Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Msza św. za Ojczyznę i w intencji Pana Prezydenta Andrzeja Dudy

  2015-08-06
  W dniu zaprzysiężenia nowego Prezydenta Polski w naszej Bazylice pod przewodnictwem J.E.Ks.Bpa Kazimierza Górnego o godz. 18,30 została odprawiona Msza św. w intecji naszej Ojczyzny oraz o Dary Ducha Św.  i Boże błogosławieństwo dla Pana Andrzeja Dudy na czas jego prezydentury. W Eucharystii uczestniczyło wielu wiernych zatroskanych o dalsze losy naszego kraju z przedstawicielami Rzeszowskiego Zarządu PiS-u, Zarządu Rzeszowskiego NSZZ "Solidarność" oraz Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Województwa Podkarpackiego.
  Mszę zakończył apel Ks. Biskupa o codzienną modlitwę za nowego Prezydenta i Ojczyznę oraz uroczysty śpiew pieśni "Boże coś Polskę".

 • 38. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę - Grupa św. Jana z Dukli

  2015-08-04
  We wtorek 4 sierpnia wyruszyła na trasę 38. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Rozpoczeła się ona Mszą św. na Placu Farnym o godz. 6.30. Wśród licznych grup pielgrzymkowych pod przewodnictwem o. Rafała Klimasa, kustosza Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, wyruszyła na szlak także nasza Grupa św. Jana z Dukli. Wielu mieszkańców przyszło pożegnać pielgrzymów i włączyć się duchowo w pielgrzymowanie. Na falach diecezjalnego Radia Via każdego dnia na żywo można będzie wysłuchać transmisje niektórych punktów pielgrzymkowego programu a szczególnie Msze św.
 • XI Pielgrzymka Rowerowa Rzeszów-Wilno 2015

  2015-07-04
  Wzorem ubiegłych lat Akcja Katolicka Krasne ponownie zorganizowała XI Pielgrzymkę Rowerową Rzeszów-Wilno 2015 przez Polskę, Białoruś i Federację Rosyjską. Rozpoczęcie pielgrzymki pątników rowerowych miało miejsce 4 lipca 2015r. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Mszy św. o godz. 7.00 przewodniczył ks. Stanisław Potera, Asytent Kościelny Akcji Katolickiej diec. rzeszowskiej a koncelebrowali także księża kapelani ks. Witold Pazdan i ks. Artur Ziąber oraz o.Rafał Klimas OFM, kustosz sanktuarium i o. Artur Stępień OFM, wikariusz klasztoru.
  Licznie zgromadzeni pątnicy rowerowi wraz z bliskimi i wiernymi prosili Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Rzeszowskiej o potrzebne łaski na czas pielgrzymowania i o wysłuchanie wszystkich intencji. Pielgrzymka potrwa do 15 lipca a jej hasłem jest; "Ojcze uczyń nas jednością"
 • Odpust ku czci św. Antoniego Padewskiego

  2015-06-13
  Dziś w naszej Bazylice przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego Padewskiego. Święty z Padwy jest znany na całym świecie i nazywany jest cudotwórcą oraz przemożnym orędownikiem u Boga. W ciągu dnia do Bazyliki przybyło wielu wiernych, po każdej Mszy św. był obrzęd poświecenia lilii oraz indywidualne błogosławieństwo dzieci. Mszy św. o godz. 6.00 przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny.
  Do tej uroczystości przygotowywaliśmy sie przez 9-cio wtorkową nowennę, której przewodniczył o. Zefiryn Mazur OFM a dziś wygłosił odpustowe kazania ku czci św. Antoniego.
 • Msza św. jubileuszowa ks. bpa Kazimierza Górnego i księży

  2015-06-12
  W sobotę 12 czerwca J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny wraz z kaplanami ze swojego rocznika u stóp Matki Bożej Rzeszowskiej trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu i odprawli Mszę św. dziękczynną z okazji jubileuszu swoich święceń kapłańskich.
 • Procesja Bożego Ciała i jej zakończnie przy Sanktuarium M.B.Rzeszowskiej (ZDJĘCIA)

  2015-06-04
  Każdego roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa wyruszamy z Chrystusem ukrytym pod osłoną Chleba na ulice naszych miast i wsi. W Rzeszowie centralna procesja od wielu lat rozpoczyna się po Mszy Świętej o godzinie 9.00 w kościele farnym. Przewodniczył jej J.E.Ks.Bp Jan Wątroba, był obecny także ks. bp Kazimierz Górny oraz duchowieństwo, osoby konsekrowane i klerycy. Wzięły w niej udział licznie zgromadzone dzieci sypiace kwiaty i dzowniące dzwoneczkami, przedstawiciele władz, służby mundurowe, cechy, reprezentacje szkolne, grupy duszpasterskie i wielu wiernych. Poszczególne ołtarze przygotowywane były przez parafię Świętego Krzyża, wojsko i policję, służbę więzienną i straż.
  Ostatni ołtarz był umiejscowiony przy naszym kościele. Tutaj nastąpiło zakończenie procesji, uroczyste odśpiewanie Te Deum, błogosławieństwo, a także zaproszenie na Festiwal Wiary skierowane przez Ordynariusza Diecezji oraz na wieczorny koncert  Jednego Serca Jednego Ducha, o którym mówił Pan Jan Budziaszek.
 • Symbole Światowych Dni Młodzieży w Sanktuarium Pani Rzeszowa

  2015-06-02
  We wtorek 2 czerwca 2015r.  Symbole Światowych Dni Młodzieży gościły w naszej Bazylice. O godz. 17. 50 miało miejsce wprowadzenie Krzyża i Ikony Matki Bożej do Bazyliki. O godz. 18.00 rozpoczęło się Nabożeństwo Czerwcowe a po nim uroczysta Msza św. pod przewodnictwem O. Kustosza Rafała Klimasa OFM. Okolicznościowe kazanie wygłosił o. Artur Stępień OFM.  Po zakończeniu Mszy św. odbyła się adoracja Krzyża oraz modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej i o godz. 20.00 nastąpiło pożegnanie Symboli ŚDM.

  Światowym Dniom Młodzieży towarzyszą dwa Symbole – Krzyż Roku Świętego i ikona Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani). W czasie obchodów Światowych Dni Młodzieży są one obecne w miejscu Wydarzeń Centralnych. W okresie przygotowań pielgrzymują po kraju, który organizuje spotkanie młodych.
 • Msza św. prymicyjna neoprezbiterów diecezji rzeszowskiej

  2015-05-26
  W sobotę 23 maja diecezja rzeszowska przeżywała radość ze święceń 11 nowych kapłanów. W dniu 26 maja, kiedy przypada Dzień Matki, wszyscy neoprezbiterzy już tradycyjnie odprawili Mszę św. prymicyjną w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Wieczornej Eucharystii przewodniczyl ks. Rafał Janas z parafii św. Krzyża w Rzeszowie. Wszystkich powitał kustosz sanktuarium o. Rafał Klimas OFM a serdeczne życzenia w imieniu Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej i pozostałych grup duszpasterskich złożyła Pani Grażyna Dąbek. Po zakończeniu Mszy św. neoprezbiterzy udzielili indywidualnego błogosławieństwa kapłanom i wszystkim wiernym. Na zakończenie zawierzyli swoje kapłaństwo Pani Rzeszowa, Najwspanialszej Matce.
 • Służba zdrowia u Matki Bożej

  2015-05-26
  Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 10.00 modlili się pracownicy służby zdrowia. Jak co roku okazją do takiej modlitwy był Międzynarodowy Dzien Pielęgniarki i Położnej. Eucharystii przewodniczył J.E.Ks.Bp Jan Wątroba. Obecni byli także kapelani, Dyrekcja oraz licznie zgromadzone pielęgniarki i pracownicy rzeszowskich szpitali.
 • Nocne czuwanie w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św.

  2015-05-23
  W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej odbyło się czuwanie zakończone Eucharystią o północy. W Nocy z Duchem Św. wzieli udział członkowie wszystkich Wspólnot Odnowy w Duchu Św. działające na terenie Rzeszowa oraz wielu wiernych, którzy prosili Boga obfitość Darów Ducha Pocieszyciela.
 • Spoktanie modlitewno-formacyjne sióstr zakonnych

  2015-05-11
  Dnia 11 maja 2015r. w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym odbył się kolejny Dzień modlitewno-formacyjny dla sióstr zakonnych z naszej diecezji rzeszowskiej. Stałymi punktami spotkania były: adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, konferencja oraz Msza św. Całość koordynował ks. Stanisław Kamiński, referent diecezjalny do spraw zakonnych.
 • Msza św. na rozpoczęcie Rajdu Dookoła Polski 2015

  2015-04-25
  Dziś o godz. 7.00 Mszą św. w Bazylice Matki Bożej Rzeszowskiej rozpoczął się Rajd Dookoła Polski 2015 zorganizowany przez Akcję Katolicką Rzeszów.
  Eucharystii przewodniczył i wygłosił kazanie ks. Paweł Synoś, Asystent Akcji Katolickiej. Koncelebrował ją także ks. Witold Pazdan, kapelna pielgrzymki. Wszystkich uczestników z okolic Rzeszowa i innych stron Polski oraz ich rodziny powitał o. Artur Stępień OFM, wikariusz klasztoru.
  Po specjalnym błogosławieństwie na rozpoczęcie pielgrzymki wszyscy uczestnicy wyruszyli w trasę, która przebiegać będzie przez ; Busko, Żarki,
  Wolę, Świnice Warckie, Licheń, Gniezno, Toruń, Włocławek, Łowicz, Częstochowę, Zduńską Wolę, Skarżysko Kamienną i Rzeszów.
  Pielgrzymka odbedzie się w dniach 25.04 - 02.05.2015r.
Strony: « Poprzednia 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 55 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.