Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Osoby konsekrowane u Rzeszowskiej Pani

  2014-09-11
  W wigilię Uroczystości Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 18.00 nieszpory maryjne celebrował kusztosz sanktuarium o. Rafał Klimas OFM. Po ich zakończeniu rozpoczęła się Msza św. ze szczególnym udziałem osób konsekrowanych pod przewodnictwem Wikariusza Biskupiego ks. dra Stanisława Kamińskiego. On także wygłosił okolicznościową homilię. Wszystkie osoby konsekrowane zawierzyły się pod obronę Matki Bożej Rzeszowskiej.
 • Pielgrzymka Chorych, Samotnych i Starszych

  2014-09-11
  W przeddzień Uroczystości Matki Bożej Rzeszowskiej w Jej sanktuarium na Mszy św. o godz. 9.00 zgromadziły się osoby cierpiące, chore, samotne i starsze. Wyszystkich powitał wikariusz klasztoru o. Artur Stępień OFM a Mszy św. przewodniczył i wygłosił homilię J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski. Ks. Biskup zachęcał, aby każdy swoje cierpienie, choroby, samotność i doświadczenie życiowe starał sie zawsze wykorzystywać na chwałę Boga i dla bliźniego. Wielkim darem dla innych jest bowiem poświęcony im czas i obecność w trudach życia. Cierpienie, choroba i starość przeżyte z Bogiem stają się uświęcające, a człowiek wierzący nigdy nie jest samotny - podkreślał Wikariusz Generalny Diecezji Rzeszowskiej.
 • Pielgrzymka Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas

  2014-09-10
  W środę 10 września na Mszę św. o godz. 18.30 pod przewodnictwem ks.prał Stanisława Słowika przybyli pokłonić się Pani Rzeszowa kapłani oraz członkowie Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas oraz przedstawiciele Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Dyrektor Diecezjalnej Caritas Ks. prał. Stanisław Słowik w homilii wezwał wszystkich do świadczenia miłosierdzia innym i ukazał przewodników w posłudze bliźniemu w tym m.in. św. Jana Pawła II, patronów diecezji św. Józefa Sebastiana Pelczara oraz bł. Karolinę Kózkównę. Wierni modlili się, aby Pani Rzeszowa pomogała im napełniać stągwie dobrych ucznków w codziennym życiu, jak to uczyniła w Kanie Galilejskiej prosząc o cud Jezusa dla potrzebująch ludzi.
 • Uczniowie i nauczyciele szkół średnich u M.B. Rzeszowskiej

  2014-09-10
  Dzis w naszym sanktuarium Pani Rzeszowa w czasie Mszy św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem I Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej J.E.Ks.Bpa Kazimierza Górnego modlili się uczniowie i nauczyciele szkół średnich miasta Rzeszowa. Poczty standarowe wystawiły: Gimanzjum i Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy, Zespół Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte i Zespół Szkół Spożywczych im. Tadeusza Rylskiego w Rzeszowie.
  Obecni byli także uczniowie i nauczyciele z ZespółU Szkół Nr 1 im. A. Towarnickiego oraz Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie.

 • Pielgrzymka Róż Różańcowych i Grup Maryjnych

  2014-09-09
  9 września o godz. 18.30 na Mszę św. pod przewodnictwem ks. dra Tadeusza Wyskiela do stóp Matki Bożej Rzeszowskiej pielgrzymowali Jej szczególni czciciele należący do Róż Różańcowych i Grup Maryjnych. Diecezjalny Duszpasterz Rodzin Różańcowych Ks. dr Tadeusz Wyskiel w wygłoszonym słowie podkreślił rolę Maryi w dziele zbawienia świata, w dziejach Europy, Polski i wielu narodów oraz  potrzebę codziennego siągania po różaniec
 • Uczniowie i nauczyciele szkół gimnazjalnych u Pani Rzeszowa

  2014-09-09
  W kolejnym dniu obchodów Odpustu ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej do sanktuarium przybyły delegacje uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych Stolicy Podkarpacia. Największa delegacje przybyła z Pierwszej szkoły katolickiej w Rzeszowie czyli Gimnazjum i Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, która funkcjonuje w obrębie naszej parafii. Równie wielu uczniów przybyło z Gimnazjum nr 9 z Odziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie oraz z pozostałych szkół, aby oddać cześć Pani Rzeszowa. Mszy św. o godz. 9.00 przewodniczył i wygłosił okolicznościową homilę J.E.Ks.Bp Jan Niemiec. Niech Maryja wyprasza wszystkim pielgrzymującym gimnazjalistom i nauczycielom potrzebne siły i łaski w dalszym formowaniu umysłu i serca.
 • Uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych u Pani Rzeszowa

  2014-09-08
  W ramach obchodów Odpustu ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej w Uroczystość Narodzenia NMP, zwaną Świętem Matki Bożej Siewnej, z pielgrzymką do naszego sanktuarium przybyli uczniowie, nauczyciele, wychowawcy oraz dyrektorzy wielu szkół podstawowych miasta Rzeszowa.  Mszy św. o godz. 9.00 przewodniczył J.E.Ks.Bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. Wszyscy uczniowie i nauczyciele przez wstawiennictwo Maryi, Pani Rzeszowa, prosili Boga o błogosławieństwo i potrzebne łaski na kolejny rok nauki i pracy pedagogiczno-wychowawczej.
 • Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej

  2014-09-01

  7 - 12 września 2014

  Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej
  "Uczyńcie wszystko, co Mój Syn wam powie"
  Zapraszają oo.Bernardyni
  plan uroczystości
 • Odpust Wniebowzięcia NMP

  2014-08-15
  Już w Wigilię Uroczystości Wniebowzięcia NMP rozpoczęliśmy świętowanie Odpustu związanego z tytułem pierwszego kościoła, a także tytułem parafii bernardyńskiej w Rzeszowie. Od samego początku naszym celebracjom towarzyszył ks. inf. Wiesław Szurek, on także odprawiał Mszę Świętą w dzień uroczystości. Kazaniami tego dnia budował nas ks. dr Paweł Pietrusiak, rektor Wyższego Seminarium Duchownego.
  Istnienie sanktuarium związane jest od jego zarania z kultem Matki Bożej, która to właśnie 15 sierpnia 1513 roku objawiła się na tym miejscu.
 • 35 Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

  2014-08-08
  Po kilku dniach od wyjścia 37 Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dziś w kierunku Częstochowy wyruszyła  35 Rzeszowska Pielgrzymka Rowerowa im. św. Krzysztofa. Jak co roku rozpoczęła się ona w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa. Pielgrzymów  i organizatorów na czele z ks. Witoldem Pazdanem przywitał wcześnie rano o. Artur Stępień OFM, wikariusz klasztoru,  zaś J.E.Ks Bp.  Kazimierz Górny, który przewodniczył Mszy św o 6.00 objąl wszystkich serdeczną modlitwą, wygłosił okolicznościowe kazanie i udzielił pasterskiego błogosławieństwa na trud pielgrzymowania.
 • Pielgrzymka grupy św. Jana z Dukli na Jasną Górę

  2014-08-04
  Dziś rozpoczęła się 37 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która zakończy się 13 sierpnia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Otwórzmy drzwi Chrystusowi”. W roku kanonizacji Jana Pawła II pielgrzymi będą dziękować za święte życie Papieża z Polski.
 • Msza św. Prymicyjna i Goście z Afryki

  2014-08-03
  Dzisiejsza niedziela w Sanktuarium miała szczególny charakter z dwóch powodów.
  Po pierwsze już od godz. 6.00 w czasie każdej mszy św. śpiewali i ukazywali afrykańską procesję z darami młodzi chrześcijanie z Wybrzeża Kości Słoniowej – zespołu Claret Gospel, gdzie pracują Misjonarze Klaretyni. Kazania głosił przybyły wraz z nimi O. Roman Woźnica CMF. Po mszy św. wieczornej miał miejsce koncert uwielbienia Boga w wykonaniu naszych gości. Pomimo upału cała bazylika zapełniła się wiernymi. Wśród nich był także ks. Andrzej Cypryś oraz Pan Jan Budziaszek.
  Po drugie w takiej misyjnej atomsferze swoją Mszę św. Prymicyjną o godz. 12.00 celebrował O. Anastazy Popiel OFM na rozpoczęcie posługi w klasztorze rzeszowskim oraz udzielił wszystkim indywidualnego błogosławieństwa.
Strony: « Poprzednia 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 47 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.