Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Pielęgniarki u Matki Bożej

  2014-06-05
  Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 10.00 modlili się pracownicy służby zdrowia. Okazją ku tej liturgii był Międzynarodowy Dzien Pielęgniarki i Położnej. Eucharystii przewodniczył ks. bp Kazimierz Górny, a słowo Boże wygłosił ks. Stanisław Słowik. W imieniu gospodarzy gości powitał o. Marian Wachowicz, wikary parafii.
 • Uzdrowiona za wstawiennictwem JPII

  2014-06-03
  Pod wieloma względami wyjątkowa była pięćdziesiąta pierwsza katecheza audiowizualna. Przede wszystkim wyjątkowy był nasz gość - Floribeth Mora Diaz, Kostarykanka cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II w dniu Jego beatyfikacji. To właśnie ten cud został wykorzystany w procesie kanonizacyjnym naszego Wielkiego Rodaka. Szczegóły tej Bożej interwencji w swoje życie opowiedziała nam ta niezwykle skromna osoba, która wraz z rodziną przemierza Polskę, by umacniać wiarę i kult Świętego Papieża.
 • Lista oprawców

  2014-06-02
  Grono zainteresowanych przybyło w poniedziałkowy wieczór na spotkanie autorskie z Tadeuszem Płużańskim do Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego. Treścią spotkania była promocja najnowszej książki naszego gościa pt.: „Lista oprawców”. Redaktor Płużański nawiązuje w niej do czasów poprzedniego ustroju i ówczesnych funkcjonariuszy aparatu państwowego.
 • Marsz dla życia i rodziny

  2014-06-01
  Dziś, w 120 miastach w Polsce odbywały się marsze mające na celu propagowanie idei i wartości rodziny oraz jej zasadniczego znaczenia dla społeczeństwa. Nasz kościół stał się miejscem inauguracji Marszu dla życia i rodziny w Rzeszowie. O godzinie 12.00 pod przewodnictwem ks. inf. Stanisława Maca została odprawiona Msza Święta, po której uczestnicy wyszli na ulice miasta, by zwrócić uwagę na sytuację rodzin w naszej Ojczyźnie.
 • Modlitwa uzdrowienia

  2014-05-28
  W trwającym od kilku tygodniu Seminarium Odnowy Wiary nadszedł czas na kolejny ważny krok. Uczestnicy i słuchacze na tym etapie podjęli decyzję o przyjęciu uzdrowienia i uwolnienia, które płynie ze spotkania z Jezusem i przebaczenia.
 • Jubileusz święceń bpa Jana

  2014-05-27
  Ordynariusz naszej diecezji, ks. bp Jan Wątroba przeżywający w tym roku jubileusz 35 lat kapłaństwa oraz 14 lat od sakry biskupiej, zechciał te szczególne rocznice świętować u stóp Pani Rzeszowa. Z tej okazji celebrował Eucharystię o godzinie 12.00 w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej, której także zawierzał swoją posługę w diecezji rzeszowskiej zaraz po objęciu w niej ordynariatu.
 • Bóg w portfelu i na koncie

  2014-05-26
  W poniedziałkowy wieczór w naszej bazylice miało miejsce zjawisko dość nietypowe w kościołach. Świątynia wypełniła się wyłącznie mężczyznami. Po wieczornej Mszy Świętej miało miejsce spotkanie przeznaczone dla tych, na których spoczywa często odpowiedzialność za zapewnienie bytu rodzinie. Witek Wilk, jak zawsze w oparciu o Słowo Boże, ukazywał rolę pieniędzy w życiu.
 • I Komunia Święta

  2014-05-18
  W życiu naszej parafii świętowaliśmy dziś wydarzenie, w którym dwadzieścioro dwoje dzieci z klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 1 przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa w postaciach eucharystycznych. Dzieci przygotowywał o. Artur Stępień.
 • Usłysz Wilka, przyjmij Ducha!

  2014-05-15
  W środę, 7 maja rozpoczęliśmy kolejne Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym Matki Bożej Rzeszowskiej. Hasło: Usłysz Wilka, przyjmij Ducha! – nawiązuje do prawdy, że wiara rodzi się ze słuchania (por. Rz 10, 17) oraz do nazwiska prowadzącego: Witka Wilka, znanego nam już dobrze świeckiego ewangelizatora.
 • Jubileuszowa katecheza

  2014-05-13
  Wyjątkową oprawę miała jubileuszowa, pięćdziesiąta katecheza audiowizualna, której gościem był ks. prof. Andrzej Zwoliński. Przedstawił on zgromadzonym słuchaczom wystąpienie zatytułowane: „Wirtualna wiara”. Traktowało ono o zagrożeniach wynikających z powszechnego dostępu do różnorakich treści dostępnych w mediach.
 • Jubileusz koła przewodników

  2014-05-11
  Mszy Świętej o godz. 9.00 przewodniczył J. E. ks. bp Jan Wątroba. Okazją był jubileusz 60-lecia Koła Przewodników Terenowych i Beskidzkich przy Oddziale PTTK w Rzeszowie. W szerokim programie uroczystości nie zabrakło dziękczynienia Bogu za wydarzenia tworzące historię Koła. Jego tradycja sięga 1954 roku. Wówczas uczestnicy kursu przewodnickiego przygotowującego do oprowadzania turystów po Rzeszowie utworzyli Koło Przewodników.
 • Sakrament bierzmowania

  2014-05-09
  Dnia 9 maja w kościele farnym w Rzeszowie biskup ordynariusz naszej diecezji, ks. Jan Wątroba, udzielił sakramentu bierzmowania kilkudziesięciu młodym ludziom z parafii Świętych Wojciecha i Stanisława oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryii Panny. Z naszej wspólnoty parafialnej ostatni z sakramentów inicjacji chrześcijańskiej przyjęło dzięsięć osób, które tym samym postanowiły swoim życiem odważnie świadczyć o swojej przynależności do Chrystusa i Kościoła.
Strony: « Poprzednia 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 46 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.