Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Zakończenie starego i początek Nowego 2015 Roku

  2015-01-01
  Ostatni dzień 2014 roku zakończyliśmy nabożeństwem dziękczynno-błagalnym o godz. 17.30, któremu przewodniczył o. Artur Stępień OFM, wikariusz klasztoru. Uczestniczyło w nim wielu wiernych, a wśród nich J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny, który następnie przewodniczył ostatniej tegorocznej Eucharystii z kazaniem podsumowującym roczną działalność duszpasterską naszego Sanktuarium i Parafii wygłoszonym przez o. Mariana Wachowicza OFM, wikarego parafii, .
  Już w Nowym 2015 Roku o północy Mszy św. przewodniczył J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski, który wyglosił także okolicznościową homilię.
  Cieszymy się, że oprócz kapłanów zakonnych byli obecni także prezbiterzy z sąsiednich parafii oraz licznie zgromadzenni wierni, a szczegónie przedstawiciele rzeszowskich Wspólnot Odnowy w Duchu Św
 • XI Marsz za Życiem w Rzeszowie

  2014-12-28
  „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię” - pod tym hasłem w niedzielę, 28 grudnia 2014 roku, w Rzeszowie odbył się XI Marsz za Życiem. Rozpoczął się on przy pomniku Dzieci Nienarodzonych na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej. Na zakończenie przemarszu w naszym Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 18.00 odbył się program słowno-muzyczny oraz sprawowana była Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw życiu.
 • Święto św. Szczepana

  2014-12-26
  W drugi dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego wspominaliśmy św. Szczepana, diakona i męczennika. Uroczystej sumie o godz. 12.00 przewodniczył Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej J.E.Ks.Bp Jan Wątroba, który wygłosił także homilę do licznie zgromadzonych wiernych. Ks. Biskupowi złożyliśmy także życzenia oraz otoczyliśmy naszego Pasterza serdeczną modlitwą z racji przypadających jutro jego imienin.
  Szczególnym gościem był także ks. Dariusz Dąbek, wykładowca KUL-u.
 • Szopka bożonarodzeniowa w naszej Bazylice (zdjęcia)

  2014-12-25
  Zapraszamy do obejrzenia ruchomej szopki bożonarodzeniowej i adoracji Dzieciątka Jezus.
  Szopkę wykonał br. Wawrzyniec Smyrdek OFM wraz z Panem Kamilem i Markiem a o świąteczny wystrój bazyliki zadbała Pani Zuzanna.
 • Wigilia i Uroczystość Narodzenia Pańskiego

  2014-12-24
  W Wigilię Bożego Narodzenia na ostatnią Msze św. Roratnią o godz. 6.00 przybyło do stóp Pani Rzeszowa wielu wiernych, a wśród nich J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny wraz z kapłanami z Kurii, aby wraz z Maryją przygotwać się na przyjście oczekiwanego Mesjasza. To dzień urodzin Ks.Biskupa więc Msza św. była takze dziękczynieniem za dar Jego osoby i posługi dla diecezji rzeszowskiej, a po niej przedstawiciele grup duszpasterskich na czele z o. Rafałem Klimasem OFM, kustoszem Sanktuarium złożyli naszemu Pasterzowi serdeczen życzenia.

  W Uroczystość Bożego Narodzenia o północy uroczyście została otwarta szopka, w której umieszczono figurkę Dzieciątka Jezus i rozpoczęła się Pasterka celebrowana przez o. Rafała Klimasa OFM wraz ze współbraćmi i licznie zgromadzonymi wiernymi.

  Wcześnie rano przybył J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski, który już tradycyjnie przewodniczył Mszy św. o godz. 7.30.
 • Zakończenie Oktawy Niepokalanego Poczęcia NMP

  2014-12-15
  Od 8 grudnia, czyli Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, aż do dziś gromadziliśmy się w stóp Pani Rzeszowa na wspólnych Nieszporach Maryjnych i procesji eucharystycznej. Na zakończenie Oktawy nieszporom przewodniczył kustosz o. Rafał Klimas OFM. Przybyło na nie wielu czcicieli Niepokalanej a wśród nich J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny oraz kapłani i  klerycy III roku WSD, którzy niedawno przyjęli strój kapłański.
  Po procesji J.E.Ks.Bp Kazmierz Górny przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię, w której wyjaśnił wielkość przywileju Niepokalanego Poczęcia NMP oraz ukazał za wzór Jej wielkiego czciela - św. Maksymiliana Marię Kolbego.
  Posileni Ciałem Chrystusa, z pasterskim błogosławieństwem, pod opieką Maryi trwamy w adwentowym oczekiwaniu na Narodzenie Pańskie.
 • Spotkanie formacyjne Sióstr zakonnych

  2014-12-15
  Tradycjnie już w kolejnym miesiącu odbyło się spotkanie osób konsekrowanych w Bernardyńskim Centrum Religijno – Kulturowym przy Sanktuarium Pani Rzeszowa. Na adorację, spowiedź i Eucharystię przybyły siostry zakonne pracujące w diecezji rzeszowskiej. Spotkaniu przewodniczył ks. Stanisław Kamiński, referent diecezjalny do spraw zakonnych. Konferencje formacyjną wygłosił o.Zefiryn Mazur OFM a następnie spotkanie modlitewno-formacyjne zakończyła wspólna Eucharystia.
 • Kiermasz adwentowy w Ogrodach Bernardyńskich

  2014-12-14
  W III Niedzielę Adwentu w godz 11-16 w Ogrodach Bernardyńskich  miał miejsce Kiermasz Adwentowy zorganizwany przez Wojewódzki Dom Kultury i Bernardyńskie Centrum Religijno-Kulturowe.
  Przy pieknej słocznecznej pogodzie, w miłej atmosferze, można było zobaczyć i nabyć m.in. świąteczne rękodzieła artystyczne oraz dewocjonalia przy wtórze zespołów muzycznych z repertuarem adwentowym.
 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  2014-12-08
  8 grudnia to szczególny dzień, kiedy dziekujemy Bogu za to, że zachował Maryję od grzechu pierworodnego. To także święto patronalne dla naszej Zakonnej Prowincji, którą zawierzamy opiece Maryi Niepokalanej i oddajemy Jej cześć przez całą oktawę.
  Mszy św. o godz. 6.00 przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny, kazania przez cały dzień głosił ks. Krzysztof Gołąbek, proboszcz Parafii św. Józefa. W nieszporach maryjnych i procesji uczestniczyli kapłani i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego, a wieczornej Eucharystii przewodniczył i wygłosił kazanie J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski.
  Przed zasłonięciem cudownej figury Matki Bożej o. Rafał Klimas OFM, przełożony klasztoru wraz ze współbracmi dokonał aktu zawierzenia Zakonu Maryi Niepokalanej.
  Przez cały dzień wielu wiernych nawiedziło nasze Sanktuarium, aby złożyć swe troski i podziękowania w Sercu Niepokalanej.
 • Jubileusz XX-lecia Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. Matki Bożej Rzeszowskiej

  2014-12-06
  Dziś wieczorem w czasie Mszy św. o godz. 18.30 Wspólnota Odnowy w Duchu Św. Matki Bożej Rzeszowskiej wraz ze swym pasterzem o. Zefirynem Mazurem OFM dziękowała Bogu za 20 lat istnienia i prosiła o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej w dalszej działalności.
  Po zakończeniu Eucharystii w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym odbyła się agapa. Cieszymy się, że na każde spotkanie przybywa coraz więcej osób, które chcą w miłej atmosferze przepełnionej duchem modlitwy wspólnie uwielbiać Boga.
 • Spotkanie ze św. Mikołajem

  2014-12-06
  Dziś w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym zgromadziły się potrzebujące dzieci wraz z rodzicami, aby spotkać się ze św. Mikołajem. Dzieki ofiarności wiernych, pracy Parafialnego Zespołu Caritas oraz młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 im. A. Towarnickiego św. Mikołaj, w czasie tego niezwykłego spotkania,  mógł podarować ponad 70 dzieciom wspaniałe prezenty za co one odwdzięczyły się śpiewem.
 • Święto św. Elżbiety - Patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

  2014-11-17
  17 listopada przeżywaliśmy Święto św. Elżbiety Węgierskiej, która jako księżna oddała się pielęgnowaniu chorych i cierpiących. Jest ona główną patronką wielkiej rodziny III Zakonu Św. Franciszka - patronka miłosierdzia chrześcijańskiego. Z tej racji cała wspónota Franciszkańskigo Zakonu Świeckich działajaca przy naszym Sanktuarium M.B.Rzeszowskiej zgromadziła się o godz. 9.00 na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem swojego asystenta o. Szczepana Dolańskiego OFM, który wygłosił okolicznościowe kazanie oraz przewodniczył modlitwom przed Najświętszym Sakramentem zanoszonym za wstawiennictem Świętej Patronki FZŚ.
Strony: « Poprzednia 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 55 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.