Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Spotkanie ze św. Mikołajem

  2014-12-06
  Dziś w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym zgromadziły się potrzebujące dzieci wraz z rodzicami, aby spotkać się ze św. Mikołajem. Dzieki ofiarności wiernych, pracy Parafialnego Zespołu Caritas oraz młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 im. A. Towarnickiego św. Mikołaj, w czasie tego niezwykłego spotkania,  mógł podarować ponad 70 dzieciom wspaniałe prezenty za co one odwdzięczyły się śpiewem.
 • Święto św. Elżbiety - Patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

  2014-11-17
  17 listopada przeżywaliśmy Święto św. Elżbiety Węgierskiej, która jako księżna oddała się pielęgnowaniu chorych i cierpiących. Jest ona główną patronką wielkiej rodziny III Zakonu Św. Franciszka - patronka miłosierdzia chrześcijańskiego. Z tej racji cała wspónota Franciszkańskigo Zakonu Świeckich działajaca przy naszym Sanktuarium M.B.Rzeszowskiej zgromadziła się o godz. 9.00 na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem swojego asystenta o. Szczepana Dolańskiego OFM, który wygłosił okolicznościowe kazanie oraz przewodniczył modlitwom przed Najświętszym Sakramentem zanoszonym za wstawiennictem Świętej Patronki FZŚ.
 • Dzień Skupienia żeńskich zgromadzeń zakonnych

  2014-11-10
  Po raz kolejny odbyło się spotkanie osób konsekrowanych w Bernardyńskim Centrum Religijno – Kulturowym przy Sanktuarium Pani Rzeszowa. Uczestniczyły w nim siostry zakonne pracujące w diecezji rzeszowskiej. Spotkaniu przewodniczył ks. Stanisław Kamiński, referent diecezjalny do spraw zakonnych Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu byla okazja do spowiedzi, konferencje formacyjną wygłosił o.Władysław Waśko OFM a następnie spotkanie modlitewno-formacyjne zakończyła wspólna Eucharystia.
 • Jednego Serca Jednego Ducha 2014 - Msza św., Różaniec i promocja płyt

  2014-10-26
  Dziś w naszym Sanktuarium M.B. Rzeszowskiej Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył ks. Andrzej Cypryś, Diecezjalny Duszpasterz Akademicki a szczególnymi pielgrzymami byli wszyscy organizatorzy Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2014 z Panem Janem Budziaszkiem na czele, który po zakończeniu Mszy św. w przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i u stóp M.B.Rzeszowskiej poprowadził modlitwę różańcową. Liturgię swoim spiewem ubogacił chór JSJD. Pózniej w Wojewódzkim Domu Kultury miała miejsce Agapa i promocja płyt z tegorocznego Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha, który odbył się w Rzeszowie jako dzięczynienie i uwielbienie Boga.
 • Zawierzenie Środowiska Akademickiego Matce Bożej Rzeszowskiej

  2014-10-15
  W środę 15 października w naszym Sanktuarium o godz. 18.30 rozpoczeła się Msza św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Jana Wątroby, Ordynariusza Diecezji w koncelebrze Ks.Bpa Edwarda Białogłowskiego, Ks. Inf. Wiesława Szurka oraz wielu kapłanów Kurii Rzeszowskiej, WSD oraz związanych ze środowiskiem akademickim w Rzeszowie. We Mszy św. uczestniczyli przedstawiciele władz rzeszowskich uczelni, pracownicy nauki i administracji oraz studenci z delagacjami pocztów sztadarowych oraz chór. Homilie wygłosił Ordynariusz Diecezji. Po zakończeniu Mszy św. wszyscy udali się do Kaplicy Pani Rzeszowa, gdzie w imeniu wszystkich J.E.Ks.Bp Jan Wątroba dokonał Zawierzenia Środowiska Akademickiego Matce Bożej Rzeszowskiej, które także porzez modlitwę zainagurowało nowy rok akademicki 2014/2015.
 • Kolejny Dzień Skupienia dla żeńskich zgromadzeń zakonnych

  2014-10-13
  W ramach cyklicznego międzyzakonnego spotkania osób konsekrowanych w Bernardyńskim Centrum Religijno – Kulturowym przy Sanktuarium Pani Rzeszowa spotkały się siostry zakonne pracujące w diecezji rzeszowskiej. Spotkaniu przewodniczył J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu byla okazja do spowiedzi. Spotkanie modlitewno-formacyjne zakończyła Eucharystia pod przewodnictwem Ks.Bpa Edwarda Białogłowskiego w koncelebrze z ks. Stanisławem Kamińskim , referentem diecezjalnym do spraw zakonnych, oraz o.Rafałem Klimasem OFM, kustoszem sanktuarium.
 • Rzeszowska Krucjata Różancowa w intencji Ojczyzny

  2014-10-05
  W niedzielę 5 października br. o 15.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów rozpoczęła  się kolejna Rzeszowska Krucjata Różańcowa, którą zorganizowała Akcja Katolicka i Domowy Kościół wraz ze swymi duszpasterzami. Modlitwę różańcową ubogaciły rozważania św. Jana Pawła II. Krucjata po przemarszu ulicami miasta Rzeszowa zakończyła się Mszą św. w naszej Bazylice o 16.30 pod przewodnictwem J.E.Ks. Bpa Jana Wątroby. Wśród kapłanów koncelebrujących był m. in. ks. inf. Wiesław Szurek, ks. prał. Stanisław Słowik oraz duszpasterze Akcji Katolickiej i Domowego Kościoła.
 • Transitus - pamiątka śmierci św. Franciszka z Asyżu

  2014-10-03
  3 października w wigilię Uroczystości św. Franciszka z Asyżu, naszego Zakonodawcy, do naszej franciszkańskiej świątyni przybyli czciciele św. Biedaczyny z Asyżu, aby uczcić pamiątkę jego prześcia z tego świata do domu Ojca. O godz. 18.30 miała miejsce Msza św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bpa Jana Watroby celebrowana wraz z kapłanami z Kurii Rzeszowskiej oraz z licznych parafii dekanatu i miasta Rzeszowa. Ks. Bp Ordynariusz wygłosił homilię. Po zakończeniu Eucharystii rozpoczeło się nabożeństwo upamiętaniające śmierć św. Franciszka tzw. Transitus, któremu przewodniczył o. Rafał Klimas OFM, kustosz sanktuarium i proboszcz parafii. Wzieli w nim udział także J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski oraz Ks.Bp Kazmierz Górny, cała wspólnota naszego klasztoru, duchowieństwo, Siostry zakonne, Franciszkański Zakon Świeckich, Franciszkańska Młodziez Oazowa, Liturgiczna Służba Ołtarza oraz wielu wiernych.
 • Odszedł do Domu Ojca śp. Ks.Płk.Kan. Józef Pałęga

  2014-09-20

   Niech odpoczywa w pokoju wiecznym     

 • Dzień Skupienia dla żeńskich zgromadzeń zakonnych

  2014-09-15
  Adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólnotowa Eucharystia, a przede wszystkim rozmowy o wyzwaniach jakie czekają siostry zakonne w rozpoczynającym się roku formacyjnym i roku pracy. W ramach cyklicznego międzyzakonnego spotkania osób konsekrowanych w Bernardyńskim Centrum Religijno – Kulturowym przy Sanktuarium Pani Rzeszowa spotkały się siostry zakonne pracujące w diecezji rzeszowskiej. Spotkaniu przewodniczył J.E.Ks.Bp Jan Wątroba wpisuje się w przygotowania do Roku Życia Konsekrowanego, który rozpocznie się w Kościele 21 listopada 2014r.
 • Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej - Suma Pontyfikalna (ZDJĘCIA)

  2014-09-12
  12 września od chwili odsłonięcia cudownej figury Pani Rzeszowa o godz. 6.00 przez cały dzień bazylikę nawiedzali mieszkańcy Rzeszowa i okolic, aby się wyspowiadać, zyskać odpust i oddać pokłon swojej niebieskiej Matce. Kazania głosił ks.inf Wiesław Szurek.
  Wieczorem o godz. 18.00 rozpoczeła się Uroczysta suma pontyfikalna ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej na ołtarzu polowym w Ogrodach Bernardyńskich. Przewodniczył jej i wysłosił homilię Biskup Pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej J.E.Ks.Bp Stanisław Jamrozek. Mszę współcelebrowali także J.E.Ks.Bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej, Ks.Bp Kazimierz Górny I Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej, Ks.Bp Jan Niemiec, Biskup Pomocniczy Diecezji Kamienieckiej oraz Księża Infułaci, Prałaci wraz z kapłanami.
  Z ramienia Zakonu powitał wszystkich Wikariusz Prowincji Niepokolanego Poczęcia oo. Bernardynów o. Kazimierz Kowalski OFM oraz o.Rafał Klimas OFM, kustosz sanktuarium i proboszcz parafii.
 • Msza św. z udziałem Marszałka i Samorządu Województwa Podkarpackiego

  2014-09-12
  W Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej o godz.. 9.00 celebrował J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny wraz z Biskupami pomocniczymI: Archidiecezji Przemyskiej J.E.Ks.Bp Stanisławem Jamrozkiem oraz Diecezji Tarnowskiej J.E.Ks.Bp Stanisławem Salaterskim. W Eucharystii w sposób szczególny uczestniczył Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Samorząd Województwa Podkarpackiego, który obchodzi  jubileusz 15-lecia istnienia i z tej racji także włączył się w dzięczynienie u stóp Pani Rzeszowa w ramach obchodów odpustowych.
  I Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny wygłosił kazanie, w którym podkreślił potrzebę służenia najbardziej potrzebującycm przez sprawujących władze.

Strony: « Poprzednia 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 47 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.