Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Dziękczynienie za kanonizację

  2014-04-27
  Ojciec święty Franciszek wyniósł dzisiaj na ołtarze dwóch wielkich papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęły się w Rzymie o godzinie 10.00 i zakończyły w samo południe. Uczestniczyli w nich także pielgrzymi z naszego Sanktuarium. Dziękując Bogu za dar dwóch nowych świętych, w tym naszego umiłowanego rodaka Jana Pawła, uczestniczyliśmy w okolicznościowym nabożeństwie o 14.30 i uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem ks. inf. Wiesława Szurka o g. 15.00.
 • Rowerowe dziękczynienie

  2014-04-26
  Choć dopiero jutro przeżywać będziemy uroczystość wyniesienia na ołtarze dwóch wielkich papieży: Jana XIII oraz Jana Pawła II, to już dzisiaj z Rzeszowa w rowerowej pielgrzymce dziękczynnej wyruszyło 75 osób. Prawie dwa tygodnie zajmie im podróż do Rzymu, gdzie 8 maja mają zamiar modlić się przy grobach dwóch nowych świetych Kościoła katolickiego. Mszy świętej na rozpoczęcie pielgrzymki sprawowanej w Bazylice o 7.00 przewodniczył kustosz o. Wiktor Tokarski, natomiast kazanie wygłosił diecezjalny asystent Akcji Katolickiej ks. Stanisław Potera.
 • Pielgrzmka na kanonizację

  2014-04-24
  Dzisiaj, we wczesnych godzinach porannych z placu obok Bazyliki wyruszył autokar z pielgrzymami do Rzymu. Organizatorami wyjazdu jest nasz klasztor oraz Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Matki Bożej Rzeszowskiej. Sześćdziecięciu pielgrzymów na czele z o. Fabianem Wikierą i o. Amosem Smolarkiem udaje się na uroczystość kanonizacji dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Wyjeżdżających pobłogosławił kustosz Sanktuarium o. Wiktor Tokarski życząc im radosnego i bezpiecznego pielgrzymowania.
 • Święte Trzy Dni

  2014-04-20
  Święte Triduum Paschalne w naszej bazylice poprzedziły dni intensywnych przygotowań duchowych. Całodzienne dyżury spowiedników, a także Noc Konfesjonałów z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek dla rzesz ludzi były krokiem w bezpośrednie przygotowanie do Zmartwychwstania Pańskiego.
  Msza Wieczerzy Pańskiej celebrowana w Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia sakramentu Eucharystii
 • Noc konfesjonałów

  2014-04-18
  Nasze najśmielsze oczekiwania przerosła liczba chętnych do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w czasie pierwszej "Nocy konfesjonałów" w Bazylice. Pół godziny przed rozpoczęciem dziewięciogodzinnego wydarzenia kolejki wiernych czekających na spowiedź zaczynały się daleko poza Bazyliką. Od 21.00 do 6.00 rano w kilkugodzinnych dyzurach w konfesjonałach posługę pełniło prawie trzydziestu kapłanów na czele z ks. bp Janem Wątrobą. 
 • Kto zabił Jezusa?

  2014-04-15
  Niezwykle aktualny temat kwietniowej katechezy audiowizualnej zgromadził słuchaczy we wtorkowy wieczór  w naszej bazylice. W Wielkim Tygodniu, u progu Triduum Paschalnego okoliczności śmierci Jezusa i powstania Ewangelii przybliżył Paweł Lisicki – redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” oraz autor m. in. takich książek jak: „Tajemnica Marii Magdaleny” i „Kto zabił Jezusa?”.
 • Niedziela palmowa

  2014-04-13
  Na placu św. Jana z Dukli zgromadzili się wierni, którzy dzisiejszej niedzieli pragnęli włączyć się w uroczystą procesję przed Mszą Świętą o godzinie 12.00. Wymiar symboliczny tej wyjątkowej celebracji nawiązuje do wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na kilka dni przed Męką. Zgromadzeni wysłuchali fragmentu Ewangelii odczytanego przez celebransa – o. Wiktora Tokarskiego i wyruszyli do bazyliki, gdzie rozpoczęła się Eucharystia.
 • XXIII Sejmik Rehabilitacyjny

  2014-04-12
  W sobotę, 12 kwietnia o godzinie 8.00 w naszej bazylice celebrowana była Eucharystia, która stanowiła integralną część XXIII Sejmiku Rehabilitacyjnego Województwa Podkarpackiego. Modlitwie przewodniczył ordynariusz naszej diecezji, ks. bp Jan Wątroba przy asyście ks. Stanisława Słowika z rzeszowskiej Caritas oraz ks. Artura Jańca z Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
 • 3. Męska Droga Krzyżowa

  2014-04-12
  Już po raz trzeci na zakończenie rekolekcji dla mężczyzn odbyła się Męska Droga Krzyżowa. W tym roku wzięło w niej udział 180 mężczyzn w wieku od 7 do 77 lat. Nieco zmodyfikowana w tym roku trasa licząca 16 km prowadziła z Bazyliki Pani Rzeszowa do Sanktuarium Matki Bożej w Borku Starym.
 • Tempus Passionis

  2014-04-11
  Piątkowy wieczór zgromadził w naszym sanktuarium osoby o sercach wrażliwych na piękno muzyki. Koncert Pieśni Wielkopostnych „Tempus Passionis” był kolejnym tego typu wydarzeniem w ostatnich tygodniach w bernardyńskiej bazylice w Rzeszowie. Tym razem przed słuchaczami zaprezentowały się chóry „Vox Coelestis” Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej, a także Strzyżowski Chór Kameralny.
 • Cztery odsłony rekolekcji

  2014-04-09
  W tym roku rekolekcje wielkopostne odbyły się w naszej Bazylice w czterech odsłonach. Główne rekolekcje (6-9 kwietnia) adresowane do parafian, jak i wszystkich sympatyków naszego Sanktuarium oraz 3. Męskie Rekolekcje u Bernardynów (7-9 kwietnia) prowadził ks. Grzegorz Ryś, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej i odpowiedzialny za Nową Ewangelizację z ramienia Episkopatu Polski.
 • Koncert dla Łukasza

  2014-04-06
  Wieczór pierwszej soboty kwietnia upłynął pod znakiem sztuki wokalnej. Dobroczynny koncert dla Łukasza zgromadził w naszej bazylice koneserów, ale również osoby, które po prostu chciały doświadczyć piękna. Jednych i drugich porwał talent solistek: Jadwigi Kot, Natalii Cieślachowskiej. Pod dyrygenturą Anny Marek – Kamińskiej znaleźli się również: Joanna Szlachta na organach oraz zespół wokalny Unanime.
Strony: « Poprzednia 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 46 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.