Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Pielgrzymka grupy św. Jana z Dukli na Jasną Górę

  2014-08-04
  Dziś rozpoczęła się 37 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która zakończy się 13 sierpnia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Otwórzmy drzwi Chrystusowi”. W roku kanonizacji Jana Pawła II pielgrzymi będą dziękować za święte życie Papieża z Polski.
 • Msza św. Prymicyjna i Goście z Afryki

  2014-08-03
  Dzisiejsza niedziela w Sanktuarium miała szczególny charakter z dwóch powodów.
  Po pierwsze już od godz. 6.00 w czasie każdej mszy św. śpiewali i ukazywali afrykańską procesję z darami młodzi chrześcijanie z Wybrzeża Kości Słoniowej – zespołu Claret Gospel, gdzie pracują Misjonarze Klaretyni. Kazania głosił przybyły wraz z nimi O. Roman Woźnica CMF. Po mszy św. wieczornej miał miejsce koncert uwielbienia Boga w wykonaniu naszych gości. Pomimo upału cała bazylika zapełniła się wiernymi. Wśród nich był także ks. Andrzej Cypryś oraz Pan Jan Budziaszek.
  Po drugie w takiej misyjnej atomsferze swoją Mszę św. Prymicyjną o godz. 12.00 celebrował O. Anastazy Popiel OFM na rozpoczęcie posługi w klasztorze rzeszowskim oraz udzielił wszystkim indywidualnego błogosławieństwa.
 • Odpust - Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli

  2014-08-02
  2 sierpnia przypada nasz franciszkański Odpust, który wyprosił u papieża św. Franciszek z Asyżu. Związany jest on z malutką kapliczką Matki Bożej Anielskiej, którą umiłował nasz Zakonodawca. Dziś można go zyskać zarówno w kościołach franciszkańskich jak i parafialnych.
  Z tej racji do Sanktuarium przybyło wielu pielgrzymów. Wśród nich także J.E.Ks Bp Kazimierz Górny, który przewodniczył Mszy św. o 6.00 oraz wygłosił kazanie.
  Zaś wieczornej Mszy św. o 18.30 przewodniczył i wygłosił okolicznościową homilię J.E.Ks. Bp Edward Białogłowski.
 • Otwarcie kawiarni przy Ogrodach Bernardyńskich

  2014-08-01
  Od 1 sierpnia br. przy Ogrodach Bernardyńskich staraniem o. Kustosza Rafała Klimasa OFM została otwarta kawiarnia, aby mogli z niej korzystać pielgrzymi przybywający do Sanktuarium oraz wszyscy przebywający w Ogrodach Bernardyńskich. Zapraszamy serdecznie!
 • Koncert XXIII Festiwalu „Wieczory muzyki organowej i kameralnej w Katedrze i kościołach Rzeszowa”.

  2014-07-27
  O godz. 19.30 miał miejsce koncert kameralny organowo-skrzypcowy w ramach XXIII Festiwalu „Wieczory muzyki organowej i kameralnej w Katedrze i kościołach Rzeszowa”.
  Wykonawcami koncertu byli: Mariusz Ryś, organista, związany z Katedrą w Sandomierzu, wirtuoz organów, pedagog i animator życia muzycznego w Sandomierzu i Tarnobrzegu; Fulvio Leofreddi, profesor Akademii św. Cecylii w Rzymie oraz  Ewa Ryś, akompaniament.
 • Zmiana Proboszcza

  2014-07-13
  Początek wakacji w naszej prowincji zakonnej wiąże się również ze zmianami personalnymi w klasztorach. W tym roku w naszej rzeszowskiej wspólnocie także dokonały się przeniesienia współbraci oraz zmiany w podejmowanych posługach na rzecz klasztoru i parafii. Nowym proboszczem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryii Panny został o. Rafał Klimas, któy pełnił tę funkcję także przed kilku laty. Podjął on także zadania gwardiana klasztoru i kustosza sanktuarium.
 • Rowerem do Wilna

  2014-07-05
  Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Stanisława Potery – diecezjalnego asystenta Akcji Katolickiej rozpoczęła się w sobotę X Pielgrzymka Rowerowa z Rzeszowa do Wilna. Kilkudziesięcioosobowa grupa pielgrzymów w różnym wieku zgromadziła się o poranku u stóp Pani Rzeszowa
 • Kapliczka w Kielnarowej

  2014-07-02
  Jednym z owoców Wielkiego Jubileuszu 500-lecia objawienia Maryi w Rzeszowie stało się wybudowanie przydożnej kapliczki ku jej czci w Kielnarowej k. Tyczyna. Poświęcenie tego miejsca dokonał kustosz Sanktuarium.
 • Renowacja bernardyńskich grobowców

  2014-06-23
  Na rzeszowskim cmentarzu w dzielnicy Pobitno znajdują się dwa zbiorowe grobowce naszej bernardyńskiej prowincji zakonnej. Oba wykonane zostały z piaskowca, a ząb czasu i czynniki atmosferyczne pokryły je silnymi zabrudzeniami i porostami glonów. Od kwietnia do czerwca nagrobki zostały poddane gruntownej renowacji polegającej na oczyszczeniu powierzchni, przywróceniu lepszej estetyki oraz zabezpiczeniu przed dalszym działaniem czynników zewnętrznych. Prace wykonała firma p. Piotra Pomianka, a całość została sfinansowana przez klasztor.
 • Finał 2 Festiwalu Wiary

  2014-06-21
  W dniach od 18 do 21 czerwca w Rzeszowie miało miejsce zakończenie 2. Festiwalu Wiary. Przybrało ono formę rekolekcji ewangelizacyjnych poprzedzonych nabożeństwem pokutnym. Hasłem drugiej edycji festiwalu stały się słowa z Psalmu 34: "Skosztujcie i zobaczcie jak dobry jest Pan" (w. 9). Jednym  z pomysłodawców i koordynatorów festiwalu był kustosz naszego Sankutuarium o. Wiktor Tokarski. Osobom przeżywającym rekolekcje w hali "Podpromie" towarzyszył krzyż z naszej Bazyliki.
 • Procesja Bożego Ciała

  2014-06-19
  Tradycyjnie w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa wyszliśmy z Chrystusem ukrytym pod osłoną Chleba na ulice naszych miast i wsi. W Rzeszowie centralna procesja miała miejsce po Mszy Świętej o godzinie 9.00 w kościele farnym. Przewodniczył jej ks. bp Jan Wątroba, był obecny także ks. bp Kazimierz Górny. Poszczególne ołtarze przygotowywane były przez parafię Świętego Krzyża, wojsko i policję, służbę więzienną i straż. Ostatni ołtarz był umiejscowiony przy naszym kościele.
 • Randka małżeńska

  2014-06-15
  Sobotni wieczór w naszym Sanktuarium należał do bardzo niecodziennych i zarazem romantycznych. W auli głównej Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego odbyła się "Randka małżeńska". Kolację przy świecach, dobrym winie i nastrojowej muzyce spożyło 45 par małżeńskich. W czasie wydarzenia mieli tylko jedno zadanie: powiedzieć sobie trzy miłe rzeczy. Gdy wychodzili po trzech dwóch godzinach randkowania mówili, że to spotkanie przypomniało im o najważniejszym, o tym, że miłość należy celebrować.
Strony: « Poprzednia 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 49 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.