Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Uczniowie i nauczyciele szkół średnich u M.B. Rzeszowskiej

  2014-09-10
  Dzis w naszym sanktuarium Pani Rzeszowa w czasie Mszy św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem I Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej J.E.Ks.Bpa Kazimierza Górnego modlili się uczniowie i nauczyciele szkół średnich miasta Rzeszowa. Poczty standarowe wystawiły: Gimanzjum i Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy, Zespół Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte i Zespół Szkół Spożywczych im. Tadeusza Rylskiego w Rzeszowie.
  Obecni byli także uczniowie i nauczyciele z ZespółU Szkół Nr 1 im. A. Towarnickiego oraz Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie.

 • Pielgrzymka Róż Różańcowych i Grup Maryjnych

  2014-09-09
  9 września o godz. 18.30 na Mszę św. pod przewodnictwem ks. dra Tadeusza Wyskiela do stóp Matki Bożej Rzeszowskiej pielgrzymowali Jej szczególni czciciele należący do Róż Różańcowych i Grup Maryjnych. Diecezjalny Duszpasterz Rodzin Różańcowych Ks. dr Tadeusz Wyskiel w wygłoszonym słowie podkreślił rolę Maryi w dziele zbawienia świata, w dziejach Europy, Polski i wielu narodów oraz  potrzebę codziennego siągania po różaniec
 • Uczniowie i nauczyciele szkół gimnazjalnych u Pani Rzeszowa

  2014-09-09
  W kolejnym dniu obchodów Odpustu ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej do sanktuarium przybyły delegacje uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych Stolicy Podkarpacia. Największa delegacje przybyła z Pierwszej szkoły katolickiej w Rzeszowie czyli Gimnazjum i Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, która funkcjonuje w obrębie naszej parafii. Równie wielu uczniów przybyło z Gimnazjum nr 9 z Odziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie oraz z pozostałych szkół, aby oddać cześć Pani Rzeszowa. Mszy św. o godz. 9.00 przewodniczył i wygłosił okolicznościową homilę J.E.Ks.Bp Jan Niemiec. Niech Maryja wyprasza wszystkim pielgrzymującym gimnazjalistom i nauczycielom potrzebne siły i łaski w dalszym formowaniu umysłu i serca.
 • Uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych u Pani Rzeszowa

  2014-09-08
  W ramach obchodów Odpustu ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej w Uroczystość Narodzenia NMP, zwaną Świętem Matki Bożej Siewnej, z pielgrzymką do naszego sanktuarium przybyli uczniowie, nauczyciele, wychowawcy oraz dyrektorzy wielu szkół podstawowych miasta Rzeszowa.  Mszy św. o godz. 9.00 przewodniczył J.E.Ks.Bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. Wszyscy uczniowie i nauczyciele przez wstawiennictwo Maryi, Pani Rzeszowa, prosili Boga o błogosławieństwo i potrzebne łaski na kolejny rok nauki i pracy pedagogiczno-wychowawczej.
 • Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej

  2014-09-01

  7 - 12 września 2014

  Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej
  "Uczyńcie wszystko, co Mój Syn wam powie"
  Zapraszają oo.Bernardyni
  plan uroczystości
 • Odpust Wniebowzięcia NMP

  2014-08-15
  Już w Wigilię Uroczystości Wniebowzięcia NMP rozpoczęliśmy świętowanie Odpustu związanego z tytułem pierwszego kościoła, a także tytułem parafii bernardyńskiej w Rzeszowie. Od samego początku naszym celebracjom towarzyszył ks. inf. Wiesław Szurek, on także odprawiał Mszę Świętą w dzień uroczystości. Kazaniami tego dnia budował nas ks. dr Paweł Pietrusiak, rektor Wyższego Seminarium Duchownego.
  Istnienie sanktuarium związane jest od jego zarania z kultem Matki Bożej, która to właśnie 15 sierpnia 1513 roku objawiła się na tym miejscu.
 • 35 Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

  2014-08-08
  Po kilku dniach od wyjścia 37 Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dziś w kierunku Częstochowy wyruszyła  35 Rzeszowska Pielgrzymka Rowerowa im. św. Krzysztofa. Jak co roku rozpoczęła się ona w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa. Pielgrzymów  i organizatorów na czele z ks. Witoldem Pazdanem przywitał wcześnie rano o. Artur Stępień OFM, wikariusz klasztoru,  zaś J.E.Ks Bp.  Kazimierz Górny, który przewodniczył Mszy św o 6.00 objąl wszystkich serdeczną modlitwą, wygłosił okolicznościowe kazanie i udzielił pasterskiego błogosławieństwa na trud pielgrzymowania.
 • Pielgrzymka grupy św. Jana z Dukli na Jasną Górę

  2014-08-04
  Dziś rozpoczęła się 37 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która zakończy się 13 sierpnia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Otwórzmy drzwi Chrystusowi”. W roku kanonizacji Jana Pawła II pielgrzymi będą dziękować za święte życie Papieża z Polski.
 • Msza św. Prymicyjna i Goście z Afryki

  2014-08-03
  Dzisiejsza niedziela w Sanktuarium miała szczególny charakter z dwóch powodów.
  Po pierwsze już od godz. 6.00 w czasie każdej mszy św. śpiewali i ukazywali afrykańską procesję z darami młodzi chrześcijanie z Wybrzeża Kości Słoniowej – zespołu Claret Gospel, gdzie pracują Misjonarze Klaretyni. Kazania głosił przybyły wraz z nimi O. Roman Woźnica CMF. Po mszy św. wieczornej miał miejsce koncert uwielbienia Boga w wykonaniu naszych gości. Pomimo upału cała bazylika zapełniła się wiernymi. Wśród nich był także ks. Andrzej Cypryś oraz Pan Jan Budziaszek.
  Po drugie w takiej misyjnej atomsferze swoją Mszę św. Prymicyjną o godz. 12.00 celebrował O. Anastazy Popiel OFM na rozpoczęcie posługi w klasztorze rzeszowskim oraz udzielił wszystkim indywidualnego błogosławieństwa.
 • Odpust - Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli

  2014-08-02
  2 sierpnia przypada nasz franciszkański Odpust, który wyprosił u papieża św. Franciszek z Asyżu. Związany jest on z malutką kapliczką Matki Bożej Anielskiej, którą umiłował nasz Zakonodawca. Dziś można go zyskać zarówno w kościołach franciszkańskich jak i parafialnych.
  Z tej racji do Sanktuarium przybyło wielu pielgrzymów. Wśród nich także J.E.Ks Bp Kazimierz Górny, który przewodniczył Mszy św. o 6.00 oraz wygłosił kazanie.
  Zaś wieczornej Mszy św. o 18.30 przewodniczył i wygłosił okolicznościową homilię J.E.Ks. Bp Edward Białogłowski.
 • Otwarcie kawiarni przy Ogrodach Bernardyńskich

  2014-08-01
  Od 1 sierpnia br. przy Ogrodach Bernardyńskich staraniem o. Kustosza Rafała Klimasa OFM została otwarta kawiarnia, aby mogli z niej korzystać pielgrzymi przybywający do Sanktuarium oraz wszyscy przebywający w Ogrodach Bernardyńskich. Zapraszamy serdecznie!
 • Koncert XXIII Festiwalu „Wieczory muzyki organowej i kameralnej w Katedrze i kościołach Rzeszowa”.

  2014-07-27
  O godz. 19.30 miał miejsce koncert kameralny organowo-skrzypcowy w ramach XXIII Festiwalu „Wieczory muzyki organowej i kameralnej w Katedrze i kościołach Rzeszowa”.
  Wykonawcami koncertu byli: Mariusz Ryś, organista, związany z Katedrą w Sandomierzu, wirtuoz organów, pedagog i animator życia muzycznego w Sandomierzu i Tarnobrzegu; Fulvio Leofreddi, profesor Akademii św. Cecylii w Rzymie oraz  Ewa Ryś, akompaniament.
Strony: « Poprzednia 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 49 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.