Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Modlitwa uzdrowienia

  2014-05-28
  W trwającym od kilku tygodniu Seminarium Odnowy Wiary nadszedł czas na kolejny ważny krok. Uczestnicy i słuchacze na tym etapie podjęli decyzję o przyjęciu uzdrowienia i uwolnienia, które płynie ze spotkania z Jezusem i przebaczenia.
 • Jubileusz święceń bpa Jana

  2014-05-27
  Ordynariusz naszej diecezji, ks. bp Jan Wątroba przeżywający w tym roku jubileusz 35 lat kapłaństwa oraz 14 lat od sakry biskupiej, zechciał te szczególne rocznice świętować u stóp Pani Rzeszowa. Z tej okazji celebrował Eucharystię o godzinie 12.00 w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej, której także zawierzał swoją posługę w diecezji rzeszowskiej zaraz po objęciu w niej ordynariatu.
 • Bóg w portfelu i na koncie

  2014-05-26
  W poniedziałkowy wieczór w naszej bazylice miało miejsce zjawisko dość nietypowe w kościołach. Świątynia wypełniła się wyłącznie mężczyznami. Po wieczornej Mszy Świętej miało miejsce spotkanie przeznaczone dla tych, na których spoczywa często odpowiedzialność za zapewnienie bytu rodzinie. Witek Wilk, jak zawsze w oparciu o Słowo Boże, ukazywał rolę pieniędzy w życiu.
 • I Komunia Święta

  2014-05-18
  W życiu naszej parafii świętowaliśmy dziś wydarzenie, w którym dwadzieścioro dwoje dzieci z klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 1 przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa w postaciach eucharystycznych. Dzieci przygotowywał o. Artur Stępień.
 • Usłysz Wilka, przyjmij Ducha!

  2014-05-15
  W środę, 7 maja rozpoczęliśmy kolejne Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym Matki Bożej Rzeszowskiej. Hasło: Usłysz Wilka, przyjmij Ducha! – nawiązuje do prawdy, że wiara rodzi się ze słuchania (por. Rz 10, 17) oraz do nazwiska prowadzącego: Witka Wilka, znanego nam już dobrze świeckiego ewangelizatora.
 • Jubileuszowa katecheza

  2014-05-13
  Wyjątkową oprawę miała jubileuszowa, pięćdziesiąta katecheza audiowizualna, której gościem był ks. prof. Andrzej Zwoliński. Przedstawił on zgromadzonym słuchaczom wystąpienie zatytułowane: „Wirtualna wiara”. Traktowało ono o zagrożeniach wynikających z powszechnego dostępu do różnorakich treści dostępnych w mediach.
 • Jubileusz koła przewodników

  2014-05-11
  Mszy Świętej o godz. 9.00 przewodniczył J. E. ks. bp Jan Wątroba. Okazją był jubileusz 60-lecia Koła Przewodników Terenowych i Beskidzkich przy Oddziale PTTK w Rzeszowie. W szerokim programie uroczystości nie zabrakło dziękczynienia Bogu za wydarzenia tworzące historię Koła. Jego tradycja sięga 1954 roku. Wówczas uczestnicy kursu przewodnickiego przygotowującego do oprowadzania turystów po Rzeszowie utworzyli Koło Przewodników.
 • Sakrament bierzmowania

  2014-05-09
  Dnia 9 maja w kościele farnym w Rzeszowie biskup ordynariusz naszej diecezji, ks. Jan Wątroba, udzielił sakramentu bierzmowania kilkudziesięciu młodym ludziom z parafii Świętych Wojciecha i Stanisława oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryii Panny. Z naszej wspólnoty parafialnej ostatni z sakramentów inicjacji chrześcijańskiej przyjęło dzięsięć osób, które tym samym postanowiły swoim życiem odważnie świadczyć o swojej przynależności do Chrystusa i Kościoła.
 • Dziękczynienie za kanonizację

  2014-04-27
  Ojciec święty Franciszek wyniósł dzisiaj na ołtarze dwóch wielkich papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęły się w Rzymie o godzinie 10.00 i zakończyły w samo południe. Uczestniczyli w nich także pielgrzymi z naszego Sanktuarium. Dziękując Bogu za dar dwóch nowych świętych, w tym naszego umiłowanego rodaka Jana Pawła, uczestniczyliśmy w okolicznościowym nabożeństwie o 14.30 i uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem ks. inf. Wiesława Szurka o g. 15.00.
 • Rowerowe dziękczynienie

  2014-04-26
  Choć dopiero jutro przeżywać będziemy uroczystość wyniesienia na ołtarze dwóch wielkich papieży: Jana XIII oraz Jana Pawła II, to już dzisiaj z Rzeszowa w rowerowej pielgrzymce dziękczynnej wyruszyło 75 osób. Prawie dwa tygodnie zajmie im podróż do Rzymu, gdzie 8 maja mają zamiar modlić się przy grobach dwóch nowych świetych Kościoła katolickiego. Mszy świętej na rozpoczęcie pielgrzymki sprawowanej w Bazylice o 7.00 przewodniczył kustosz o. Wiktor Tokarski, natomiast kazanie wygłosił diecezjalny asystent Akcji Katolickiej ks. Stanisław Potera.
 • Pielgrzmka na kanonizację

  2014-04-24
  Dzisiaj, we wczesnych godzinach porannych z placu obok Bazyliki wyruszył autokar z pielgrzymami do Rzymu. Organizatorami wyjazdu jest nasz klasztor oraz Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Matki Bożej Rzeszowskiej. Sześćdziecięciu pielgrzymów na czele z o. Fabianem Wikierą i o. Amosem Smolarkiem udaje się na uroczystość kanonizacji dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Wyjeżdżających pobłogosławił kustosz Sanktuarium o. Wiktor Tokarski życząc im radosnego i bezpiecznego pielgrzymowania.
 • Święte Trzy Dni

  2014-04-20
  Święte Triduum Paschalne w naszej bazylice poprzedziły dni intensywnych przygotowań duchowych. Całodzienne dyżury spowiedników, a także Noc Konfesjonałów z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek dla rzesz ludzi były krokiem w bezpośrednie przygotowanie do Zmartwychwstania Pańskiego.
  Msza Wieczerzy Pańskiej celebrowana w Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia sakramentu Eucharystii
Strony: « Poprzednia 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 47 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.