Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Kamery w Bazylice

  2020-04-03
  Obraz z kamer w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej można obecnie oglądać przez naszą stronę internetową oraz na Youtube - profil "Msze LIVE".
 • Stan epidemii - 01.04

  2020-04-01
  W czwartek, 2 kwietnia 2020 r. przypada 15 rocznica odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. O godz. 20.30 ropoczniemy różaniec w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej, a następnie modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II, które trwać będą do godz. 21.37. Zapraszamy do łączności duchowej i przez internet. Pamiętajmy o słowach Wielkiego Papieża, które wypowiedział w Zakopanem, 6 czerwca 1997 r.:

  Dzisiaj dziękowałem Bogu za to, że wasi przodkowie na Giewoncie wznieśli krzyż. Ten krzyż patrzy na całą Polskę, od Tatr aż do Bałtyku, ten krzyż mówi całej Polsce: Sursum corda! — „W górę serca!” Trzeba, ażeby cała Polska, od Bałtyku aż po Tatry, patrząc w stronę krzyża na Giewoncie, słyszała i powtarzała: Sursum corda! — „W górę serca!” Amen.
 • Msza św. w TV Polonia

  2020-03-31
  W niedzielę, 29 marca 2020 r. TV Polonia transmitowała Mszę św. z naszej Bazyliki. Nagranie można obejrzeć w internecie:

  Msza św. w TV Polonia

 • Stan epidemii - 24.03

  2020-03-24
  Zgodnie z prośbą papieża Franciszka oraz komunikatem abp Stanisława Gądeckiego 25 marca o godz. 12.00 odmówimy w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej

  Anioł Pański, Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne, za zmarłych oraz modlitwę:
   
  „Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.
  Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.
  Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
  Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

  Zachęcamy do odmówienia tych modlitw w domu oraz do łączności duchowej i przez internet: KAMERKA
 • Stan zagrożenia epidemicznego - 20.03

  2020-03-20
  Posługę w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej pełnimy wg zwykłego porządku nabożeństw. Dodatkowo odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz różaniec o godz. 20.30 zgodnie z wcześniejszymi informacjami.
  Zachęcamy do łączności duchowej i przez internet.
 • Stan zagrożenia epidemicznego - 19.03

  2020-03-19
  Papież Franciszek zaproponował wszystkim, którzy pozostają w domach i nie mogą przyjmować komunii św. podczas Eucharystii, tę modlitwę:

  „Klękam u Twoich stóp, o mój Jezu, i ofiarowuję Tobie skruchę mego serca, które pogrąża się w nicości i Twojej świętej obecności. Uwielbiam Ciebie w Sakramencie Twej miłości, pragnę Cię przyjąć w ubogim mieszkaniu mego serca. W oczekiwaniu na szczęście Komunii sakramentalnej pragnę Cię przyjąć w Duchu. Przyjdź do mnie, o mój Jezu, abym przyszedł do Ciebie. Niech Twoja miłość rozpali całą moją istotę na życie i na śmierć. Wierzę w Ciebie, ufam Tobie, kocham Ciebie. Niech się tak stanie”.
 • Stan zagrożenia epidemicznego - 17.03

  2020-03-17
  W sytuacji zagrożenia epidemicznego w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej modli się wspólnota klasztoru OO. Bernardynów z Siostrami Prezentkami w intencji ochrony przed chorobami, za osoby chore i posługujące chorym, o pokój serca i łaskę nawrócenia.

  Codziennie w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej:

  godz. 15.00 - koronka do Miłosierdzia Bożego (KAMERKA),

  godz. 20.30 - różaniec (KAMERKA).

  W każdy czwartek przy ołtarzu głównym:

  po Mszy św. o godz. 9.00 - modlitwy do św. Szymona z Lipnicy, patrona chorych w czasie epidemii (KAMERKA).

  Zachęcamy do łączności duchowej i modlitewnej oraz przez internet.
 • Stan zagrożenia epidemicznego - 16.03

  2020-03-16
  MODLITWA DO ŚW. SZYMONA Z LIPNICY
   
  Św. Szymonie z Lipnicy, Ty dałeś przykład głębokiej wiary i bezgranicznej miłości Boga i bliźniego, głosząc gorliwie Chrystusową Ewangelię i niosąc duchową pomoc dotkniętym zaraźliwą chorobą. Dla nich poświęciłeś swoje franciszkańskie i kapłańskie życie, spiesząc z sakramentalną pomocą chorym, nawet w obliczu niechybnej śmierci.
  Z wiarą stajemy dzisiaj przed Tobą i prosimy Cię usilnie: swoją modlitwą i wstawiennictwem uproś nam tę łaskę, aby Bóg miłosierny uchronił naszą Ojczyznę i mieszkańców naszego miasta oraz świat przed szerzeniem się groźnej epidemii.
  Wspomagaj swoją modlitwą tych, których ta choroba już dotknęła i upraszaj im łaskę uzdrowienia.
  Wspieraj także tych, którzy, tak jak Ty, służą im z poświęceniem.
  Otaczaj swoją opieką i modlitwą również kierujących naszym krajem oraz wszystkich, którzy podejmują wysiłki powstrzymania groźnej dla ludzkości epidemii.
  Nam wszystkim uproś dar szczerego nawrócenia i silnej wiary, abyśmy pokładając całą ufność i nadzieję w Bogu, umieli z oddaniem służyć i nieść pomoc naszym braciom w potrzebie.
   
  Św. Szymonie z Lipnicy, nasz Patronie i Orędowniku chorych i cierpiących w czasie epidemii,  módl się za nami!

  Amen.
 • Stan zagrożenia epidemicznego - 15.03

  2020-03-15
  Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem św. Szymona z Lipnicy, bernardyna żyjącego w latach 1438-1482. Odszedł do Boga podczas epidemii cholery w Krakowie, która trwała od lipca 1482 r. do stycznia 1483 r. Zaraz po jego śmierci odnotowano 377 przypadków uzdrowień i łask za jego wstawienictwem. Jest patronem chorych w czasie epidemii.

  Kyrie eleison. Chryste eleison. Kyrie eleison.
  Chryste, usłysz nas.
  Chryste, wysłuchaj nas.
  Ojcze z nieba Boże,                       zmiłuj się nad nami.
  Synu, Odkupicielu świata, Boże,
  Duchu Święty, Boże,
  Święta Trójco, jedyny Boże.
   
  Święta Maryjo,                                 módl się za nami,
  Święty Szymonie z Lipnicy,                módl się za nami,
 • Stan zagrożenia epidemicznego - 14.03

  2020-03-14
  W obliczu zagrożenia epidemicznego wspólnota OO. Bernardynów w Rzeszowie oraz Siostry Prezentki modlą się codziennie w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej:

  Godz. 15.00 - koronka do Miłosierdzia Bożego.

  Godz. 20.30 różaniec w intencji ochrony przed chorobami, za osoby chore i posługujące chorym, a także o pokój serca i łaskę nawrócenia. Ze względu na zagrożenie zakażeniem modlitwa odbywać się będzie bez obecności wiernych świeckich w Bazylice.

  Zachęcamy do duchowej, modlitewnej łączności oraz przez internet.
   
  Kliknij tu:
   
 • Stan zagrożenia epidemicznego - 13.03

  2020-03-13


  Diecezja rzeszowska informuje na swojej stronie internetowej o dyspensie udzielonej w związku z koronawirusem:
   

  www.diecezja.rzeszow.pl/2020/03/dyspensa-biskupa-rzeszowskiego/

  Zachęcamy do czytania komunikatów na stronie naszej diecezji:

  www.diecezja.rzeszow.pl

 • XXVIII Światowy Dzień Chorego

  2020-02-11
  11 lutego 2020 r. obchodziliśmy XXVII Światowy Dzień Chorego. Orędzie na ten dzień napisane przez papieża Franciszka zostało zatytułowane: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28).
  W Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej została odprawiona o godz. 9.00 Msza św. w intencji osób chorych. Było to główne wydarzenie tego dnia w diecezji rzeszowskiej. Eucharystii przewodniczył ordynariusz diecezji bp Jan Wątroba. Uczestniczyli w niej licznie zgromadzeni chorzy i osoby w podeszłym wieku, a także przedstawiciele samorządu województwa podkarpackiego, dyrektorzy szpitali, kapelani szpitali oraz osoby posługujące ludziom chorym.
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.