Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Kiermasz adwentowy w Ogrodach Bernardyńskich

  2014-12-14
  W III Niedzielę Adwentu w godz 11-16 w Ogrodach Bernardyńskich  miał miejsce Kiermasz Adwentowy zorganizwany przez Wojewódzki Dom Kultury i Bernardyńskie Centrum Religijno-Kulturowe.
  Przy pieknej słocznecznej pogodzie, w miłej atmosferze, można było zobaczyć i nabyć m.in. świąteczne rękodzieła artystyczne oraz dewocjonalia przy wtórze zespołów muzycznych z repertuarem adwentowym.
 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  2014-12-08
  8 grudnia to szczególny dzień, kiedy dziekujemy Bogu za to, że zachował Maryję od grzechu pierworodnego. To także święto patronalne dla naszej Zakonnej Prowincji, którą zawierzamy opiece Maryi Niepokalanej i oddajemy Jej cześć przez całą oktawę.
  Mszy św. o godz. 6.00 przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny, kazania przez cały dzień głosił ks. Krzysztof Gołąbek, proboszcz Parafii św. Józefa. W nieszporach maryjnych i procesji uczestniczyli kapłani i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego, a wieczornej Eucharystii przewodniczył i wygłosił kazanie J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski.
  Przed zasłonięciem cudownej figury Matki Bożej o. Rafał Klimas OFM, przełożony klasztoru wraz ze współbracmi dokonał aktu zawierzenia Zakonu Maryi Niepokalanej.
  Przez cały dzień wielu wiernych nawiedziło nasze Sanktuarium, aby złożyć swe troski i podziękowania w Sercu Niepokalanej.
 • Jubileusz XX-lecia Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. Matki Bożej Rzeszowskiej

  2014-12-06
  Dziś wieczorem w czasie Mszy św. o godz. 18.30 Wspólnota Odnowy w Duchu Św. Matki Bożej Rzeszowskiej wraz ze swym pasterzem o. Zefirynem Mazurem OFM dziękowała Bogu za 20 lat istnienia i prosiła o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej w dalszej działalności.
  Po zakończeniu Eucharystii w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym odbyła się agapa. Cieszymy się, że na każde spotkanie przybywa coraz więcej osób, które chcą w miłej atmosferze przepełnionej duchem modlitwy wspólnie uwielbiać Boga.
 • Spotkanie ze św. Mikołajem

  2014-12-06
  Dziś w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym zgromadziły się potrzebujące dzieci wraz z rodzicami, aby spotkać się ze św. Mikołajem. Dzieki ofiarności wiernych, pracy Parafialnego Zespołu Caritas oraz młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 im. A. Towarnickiego św. Mikołaj, w czasie tego niezwykłego spotkania,  mógł podarować ponad 70 dzieciom wspaniałe prezenty za co one odwdzięczyły się śpiewem.
 • Święto św. Elżbiety - Patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

  2014-11-17
  17 listopada przeżywaliśmy Święto św. Elżbiety Węgierskiej, która jako księżna oddała się pielęgnowaniu chorych i cierpiących. Jest ona główną patronką wielkiej rodziny III Zakonu Św. Franciszka - patronka miłosierdzia chrześcijańskiego. Z tej racji cała wspónota Franciszkańskigo Zakonu Świeckich działajaca przy naszym Sanktuarium M.B.Rzeszowskiej zgromadziła się o godz. 9.00 na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem swojego asystenta o. Szczepana Dolańskiego OFM, który wygłosił okolicznościowe kazanie oraz przewodniczył modlitwom przed Najświętszym Sakramentem zanoszonym za wstawiennictem Świętej Patronki FZŚ.
 • Dzień Skupienia żeńskich zgromadzeń zakonnych

  2014-11-10
  Po raz kolejny odbyło się spotkanie osób konsekrowanych w Bernardyńskim Centrum Religijno – Kulturowym przy Sanktuarium Pani Rzeszowa. Uczestniczyły w nim siostry zakonne pracujące w diecezji rzeszowskiej. Spotkaniu przewodniczył ks. Stanisław Kamiński, referent diecezjalny do spraw zakonnych Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu byla okazja do spowiedzi, konferencje formacyjną wygłosił o.Władysław Waśko OFM a następnie spotkanie modlitewno-formacyjne zakończyła wspólna Eucharystia.
 • Jednego Serca Jednego Ducha 2014 - Msza św., Różaniec i promocja płyt

  2014-10-26
  Dziś w naszym Sanktuarium M.B. Rzeszowskiej Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył ks. Andrzej Cypryś, Diecezjalny Duszpasterz Akademicki a szczególnymi pielgrzymami byli wszyscy organizatorzy Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2014 z Panem Janem Budziaszkiem na czele, który po zakończeniu Mszy św. w przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i u stóp M.B.Rzeszowskiej poprowadził modlitwę różańcową. Liturgię swoim spiewem ubogacił chór JSJD. Pózniej w Wojewódzkim Domu Kultury miała miejsce Agapa i promocja płyt z tegorocznego Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha, który odbył się w Rzeszowie jako dzięczynienie i uwielbienie Boga.
 • Zawierzenie Środowiska Akademickiego Matce Bożej Rzeszowskiej

  2014-10-15
  W środę 15 października w naszym Sanktuarium o godz. 18.30 rozpoczeła się Msza św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Jana Wątroby, Ordynariusza Diecezji w koncelebrze Ks.Bpa Edwarda Białogłowskiego, Ks. Inf. Wiesława Szurka oraz wielu kapłanów Kurii Rzeszowskiej, WSD oraz związanych ze środowiskiem akademickim w Rzeszowie. We Mszy św. uczestniczyli przedstawiciele władz rzeszowskich uczelni, pracownicy nauki i administracji oraz studenci z delagacjami pocztów sztadarowych oraz chór. Homilie wygłosił Ordynariusz Diecezji. Po zakończeniu Mszy św. wszyscy udali się do Kaplicy Pani Rzeszowa, gdzie w imeniu wszystkich J.E.Ks.Bp Jan Wątroba dokonał Zawierzenia Środowiska Akademickiego Matce Bożej Rzeszowskiej, które także porzez modlitwę zainagurowało nowy rok akademicki 2014/2015.
 • Kolejny Dzień Skupienia dla żeńskich zgromadzeń zakonnych

  2014-10-13
  W ramach cyklicznego międzyzakonnego spotkania osób konsekrowanych w Bernardyńskim Centrum Religijno – Kulturowym przy Sanktuarium Pani Rzeszowa spotkały się siostry zakonne pracujące w diecezji rzeszowskiej. Spotkaniu przewodniczył J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu byla okazja do spowiedzi. Spotkanie modlitewno-formacyjne zakończyła Eucharystia pod przewodnictwem Ks.Bpa Edwarda Białogłowskiego w koncelebrze z ks. Stanisławem Kamińskim , referentem diecezjalnym do spraw zakonnych, oraz o.Rafałem Klimasem OFM, kustoszem sanktuarium.
 • Rzeszowska Krucjata Różancowa w intencji Ojczyzny

  2014-10-05
  W niedzielę 5 października br. o 15.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów rozpoczęła  się kolejna Rzeszowska Krucjata Różańcowa, którą zorganizowała Akcja Katolicka i Domowy Kościół wraz ze swymi duszpasterzami. Modlitwę różańcową ubogaciły rozważania św. Jana Pawła II. Krucjata po przemarszu ulicami miasta Rzeszowa zakończyła się Mszą św. w naszej Bazylice o 16.30 pod przewodnictwem J.E.Ks. Bpa Jana Wątroby. Wśród kapłanów koncelebrujących był m. in. ks. inf. Wiesław Szurek, ks. prał. Stanisław Słowik oraz duszpasterze Akcji Katolickiej i Domowego Kościoła.
 • Transitus - pamiątka śmierci św. Franciszka z Asyżu

  2014-10-03
  3 października w wigilię Uroczystości św. Franciszka z Asyżu, naszego Zakonodawcy, do naszej franciszkańskiej świątyni przybyli czciciele św. Biedaczyny z Asyżu, aby uczcić pamiątkę jego prześcia z tego świata do domu Ojca. O godz. 18.30 miała miejsce Msza św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bpa Jana Watroby celebrowana wraz z kapłanami z Kurii Rzeszowskiej oraz z licznych parafii dekanatu i miasta Rzeszowa. Ks. Bp Ordynariusz wygłosił homilię. Po zakończeniu Eucharystii rozpoczeło się nabożeństwo upamiętaniające śmierć św. Franciszka tzw. Transitus, któremu przewodniczył o. Rafał Klimas OFM, kustosz sanktuarium i proboszcz parafii. Wzieli w nim udział także J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski oraz Ks.Bp Kazmierz Górny, cała wspólnota naszego klasztoru, duchowieństwo, Siostry zakonne, Franciszkański Zakon Świeckich, Franciszkańska Młodziez Oazowa, Liturgiczna Służba Ołtarza oraz wielu wiernych.
 • Odszedł do Domu Ojca śp. Ks.Płk.Kan. Józef Pałęga

  2014-09-20

   Niech odpoczywa w pokoju wiecznym     

Strony: « Poprzednia 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 54 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.