Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Uroczyste Oratorum Papieskie pt. "Dalekie wybrzeża ciszy..."

  2015-11-28
  Z okazji Jubileuszowych XV Światowych Dni Papieskich w sobotę 28 listopada br. po wieczornej Mszy św. w naszej Bazylice odbyło się Uroczyste Oratorium Papieskie pt. "Dalekie wybrzeża ciszy..." w wykonaniu artystów scen operowych, teatrów dramatycznych oraz artystów estradowych, które zorganizował Impresariat Artystyczny "Arte Musica" oraz Centrum Artystyczne "art-Polonica". Szczegóły na plakacie.
 • 2015-2016 JUBIELUSZ MIŁOSIERDZIA nasza Bazylika kościołem stacyjnym

  2015-11-16

  Na terenie Diecezji Rzeszowskiej
  decyzją Biskupa Ordynariusza
  w Roku Miłosierdzia
  odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

  mogą uzyskać wierni, którzy obok Kościoła Katedralnego,
  nawiedzą m.in. naszą
  Bazylikę OO. Bernardynów w Rzeszowie

  Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego
  codziennie o godz. 15.00

  (w niedziele o godz. 14.45)

  Dekret ustanawiający kościoły stacyjne w Diecezji Rzeszowskiej
  z okazji Jubileuszu Miłosierdzia

 • Spotkanie Sióstr Zakonnych

  2015-11-09
  W każdym miesiącu odbywa się Dzień modlitewno-formacyjny sióstr zakonnych. Tym razem przypadł on w dniu 9 listopada br. i tradycyjnie rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z okazją do spowiedzi, następnie odbyła się konferencja oraz Msza św.
 • Jednego Serca Jednego Ducha 2015 - Msza św., Różaniec i promocja płyt

  2015-10-18
  Dziś szczególnymi pielgrzymami, którzy przybyli do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, byli organizatorzy Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2015.  Po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i u stóp M.B.Rzeszowskiej Pan Jan Budziaszek poprowadził modlitwę różańcową.
  Pózniej odbyła Agapa i promocja płyt z tegorocznego Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha.
 • Dzień modlitewno-formacyny sióstr zakonnych

  2015-10-12
  Dzień modlitewno-formacyjny sióstr zakonnych w dniu 12 października br. rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z okazją do spowiedzi, następnie odbyła się konferencja oraz Msza św.
  Szczególną modlitwą siostry zakonne objęły solenizanta J.E.Ks.Bp Edwarda Białogłowskiego.
 • Procesja różańcowa i Msza św.

  2015-10-04
  W niedzielę, 4 października, o godz. 15.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów rozpoczeła się Procesja Różańcowa, którą zakończyła Msza św. w naszej Bazylice o 16.30 pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Kazimierza Górnego. W modlitwie w intencji Ojczyzny wzięli udział wierni czciciele Matki Bożej.
 • Transitus - wspomnienie śmierci św. Franciszka

  2015-10-03
  Każdego roku w wigilie Uroczystości św. Franciszka z Asyżu w Zakonie Serafickim wspominamy moment śmierci naszego Zakonodawcy.
  Z tej okazji Mszy św. o godz. 18.30 przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny wraz z Księżmi Infułatami, Kapłanami z Kurii Rzeszowskiej, Księdzem Dziekanem oraz Kapłanami z dekanatu. W Eucharystii uczestniczyło wiele Sióstr zakonnych, członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej oraz liczni czciele św. Franciszka z Asyzu.
  Po zakończeniu Mszy św. nabożeństwu Transitus, które oznacza moment przejścia św. Franciszka z tego świata do nieba, przewodniczył o. Rafał Klimas OFM, kustosz sanktuarium i gwardian klasztoru.
  Na zakończenie wszyscy mogli uczcić relikwie św. Franciszka z Asyżu przez ich ucałowanie.
 • Msza św. Sybiraków

  2015-09-22
  We wtorek 22 września o godz. 10.30 w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej w intencji Ojczyzny oraz za ofiary wojny modlili się Sybiracy. Mszy św. Sybiraków przewodniczył ks. inf. Stanisław Mac, który także wygłosił pariotyczne kazanie do uczestników liturgii.
 • Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych

  2015-09-14
  Dnia 14 września 2015r. w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym ropoczął się kolejny rok spotkań w ramach Dni modlitewno-formacyjnych dla sióstr zakonnych z naszej diecezji rzeszowskiej. Tradycyjnie już rozpoczęła go adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, konferencja oraz Msza św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Kazimierza Górnego.
  Za tę całoroczną formację sióstr oraz orgaznizację Dni modlitewno-formacyjnych odpowiada ks. Stanisław Kamiński, referent diecezjalny do spraw zakonnych.
 • Szkolne Koła Caritas u stóp Pani Rzeszowa

  2015-09-13
  13 września 2015 r. w naszych Ogrodach Bernardyńskich Mszą św.  pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Jana Wątroby zakończył się Ogólnopolski Jubileuszowy Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Rzeszowie.
  Na spotkanie przybyli przedstawiciel Szkolnych Kół Caritas (SKC) z 22 diecezji w Polsce w liczbie ponad dwa i pół tysiąca dzieci i młodzieży z opiekunami i księżmi asystentami. Okazją do spotkania była przypadająca w tym roku 20. rocznica powołania Szkolnych Kół Caritas.
  Pierwsze takie koło powstało w II Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Od soboty uczestnicy zjazdu spotykali się w Hali Podpromie w Rzeszowie, a w niedzielę przeszli w marszu miłosierdzia do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. W trakcie marszu zaplanowano 6 stacji (przy Hali Podpromie, Zamku Lubomirskich, fontannie multimedialnej, kościele św. Krzyża, kościele farnym i w Ogrodach Bernardyńskich), przy których uczniowie rzeszowskich szkół przedstawili krótkie scenki związane z świętą osobą zaangażowaną w dzieło miłosierdzia. Nad wszystkim czuwał ks. Stanisław Słowik – dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej, a prezydent RP Andrzej Duda wystosował z tej okazji list, który został odczytany wszystkim uczestnikom.
 • Uroczystość odpustowa Matki Bożej Rzeszowskiej

  2015-09-12
  Dnia 12 września przypada Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. Na każdej Mszy św. kazania głosił ks. prał Jerzy Buczek, Kanclerz Kurii Diecezji Rzeszowskiej.
  O godz. 18.00 w Ogrodach Bernardyńskich rozpoczeła się Suma Pontyfikalna pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp o.Damiana Muskusa OFM z Krakowa. Obecni byli także Ks. Bp Kazimierz Górny oraz Ks. Bp Edward Białogłowski, Prowincjał o. Jarosław Kania OFM, Księża Infułaci Stanisław Mac i Wiesław Szurek oraz kapłani diecezjalni i zakonni, a także osoby konsekrowane i wielu wiernych czcicieli Pani Rzeszowa z Władzami Miasta, Starostwa, Województwa i przedstawicielami Parlamentu. W tym szczególnym dniu do Matki Bożej Rzeszowskiej pielgrzymowały także Służby Mundurowe i Rodziny. Po homilii Ks. Bp Damian Muskus poświęcił sztandar Strzelca.
  Po zakończeniu Mszy św. odbył się koncert orkiestry wojskowej oraz warszawskich muzyków Pani Moniki Grajewskiej i Pana Dariusza Janusa, którzy wykonali na cześć Pani Rzeszowa wiele pięknych utworów religijnych.
 • Odpust ku czci M.B.Rzeszowskiej - Maryja Matka Miłosierdzia

  2015-09-11
  W piątek 11 września Mszy św. o godz. 9.00 przewodniczył ks Marek Winiarski. Uczestniczyli w niej uczniowie i nauczyciele ze szkół średnich z naszego miasta. Szkoły reprezentowały poczty sztandarowe.
  O godz. 18.00 miał miejsce Akt zawierzenia Matce Bożej Rzeszowskiej ludzi chorych i osób im posługujących oraz modlitwa w ich intencji.
  Eucharystii wieczornej, w ramach pielgrzymki Służby Zdrowia, Chorych i Parafialnych Zespołów Caritas, przewodniczyły J.E.Ks.Bp Jan Niemiec.

Strony: « Poprzednia 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 55 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.