Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Rowerem do Wilna

  2014-07-05
  Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Stanisława Potery – diecezjalnego asystenta Akcji Katolickiej rozpoczęła się w sobotę X Pielgrzymka Rowerowa z Rzeszowa do Wilna. Kilkudziesięcioosobowa grupa pielgrzymów w różnym wieku zgromadziła się o poranku u stóp Pani Rzeszowa
 • Kapliczka w Kielnarowej

  2014-07-02
  Jednym z owoców Wielkiego Jubileuszu 500-lecia objawienia Maryi w Rzeszowie stało się wybudowanie przydożnej kapliczki ku jej czci w Kielnarowej k. Tyczyna. Poświęcenie tego miejsca dokonał kustosz Sanktuarium.
 • Renowacja bernardyńskich grobowców

  2014-06-23
  Na rzeszowskim cmentarzu w dzielnicy Pobitno znajdują się dwa zbiorowe grobowce naszej bernardyńskiej prowincji zakonnej. Oba wykonane zostały z piaskowca, a ząb czasu i czynniki atmosferyczne pokryły je silnymi zabrudzeniami i porostami glonów. Od kwietnia do czerwca nagrobki zostały poddane gruntownej renowacji polegającej na oczyszczeniu powierzchni, przywróceniu lepszej estetyki oraz zabezpiczeniu przed dalszym działaniem czynników zewnętrznych. Prace wykonała firma p. Piotra Pomianka, a całość została sfinansowana przez klasztor.
 • Finał 2 Festiwalu Wiary

  2014-06-21
  W dniach od 18 do 21 czerwca w Rzeszowie miało miejsce zakończenie 2. Festiwalu Wiary. Przybrało ono formę rekolekcji ewangelizacyjnych poprzedzonych nabożeństwem pokutnym. Hasłem drugiej edycji festiwalu stały się słowa z Psalmu 34: "Skosztujcie i zobaczcie jak dobry jest Pan" (w. 9). Jednym  z pomysłodawców i koordynatorów festiwalu był kustosz naszego Sankutuarium o. Wiktor Tokarski. Osobom przeżywającym rekolekcje w hali "Podpromie" towarzyszył krzyż z naszej Bazyliki.
 • Procesja Bożego Ciała

  2014-06-19
  Tradycyjnie w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa wyszliśmy z Chrystusem ukrytym pod osłoną Chleba na ulice naszych miast i wsi. W Rzeszowie centralna procesja miała miejsce po Mszy Świętej o godzinie 9.00 w kościele farnym. Przewodniczył jej ks. bp Jan Wątroba, był obecny także ks. bp Kazimierz Górny. Poszczególne ołtarze przygotowywane były przez parafię Świętego Krzyża, wojsko i policję, służbę więzienną i straż. Ostatni ołtarz był umiejscowiony przy naszym kościele.
 • Randka małżeńska

  2014-06-15
  Sobotni wieczór w naszym Sanktuarium należał do bardzo niecodziennych i zarazem romantycznych. W auli głównej Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego odbyła się "Randka małżeńska". Kolację przy świecach, dobrym winie i nastrojowej muzyce spożyło 45 par małżeńskich. W czasie wydarzenia mieli tylko jedno zadanie: powiedzieć sobie trzy miłe rzeczy. Gdy wychodzili po trzech dwóch godzinach randkowania mówili, że to spotkanie przypomniało im o najważniejszym, o tym, że miłość należy celebrować.
 • Wirtualny spacer po Bazylice

  2014-06-14
  Letnia pogoda zachęca do spacerów na świeżym powietrzu i do zwiedzania, a nasz rzeszowski kościół jest nieustannie odwiedzany zarówno przez wiernych, którzy szukają w nim miejsca na modlitwę, a także przez turystów, którzy podziwiają piękno Bazyliki. Dzisiaj z wielką radością informujemy, że od kilku dni w usłudze Google Street View naszą Bazylikę będzie można zwiedzać także wirtualnie.
 • O Święty Antoni!

  2014-06-13
  W piątek, 13 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Świętego Antoniego z Padwy. Szczególnie podniosłą była celebrowana Msza Święta o godzinie 12.00, której przewodniczył ks. bp Kazimierz Górny. Kazania w tym dniu głosił ks. Roman Gierek MS. Z kolei przez dziewięć wtorków przygotowywał nas do tej uroczystości o. Józef Krawiec.
 • Zakończenie Seminarium

  2014-06-11
  W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego uczestnicy Seminarium Odnowy Wiary przeżyli najważniejszy moment tych wyjątkowych rekolekcji – modlitwę o wylanie Ducha Świętego – czyli przyjęcie z wiarą obdarowania chrztu. Dziś nastąpiło uroczyste zakończenie Seminarium, w czasie którego nie zabrakło konferencji o skutkach tego, co się dokonało i o posłaniu wygłoszonej przez Witka Wilka
 • Prymicje u Matki Bożej

  2014-06-10
  Wieczorną Mszę Świętą w naszej bazylice koncelebrowali dziś neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej. Sześciu kapłanów wyświęconych w ubiegłą sobotę w katedrze przybyło, aby wyrazić swoją wdzięczność Maryi, Matce Powołań Kapłańskich. Najmłodsi kapłani diecezji po zakończonej Eucharystii modlili się w kaplicy Cudownej Figury, a następnie udzielili indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego.
 • Jubileusz kapłaństwa

  2014-06-10
  O godzinie 11.00 sprawowali w naszej bazylice Mszę Świętą kapłani przeżywający swoją 46 rocznicę święceń. 16 czerwca 1968 roku sakrament prezbiteratu przyjął między innymi nasz współbrat o. Andrzej Kałamarz. Była to okazja nie tylko do celebrowania wspólnoty, ale także czas refleksji nad tajemnicą kapłaństwa i wymiany doświadczeń duszpasterskich.
 • Wylanie Ducha Świętego

  2014-06-08
  W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego o godzinie 20.00 w naszej bazylice rozpoczęło się czuwanie, w czasie którego przygotowywaliśmy się na świętowanie obdarowania pierwotnego Kościoła darami Ducha Świętego. My także o nie prosiliśmy, gdyż od tamtego momentu "trwa w Kościele łaska Pięćdziesiątnicy" - jak pisał św. Jan Paweł II w encyklice "Dominum et vivificantem". Był to również czas modlitwy o wylanie Ducha Świętego dla ponad 200 uczestników Seminarium Odnowy Wiary
Strony: « Poprzednia 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 46 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.