Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Msza św. prymicyjna neoprezbiterów diecezji rzeszowskiej

  2015-05-26
  W sobotę 23 maja diecezja rzeszowska przeżywała radość ze święceń 11 nowych kapłanów. W dniu 26 maja, kiedy przypada Dzień Matki, wszyscy neoprezbiterzy już tradycyjnie odprawili Mszę św. prymicyjną w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Wieczornej Eucharystii przewodniczyl ks. Rafał Janas z parafii św. Krzyża w Rzeszowie. Wszystkich powitał kustosz sanktuarium o. Rafał Klimas OFM a serdeczne życzenia w imieniu Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej i pozostałych grup duszpasterskich złożyła Pani Grażyna Dąbek. Po zakończeniu Mszy św. neoprezbiterzy udzielili indywidualnego błogosławieństwa kapłanom i wszystkim wiernym. Na zakończenie zawierzyli swoje kapłaństwo Pani Rzeszowa, Najwspanialszej Matce.
 • Służba zdrowia u Matki Bożej

  2015-05-26
  Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 10.00 modlili się pracownicy służby zdrowia. Jak co roku okazją do takiej modlitwy był Międzynarodowy Dzien Pielęgniarki i Położnej. Eucharystii przewodniczył J.E.Ks.Bp Jan Wątroba. Obecni byli także kapelani, Dyrekcja oraz licznie zgromadzone pielęgniarki i pracownicy rzeszowskich szpitali.
 • Nocne czuwanie w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św.

  2015-05-23
  W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej odbyło się czuwanie zakończone Eucharystią o północy. W Nocy z Duchem Św. wzieli udział członkowie wszystkich Wspólnot Odnowy w Duchu Św. działające na terenie Rzeszowa oraz wielu wiernych, którzy prosili Boga obfitość Darów Ducha Pocieszyciela.
 • Spoktanie modlitewno-formacyjne sióstr zakonnych

  2015-05-11
  Dnia 11 maja 2015r. w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym odbył się kolejny Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych z naszej diecezji rzeszowskiej. Stałymi punktami spotkania były: adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, konferencja oraz Msza św. Całość koordynował ks. Stanisław Kamiński, referent diecezjalny do spraw zakonnych.
 • Msza św. na rozpoczęcie Rajdu Dookoła Polski 2015

  2015-04-25
  Dziś o godz. 7.00 Mszą św. w Bazylice Matki Bożej Rzeszowskiej rozpoczął się Rajd Dookoła Polski 2015 zorganizowany przez Akcję Katolicką Rzeszów.
  Eucharystii przewodniczył i wygłosił kazanie ks. Paweł Synoś, Asystent Akcji Katolickiej. Koncelebrował ją także ks. Witold Pazdan, kapelna pielgrzymki. Wszystkich uczestników z okolic Rzeszowa i innych stron Polski oraz ich rodziny powitał o. Artur Stępień OFM, wikariusz klasztoru.
  Po specjalnym błogosławieństwie na rozpoczęcie pielgrzymki wszyscy uczestnicy wyruszyli w trasę, która przebiegać będzie przez ; Busko, Żarki,
  Wolę, Świnice Warckie, Licheń, Gniezno, Toruń, Włocławek, Łowicz, Częstochowę, Zduńską Wolę, Skarżysko Kamienną i Rzeszów.
  Pielgrzymka odbedzie się w dniach 25.04 - 02.05.2015r.
 • Triduum Paschalne i Wielkanoc (ZDJĘCIA)

  2015-04-05
  Triduum Paschalne, czyli dni od Wielkiego Czwartku do Wielkanocy, stanowi centrum roku liturgicznego. W te dni w liturgii uobecniamy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa oraz adorujemy Jezusa w "ciemnicy" (Wielki Czwartek), uroczyście odsłaniamy i adorujemy Jezusa ukrzyżowanego, rozpamietujemy Jego śmierć i złożenie do grobu (Wielki Piątek), aby w Wigilię Paschalną Wielkiej Soboty i procesję rezurekcyjną w poranek wielkanocny być świadkami zwycięstwa Jezusa nad grzechem, śmiercią i szatanem.
  Eucharystii Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazmierz Górny, a uroczystej procesji i Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski.
  Dziękujemy wszystkim za udział w liturgii Triduum Paschalnego, modlitwę, złożone ofiary i pomoc w przygotowaniu odpowiedniej oprawy.
  Przygotowaniem "Ciemnicy" i Grobu Pańskiego kierował br. Wawrzyniec Smyrdek OFM.
 • Msza na rozpoczęcie XXIV Sejmiku Rehabilitacyjnego Województwa Podkarpackiego

  2015-03-28

  W sobotę 28 marca 2015r. miał miejsce XXIV Sejmik Rehabilitacyjny Województwa Podkarpackiego zorganizowany przez:
  Polskie Towarzystwo Rehabilitacji Oddział w Rzeszowie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz Fundację Caritas na rzecz Budowy Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży im. Jana Pawła II.
  Rozpoczał się o godz. 8.00 Mszą św. w naszej Bazylice pod przewodnictwem Ks.Bpa Ordynariusza Jana Wątroby. Następnie odbyły się obrady w Urzędzie Wojewódzkim oraz prezentacje prac placówek dla osób niepełnosprawnych.
  Zaproszenie do udziału wystosowali m. in. prof. Andrzej Kwolek oraz ks. Stanisław Słowik.

 • Dzień modlitewno-formacyjny Sióstr Zakonnych

  2015-03-09
  9 marca 2015r. do Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego kolejny Dzień modlitewno-formacyjny przybyły Siostry zakonne z naszej diecezji rzeszowskiej. Tradycyjnie w planie spotkania odbyła adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, konferencja oraz Msza św., ktorej przewodniczył ks. Stanisław Kamiński, referent diecezjalny do spraw zakonnych a koncelebrowali także ks. Henryk Kuman MS oraz ks. Wiesław Matyskiewicz.
 • Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

  2015-03-01
  1 marca przypadaNarodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, na  których tego dnia w 1951r. w mokotowskim więzieniu wykonano wyrok śmierci za członkostwo w IV Komendzie Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Z tej okazji Instytut Pamięci Narodowej zorganizował przy Bazylice dwie wystawy.  O godz.15.00 w Sanktuarium Pani Rzeszowa J.E.Ks.Bp Jan Wątroba odprawił Mszę św., w której wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich, kombatanci, służby mundurowe i liczne poczty sztandarowe z całego regionu. Po zakończonej modlitwie w naszej Bazylice uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Żołnierzy Wyklętych przy alei Cieplińskiego, gdzie przedstawiciele władz i środowiska kombatanckiego złożyli kwiaty, wygłosili okolicznościowe przemówienia oraz na cześć pomordowanych została oddana honorowa salwa.
 • Książka o kapłanie o.Łucjanie Łuszczki

  2015-02-21

  Pragniemy zawiadomić, że właśnie ukazała się książka  autorstwa Wiesława Łuszczki na temat życia i działalności kapłana o. dr Łucjana Łuszczki  pt. „Pielgrzym z Sokołowa”. Życie i działalność ojca dr. Łucjana Łuszczki (1910-1991). Książka opisuje barwne i ciekawe życie o. Łucjana od jego narodzin w Sokołowie, poprzez wiek młodzieńczy, wybór formacji zakonnej, zesłanie na Syberię, pracę duszpasterską w ZSRR, służbę kapelańską w 2 Korpusie gen. W. Andersa, działalność duszpasterską i naukową na emigracji w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Argentynie, aż do śmierci w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Bardzo serdecznie zachęcamy do nabycia i przeczytania tej bardzo ciekawej książki.
  Książkę można nabyć w Kancelarii Parafialnej w Sokołowie Małopolskim.

 • Droga Krzyżowa ulicami miasta Rzeszowa

  2015-02-20
  Tradycyjnie w piątek po Środzie Popielcowej po ulicach naszego miasta Rzeszowa odbyło sie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Przewodniczył mu J.E.Ks.Bp Jan Wątroba. W tym roku w sposób szczególny zaangażowane zostały osoby konsekrowane z racji Roku Życia Konsekrowanego. Droga Krzyżowa zakończyła się u bram naszej Bazyliki, w której na zakończenie była sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Edwarda Białogłowskiego. Wśród uczestników byli przedstawiciele władz, służb mundurowych, młodzież oraz liczni wierni.
 • XXIII Światowy Dzień Chorych

  2015-02-11
  11 lutego w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes z ustanowienia św. Jana Pawła II na całym świecie obchodzony jest Dzień Chorych. Z tej okazji centarlne uroczystości diecezjalne miały miejsce w Sanktuarium Pani Rzeszowa.
  O godz. 9.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Ordynariusz Diecezji J.E.Ks.Bp Jana Wątroby. Obecni byli także ks. inf. Wiesław Szurek, ks. Stanisław Słowik Dyrektor Diecezjalnej Caritas, kapłani i zakonnicy, kapelani, siostry zakonne, przedstawiciele władz na czele z Panem Wicemarszałkiem, Dyrektorzy szpitali wraz z pracownikami oraz licznie zebrani chorzy i niepełnosprawni ze swymi opiekunami. W imieniu kustoszów Sanktuarium wszystkich powitał o. Artur Stępień OFM, wikariusz klasztoru.
  Słowo Boże wygłosił Ordynariusz Diecezji.
  Po zakończeniu Eucharystii przed Najśw. Sakramentem został odmówiony akt zawierzenia Bogu wszsystkich chorych i cierpiących przez wstawiennictwo Matki Bożej Rzeszowskiej.
  Następnie J.E.Ks. Bp Jan Wątroba udzielił wszystkim indywidualnego błogosławieństwa Najśw. Sakramentem, po którym każdy mógł przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.

  Wielu chorych mogło się łaczyć z nami za pośrednictwem fal radiowych Katoliciego Radia Via oraz Radia Rzeszów.
Strony: « Poprzednia 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 54 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.