Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • I Komunia św

  2016-05-22
  W niedzielę 22 czerwca, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w czasie Mszy św. o godz. 12.00 dzieciom klas III z terenu naszej Parafii oraz uczących się w Szkole Podstawowej Nr 1 o. Rafał Klimas OFM, proboszcz i kustosz sanktuarium, udzielił sakramentu I Komunii św..
  Do godnego przyjęcia tego sakramentu 25 dzieci przygotował o. Anastazy Popiel OFM, katecheta.
  W uroczystościach wzieli udział rodzice i krewni dzieci, które przez najbliże dni bedą codziennie przyjmować Pana Jezusa do swoich serc w ramach Białego Tygodnia.
 • Marsz dla Życia i Rodziny

  2016-05-15
  Marsz dla Życia i Rodziny w Rzeszowie rozpoczął się o godz. 15.00 przy naszym Sanktuarium i kierował się w stornę rynku. Wśród maszerujących niesiono transparenty z napisami tj. „Od poczęcia człowiek”, „Aborcja jest zabijaniem”, „Aborcja boli przez całe życie”, „Poznaj dziewczynę, inwestuj w rodzinę”, „Niskie podatki dla ojca i matki”, „Mamo, jestem chory, ale nikt nie będzie cię kochał tak, jak ja”. „Chłopak i dziewczyna normalna rodzina”.
  Szczególnym gościem był prof. Bogdan Chazan.
 • Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Św.

  2016-05-14
  W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej miało miejsce czuwanie wszystkich Wspólnot Odnowy w Duchu Św. działających w Rzeszowie. Czuwanie przed Najśw. Sakramentem obfitowało w modlitwy uwielbienia i śpiewy na chwałę Boga. Zakończyła je Eucharystia o północy.
 • Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych

  2016-05-09
  W maryjnym miesiącu swój Dzień modlitewno-formacyjny przyżywały siostry zakonne. Po adoracji Najśw. Sakramentu konferencję formacyjną wygłosił o. Zefiryn Mazur OFM. spotkanie zakończyła Eucharystia.
 • Pielgrzymka Akcji Katolickiej Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej

  2016-04-30
  W Roku Miłosierdzia odbyła się pielgrzymka Akcji Katolickiej, Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. W programie było zawiązanie wspólnoty w Ogrodach Bernardyńskich oraz procesja i przejście przez Bramę Miłosierdzia w Sanktuarium, a następnie Msza św. pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Ks.Bp Jana Wątroby. Wszyscy uczestnicy odnowili przyrzeczenia chrzcielne oraz dokonali aktu zawierzenia się Pani Rzeszowa, Matce Miłosierdzia.
 • Msza św. na rozpoczęcie Rajdu Dookoła Polski 2016

  2016-04-29
  W dniach 29.04-06.05.2016 r. (w roku jubileuszowym) Akcja Katolicka organizuje rowerowy Rajd Dookoła Polski 2016, który z założenia jest dziękczynną pielgrzymką chrześcijańską o charakterze religijnym, patriotycznym i turystycznym.
  Rajd rozpoczał się Mszą św. o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, której przewodniczył ks. Stanisław Potera, koncelebrował m.in. ks. Witold Pazdan, kapelan rajdu.
  Trasa przebiega przez miejsca szczególne w polskiej historii tj. Kałków, Warszawę,Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Gidle, Częstochowę, Kraków Łagiewniki, Lipnicę Murowaną, Tęgoborze, Tuchów i Rzeszów.
 • Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych

  2016-04-11
  11kwietnia br. w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym odbył się kolejny Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych z naszej diecezji rzeszowskiej. Stałymi punktami spotkania były: adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, konferencja oraz Msza św.
 • Dzień Świętości Życia i Narodowy Dzień Życia

  2016-04-05
  W tym roku, z racji Oktawy Wielkanocy, w poniedziałek po jej zakończeniu, czyli 4 kwietnia, przypadła Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ta uroczystość jest także Dniem Świętości Życia, a tuż po niej obchodzimy także Narodowy Dzień Życia. W czasie wieczornej Mszy św., której przewodniczył o. Przybysław Majewski, duszpasterz parafialnej wspólnoty Adopcji Dziecka Poczętego, bardzo wielu podjeło się tego pięknego dzieła 9-cio miesięcznej modlitwy za poczęte dziecko, którego życie jest zagrożone. Kazania na każdej Mszy św. głosił o. Artur Stępień, wikariusz klasztoru.
  We wtorek, 5 kwietnia, w ramach diecezjalnych obchodów XII Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia pod hasłem "Nowe życie w Chrystusie" w naszym Sanktuarium odmówiliśmy Różaniec w intencji Ojczyzny, a wieczornej Eucharystii "O szacunek dla życia w naszej Ojczyźnie" przewodniczył Ks.Inf. Wiesław Szurek, kazanie wygłosił Ks. Jan Kobak z Diecezjalnego Referatu Duszpasterstwa Rodzin. Obecni byli także ks. prał. Jan Młynarczyk, ks. Jerzy Buczek, ks. Stanisław Słowik oraz przedstawiciele grup duszpasterskich modlących się i stojących na straży ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wszystkich powitał o. Rafał Klimas. kustosz sanktuarium.
  Dzięki diecezjalnemu Katolickiemu Radio Via wielu wiernych łączylo się z nami w modlitwie. • Triduum Paschalne i Wielkanoc

  2016-03-27
  Od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty w Sanktuarium trwała przedświateczna spowiedź od 6.00 do godzin wieczornych. Z oczyszczonymi sercami wzieliśmy udział w Liturgii Triduum Paschalnego.
  W Wielki Czwartek Mszy Ostatniej Wieczerzy wraz z obrzędem obmycia nóg przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazmierz Górny, a po jej zakończeniu odbyła się adoracja Pana Jezusa w "ciemnicy". W Wielki Piątek odczytaliśmy Mękę Pańską i adorowaliśmy Chrystusa na Krzyżu a póżniej przy Grobie, pilnowanym przez Straż Grobową.
  Liturgią Wigilii Paschalnej, która rozpoczęła się przy ogniu na Placu św. Jana z Dukli, pod przewodnictem o. Rafała Klimasa OFM, kustosza i proboszcza, weszliśmy w obchody Zmartwychwstania Pańskiego.
  Porannej Procesji Rezurekcyjnej oraz Mszy św. w Wielkanoc przewodniczył J.E.Ks.Bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji, który wygłosił homilie a przed uroczystym błogosławieństwem złożył wszystkim życzenia i podziekowania za zaangażowanie i udział w obchodach najważniejszych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Niedziela Palmowa i koncert „Tempus passionis”

  2016-03-20
  Wielki Tydzień rozpoczyna Niedziela Palmowa, w której wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęceniu palm na Placu św. Jana z Dukli przed Bazyliką, procesji z palmami oraz uroczystej sumie przewodniczyły o. Rafał Klimas OFM, kustosz sanktuarium. W tym dniu odczytujemy w liturgii opis Męki Pana Jezusa.
  Oo Mszy św. wieczornej odbył się w naszej Bazylice koncert  pieśni  wielkopostnych pod nazwą „Tempus passionis” (czas pasji) w wykonaniu solistów i chórów akademickich rzeszowskich szkół wyższych.
 • XXV Sejmik Rehabilitacyjny Województwa Podkarpackiego

  2016-03-19
  W sobotę 19 marca 2016r. Mszą św o godz. 8.00 pod przewodnictwem Ks.Bpa Ordynariusza Jana Wątroby rozpoczął się w Rzeszowie XXV Sejmik Rehabilitacyjny Województwa Podkarpackiego. Po zakończeniu Eucharystii odbyły się obrady w Urzędzie Wojewódzkim.
 • Rekolekcje wielkopostne

  2016-03-16
  Od V Niedzieli Wielkiego Postu do środy (13-16 marca br) w naszej Parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne. W tym szczgólnym Roku Miłosierdzia Bożego do nawrócenia i powrotu do miłosiernego Ojca prowadził nas Ks. dr. Jerzy Buczek, kanclerz Kurii Diecezji Rzeszowskiej, który wygłaszał nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. Ponadto od poniedziałku do środy po wieczornej Eucharystii były także nauki stanowe dla kobiet, mężczyzn i grup apostolskich. We wtorek wielu skorzystało z sakramentu Bożego miłosierdzia, gdyż był to dzień spowiedzi rekolekcyjnej.
Strony: « Poprzednia 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 55 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.