Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Randka małżeńska

  2014-06-15
  Sobotni wieczór w naszym Sanktuarium należał do bardzo niecodziennych i zarazem romantycznych. W auli głównej Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego odbyła się "Randka małżeńska". Kolację przy świecach, dobrym winie i nastrojowej muzyce spożyło 45 par małżeńskich. W czasie wydarzenia mieli tylko jedno zadanie: powiedzieć sobie trzy miłe rzeczy. Gdy wychodzili po trzech dwóch godzinach randkowania mówili, że to spotkanie przypomniało im o najważniejszym, o tym, że miłość należy celebrować.
 • Wirtualny spacer po Bazylice

  2014-06-14
  Letnia pogoda zachęca do spacerów na świeżym powietrzu i do zwiedzania, a nasz rzeszowski kościół jest nieustannie odwiedzany zarówno przez wiernych, którzy szukają w nim miejsca na modlitwę, a także przez turystów, którzy podziwiają piękno Bazyliki. Dzisiaj z wielką radością informujemy, że od kilku dni w usłudze Google Street View naszą Bazylikę będzie można zwiedzać także wirtualnie.
 • O Święty Antoni!

  2014-06-13
  W piątek, 13 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Świętego Antoniego z Padwy. Szczególnie podniosłą była celebrowana Msza Święta o godzinie 12.00, której przewodniczył ks. bp Kazimierz Górny. Kazania w tym dniu głosił ks. Roman Gierek MS. Z kolei przez dziewięć wtorków przygotowywał nas do tej uroczystości o. Józef Krawiec.
 • Zakończenie Seminarium

  2014-06-11
  W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego uczestnicy Seminarium Odnowy Wiary przeżyli najważniejszy moment tych wyjątkowych rekolekcji – modlitwę o wylanie Ducha Świętego – czyli przyjęcie z wiarą obdarowania chrztu. Dziś nastąpiło uroczyste zakończenie Seminarium, w czasie którego nie zabrakło konferencji o skutkach tego, co się dokonało i o posłaniu wygłoszonej przez Witka Wilka
 • Prymicje u Matki Bożej

  2014-06-10
  Wieczorną Mszę Świętą w naszej bazylice koncelebrowali dziś neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej. Sześciu kapłanów wyświęconych w ubiegłą sobotę w katedrze przybyło, aby wyrazić swoją wdzięczność Maryi, Matce Powołań Kapłańskich. Najmłodsi kapłani diecezji po zakończonej Eucharystii modlili się w kaplicy Cudownej Figury, a następnie udzielili indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego.
 • Jubileusz kapłaństwa

  2014-06-10
  O godzinie 11.00 sprawowali w naszej bazylice Mszę Świętą kapłani przeżywający swoją 46 rocznicę święceń. 16 czerwca 1968 roku sakrament prezbiteratu przyjął między innymi nasz współbrat o. Andrzej Kałamarz. Była to okazja nie tylko do celebrowania wspólnoty, ale także czas refleksji nad tajemnicą kapłaństwa i wymiany doświadczeń duszpasterskich.
 • Wylanie Ducha Świętego

  2014-06-08
  W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego o godzinie 20.00 w naszej bazylice rozpoczęło się czuwanie, w czasie którego przygotowywaliśmy się na świętowanie obdarowania pierwotnego Kościoła darami Ducha Świętego. My także o nie prosiliśmy, gdyż od tamtego momentu "trwa w Kościele łaska Pięćdziesiątnicy" - jak pisał św. Jan Paweł II w encyklice "Dominum et vivificantem". Był to również czas modlitwy o wylanie Ducha Świętego dla ponad 200 uczestników Seminarium Odnowy Wiary
 • Pielęgniarki u Matki Bożej

  2014-06-05
  Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 10.00 modlili się pracownicy służby zdrowia. Okazją ku tej liturgii był Międzynarodowy Dzien Pielęgniarki i Położnej. Eucharystii przewodniczył ks. bp Kazimierz Górny, a słowo Boże wygłosił ks. Stanisław Słowik. W imieniu gospodarzy gości powitał o. Marian Wachowicz, wikary parafii.
 • Uzdrowiona za wstawiennictwem JPII

  2014-06-03
  Pod wieloma względami wyjątkowa była pięćdziesiąta pierwsza katecheza audiowizualna. Przede wszystkim wyjątkowy był nasz gość - Floribeth Mora Diaz, Kostarykanka cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II w dniu Jego beatyfikacji. To właśnie ten cud został wykorzystany w procesie kanonizacyjnym naszego Wielkiego Rodaka. Szczegóły tej Bożej interwencji w swoje życie opowiedziała nam ta niezwykle skromna osoba, która wraz z rodziną przemierza Polskę, by umacniać wiarę i kult Świętego Papieża.
 • Lista oprawców

  2014-06-02
  Grono zainteresowanych przybyło w poniedziałkowy wieczór na spotkanie autorskie z Tadeuszem Płużańskim do Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego. Treścią spotkania była promocja najnowszej książki naszego gościa pt.: „Lista oprawców”. Redaktor Płużański nawiązuje w niej do czasów poprzedniego ustroju i ówczesnych funkcjonariuszy aparatu państwowego.
 • Marsz dla życia i rodziny

  2014-06-01
  Dziś, w 120 miastach w Polsce odbywały się marsze mające na celu propagowanie idei i wartości rodziny oraz jej zasadniczego znaczenia dla społeczeństwa. Nasz kościół stał się miejscem inauguracji Marszu dla życia i rodziny w Rzeszowie. O godzinie 12.00 pod przewodnictwem ks. inf. Stanisława Maca została odprawiona Msza Święta, po której uczestnicy wyszli na ulice miasta, by zwrócić uwagę na sytuację rodzin w naszej Ojczyźnie.
 • Modlitwa uzdrowienia

  2014-05-28
  W trwającym od kilku tygodniu Seminarium Odnowy Wiary nadszedł czas na kolejny ważny krok. Uczestnicy i słuchacze na tym etapie podjęli decyzję o przyjęciu uzdrowienia i uwolnienia, które płynie ze spotkania z Jezusem i przebaczenia.
Strony: « Poprzednia 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 48 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.