskiej, który pochodzi z naszej parafii, oraz o.Oskara Poździka OFM i o.Serafina Sudy OFM - posługujących od niedawna w naszym rzeszowskim Sanktuarium.
  Dostojni Jubilaci sprawowali dziękczynną Mszę św. i udzielili odpustowego błogosławieństwa zgromadzonym wiernym, których przedstawiciele żłożyli im serdeczne życzenia i kwiaty. Kazanie wygłosił o. Juliusz Chłanda OFM z Kalwarii Zebrzydowskiej.
  Na zakończenie o. Azariasz Hess OFM przekazał do naszego Sanktuarium na ręce kustosza o. Rafała Klimasa OFM cegłę ze świętych drzwi z Watykanu, które Papież otwierał inagurując Rok Milosierdzia.
 • Odpust MB Rzeszowskiej - pielgrzymka młodzieży

  2016-09-10
  W sobotni wieczór, 10 września, w Ogrodach Bernardyńskich przy ołtarzu polowym rozpoczęło się przygotowanie młodzieży do liturgii, które prowadził ks. Krzysztof Golas i Zespół "Arkadio".
  Mszy św. przewodniczył J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski. Koncelebrowali duszpastrze młodzieży.
  Wśród młodzieży byli kandydaci do bierzmowania z rzeszowskich parafii, którzy otrzymali Symbole Wiary.
  Chłopcom Liturgicznej Służby Ołtarza zostały nałożone Krzyże. Obecni byli także członkowie oaz.
  Po zakończeniu Eucharysti odbył się ewangelizacyjny koncert.
 • Odpust MB Rzeszowskiej - pielgrzymka chorych

  2016-09-10
  W kolejnym dniu Opustu ku czci M.B. Rzeszowskiej do swojej Matki Miłosierdzia przybyli wszyscy chorzy i cierpiący, by u Niej szukać siły i pociechy.
  Eucharystii, zakończonej adoracją, aktem zawierzenia oraz błogosławieństwem lourdzkim, przewodniczył Ks. Inf. Stanisław Mac.
 • Odpust MB Rzeszowskiej - pielgrzymka Grup Apostolskich

  2016-09-09
  Także 9 września od godz. 17.30 na czuwaniu modlitewnym u Matki Bożej Rzeszowskiej zgromadzili się członkowie różnych grup apostolskich, które działają w parafiach Rzeszowa.
  Następnie wieczornej Eucharystii, opatrzonej licznymi komentarzami, przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny a koncelebrowali duszpastrze przybyłych grup.
 • Odpust MB Rzeszowskiej - pielgrzymka szkół gimnazjalnych

  2016-09-09
  W piątek 9 września podczas Mszy św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Edwarda Białogłowskiego nowy rok szkolny inagurowali uczniowie szkół gimnazjalnych. Z terenu parafii najliczniej przybyli gimnazjaliści ze Szkoły Sióstr Prezentek.
 • Odpust MB Rzeszowskiej - pielgrzymka Kół Żywego Różańca

  2016-09-08
  Wieczorem 8 września u stóp M.B. Rzeszowskiej zgromadzili się na wspólną modlitwę Jej czciciele, którzy codziennie rozważają tajemnice różancowe.
  Po wspólnym różancu wieczornej Eucharystii przewodniczył Ks. Inf. Wiesław Szurek w imieniu J.E.Ks.Bp Jana Zająca z Krakowa, który z powodu wypadku drogowego i blokady autostrady nie mógł dotrzeć na czas. Kazania głosił o. Roman Bakalarz, dominikanin.
  J.E.Ks.Bp Jan Zając zaraz po przybyciu pozdrowił pielgrzymów i zapewnił o pamięci modlitewnej w krakowskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Odprawił także Mszę św. dla wiernych po której uroczyście została zasłonięta Cudowna Figura Matki Bożej.
 • Odpust MB Rzeszowskiej - pielgrzymka szkół podstawowych

  2016-09-08
  W ramach obchodów Odpustu ku czci M.B. Rzeszowskiej w czwartek na Mszę św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Kazimierza Górnego przybyli uczniowie i nauczyciele rzeszowskich szkół podstawowych wraz z pocztami sztandarowymi. Najliczniej pielgrzymowali uczniowie z terenu naszej parafii tj. ze Szkoły Podstawowej Nr 1.
 • ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY

  2016-08-30