Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Pielgrzymki na Jasną Górę

  2016-08-06
  Dnia 4 sierpnia wyruszyła 39.Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęła się spod Koscioła Farnego. Hasło pielgrzymki brzmi: "Zanurzeni w Miłosierdziu".
  Wiernych w Grupie św. Jana z Dukli poprowadził o. Rafał Klimas OFM, kusztosz Sanktuarium M.B.Rzeszowskiej i proboszcz naszej parafii.
  Natomiast w sobotę, 6 sierpnia, po porannej Eucharystii w Sanktuarium M.B.Rzeszowskiej pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Jana Wątroby, z błogosławieństwem Ordynariusza wyruszyła 37.Pielgrzymka Rowerowa im. św. Krzysztofa pod hasłem "Bądźmy Miłosierni". Przewodnikami duchowymi pielgrzymów są ks. Witold Pazdan i ks. Paweł Smoleń.
 • Odpust ku czci M.B. Anielskiej (Porcjunkula)

  2016-08-02
  2 sierpnia w naszej franciszkańskiej świątyni przeżywaliśmy Odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej zwany Porcjunkulą.
  Eucharystii o godz 16.30 przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny.

  Dlaczego święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli?
  Otóż ma to związek z kościołem Matki Bożej Anielskiej pod Asyżem. Według podania, była to pierwotnie kapliczka ufundowana w VI w. (2 km na południe od Asyżu) przez pielgrzymów wracających z Ziemi Świętej. Mieli oni przywieźć grudkę ziemi z grobu Matki Bożej. Za czasów św. Franciszka kapliczka ta miała już nazwę Matki Bożej Anielskiej.
 • XXV Jubileuszowy Festiwal Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej

  2016-07-02
  W sobotę 2 lipca 2016r. w naszej Bazylice miał miejsce koncert organowy w wykonaniu Marka Stefańskiego – adiunkta Akademii Muzycznej w Krakowie i Magdaleny Dobrowolskiej - sopranistki Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie w ramach XXV Jubileuszowego Festiwalu pt. Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i w Kościołach Rzeszowa.
 • Poświecenie odrestaurowanego Ołtarza Głównego

  2016-06-28
  28 czerwca 2016r. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej podczas dziękczynnej wieczornej Mszy św. J.E.Ks.Bp Jan Wątroba dokonał aktu poświęcenia odrestaurowanego Wielkiego Ołtarza z XVII w.
  Po Mszy św. odbył się koncert w wykonaniu Orkiestra Filharmonii Rzeszowskiej pod baturą Tomasza Chmiela, Chóru Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (przygotowanie Bożena Stasiowska-Chrobak) oraz Alicji Ciesielczuk (sopran), Magdaleny Niedbała (mezzosopran).
  Na tę uroczystość przybyło wielu gości spośród duchowieństwa, władz oraz wiernych świeckich.

 • Odpust św. Antoniego z Padwy

  2016-06-13
  Każdego roku 13 czerwca w naszych franciszkańskich świątyniach przezywamy uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego Padewskiego. Św. Antoni czczony jest jako cudotwórca i przemożny orędownik u Boga.
  Po każdej Mszy św. był obrzęd poświecenia lilii oraz indywidualne błogosławieństwo dzieci. Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny.
  Przed uroczystością trwała 9-cio wtorkowa nowena, którą prowadził o. Marian Wachowicz OFM.
  W dzień odpustu kazania ku czci św. Antoniego wyglosił o. Szczepan Dolański OFM.
 • Msza św. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

  2016-06-11
  W ramach VII Mistrzostw Polski Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Piłce Siatkowej zgodnie z planem dziś o godz. 9.00 odbyła się w naszym Sanktuarium Msza św. pod przewodnictewm J.E.Ks.Bp Kazimierza Górnego a w koncelebrze byli obecni duszpastrze KSM-u na czele z ks. Pawłem Tomoniem.
  Ks. Biskup otoczył młodzież KSM i zawodników swoją modlitwą oraz udzielił wszystkim błogosławieństwa.
 • 25-lecie Samorządu Zawodowego Pielegniarek i Położnych w Rzeszowie

  2016-06-09
  W ramach obchodów 25-lecia Samorządu Zawodowego Pielegniarek i Położnych w Rzeszowie w dniu 9 czerwca o godz. 11.00 pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Jana Wątroby w Sanktuarium M.B. Rzeszowskiej została odprawiona Msza św., w której uczestniczyli pracownicy służby zdrowia. Następnie w Hotelu Rzeszów odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń samorządowych oraz Kryształowych Serc.
 • GLORIA IN EXCELSIS DEO – Koncert Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej

  2016-06-05
  W niedzielę, 5 czerwca Bazylikę oo. Bernardynów w Rzeszowie wypełniła muzyka. Wszystko to za sprawą koncertu „Gloria in excelsis Deo” w wykonaniu Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej pod dyrekcją Justyny Szela-Adamskiej.
  Wykonane zostały trzy utwory, które łączą słowa „Chwała na wysokości Bogu”.
  Jako pierwsza zaprezentowana została „Gloria” z Mszy IX Cum Jubilo w formie chorału gregoriańskiego.
  Wykonano także „Gloria” Boba Chilcotta i Johna Ruttera, wybitnych, współczesnych kompozytorów brytyjskich.
 • Zjazd Szkolnych Kół Caritas

  2016-06-03
   W tym roku wszystkie spotkania Wiosennych Zjazdów Szkolnych Kół Caritas, w związku z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia, odbędą się w Kościołach Stacyjnych, w których znajdują się Bramy Miłosierdzia.
  Na tez wydarzenia złoży się msza św. oraz spotkanie formacyjno-szkoleniowe dla tych organizacji.
  W Rzeszowie najpierw 31 maja szkolne Koła Caritas spotkały się w Katedrze, a 3 czerwca w naszym Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej na Mszy św. pod przewodnictem Ks. Bp Kazimierza Górnego.
 • Zakończenie Oktawy Bożego Ciała

  2016-06-02
  Przez całą Oktawę Bożego Ciała w Sanktuarium M.B. Rzeszowskiej odbywały się nabożeństwa ze śpiewem Nieszporów, litanią oraz procesją eucharystyczną zakończoną błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. Uczestniczyło w nich wielu wiernych, dzieci, asysty procesyjne, osoby zakonne a także Ks. Bp Kazimierz Górny.
  Na zakończnie Oktawy po poświęceniu wianków rozpoczeła się Msza św. konwencka pod przewodnictwewm Ks. Bp Kazimierza Górnego, podczas której w szczególny sposób polecaliśmy Bożemu Miłosierdziu zmarłego niedawno na Ukrainie naszego współbrata w Zakonie św. Franciszka śp. - Ks. Abp Herkulana Piotra Malczuka OFM.
 • Uroczysta procesja Bożego Ciała

  2016-05-26
  Tradycyjnie uroczysta procesja eucharystyczna z racji Uroczystości Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczeła się po Eucharystii przy Kościele Farnym w Rzeszowie. Mszy św. o godz. 9.00 przewodniczył Ordynariusz Diecezji bp Jan Wątroba, który wygłosił także homilię. W Eucharystii oraz procesji wzieli udział także: Ks. Bp Kazimierz Górny, kapłani Kurii oraz dekanatów, zakonnicy i zakonnice, przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych oraz cechów rzemieślników, poczty sztadarowe a także uczniowie szkół katolickich oraz wielu wiernych. Szczególnie licznie ze swymi rodzicami zgromadziły się dzieci, które słały kwiaty i dzwoniły dzwoneczkami.
  Procesja prowadziła do 4 ołtarzy przy których odśpiewano Ewangelie i Suplikacje. Orkiestra Dęta z Zaczernia uświetniła oprawę liturgiczną tej publicznej modlitwy.
  Na zakończnie przy Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej odśpiewano dziękczynne Te Deum i Ks. Biskup udzielił błogosławieństwa Najśw. Sakramentem. Następnie z racji święta poświęcił chleby przygotowane przez cechy rzemieślników i Caritas, które wierni mogli zabrać do swych domów.
  Pan Jan Budziaszek zaprosił wszystkich na wieczorny koncert Jednego Serca Jednego Ducha.
 • I Komunia św

  2016-05-22
  W niedzielę 22 czerwca, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w czasie Mszy św. o godz. 12.00 dzieciom klas III z terenu naszej Parafii oraz uczących się w Szkole Podstawowej Nr 1 o. Rafał Klimas OFM, proboszcz i kustosz sanktuarium, udzielił sakramentu I Komunii św..
  Do godnego przyjęcia tego sakramentu 25 dzieci przygotował o. Anastazy Popiel OFM, katecheta.
  W uroczystościach wzieli udział rodzice i krewni dzieci, które przez najbliże dni bedą codziennie przyjmować Pana Jezusa do swoich serc w ramach Białego Tygodnia.
Strony: « Poprzednia 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.