Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Sympozjum z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

  2018-10-16
  14 października 2018 r. odbyło się w Centrum Religijno-Kulturowym przy klasztorze oo. Bernardynów w Rzeszowie sympozjum nt. „Odrodzenie Polski w 1918 r. wyzwaniem dla Narodu Polskiego XXI wieku”. Zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie”, Koło im. św. Jana z Dukli w Rzeszowie. Sympozjum poprzedziła Msza św. w Bazylice Wniebowzięcia NMP odprawiona przez bp Edwarda Białogłowskiego.
 • Msza św. Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej

  2018-10-12
  W drugi piątek października siostry i bracia z Żywej Drogi Krzyżowej zgromadzili się na Eucharystii. Odprawił ją opiekun Wspólnoty o. Kajetan Kowalski i wygłosił kazanie. Nawiązał do przypadającej niebawem 40 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. 
 • Uroczystość św. Franciszka z Asyżu

  2018-10-04
  4 października obchodzimy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu. Przygotowaniem do niej było triduum, podczas którego głoszone były kazania o Biedaczynie. Zgodnie w tradycją w przeddzień uroczystości po wieczornej Mszy św. odprawione zostało nabożeństwo Transitus czyli wspomnienie błogosławionej śmierci św. Franciszka z Asyżu, zmarł on bowiem 3 października 1226 r.
 • Zaproszenie do Kina Zorza

  2018-09-28
  W imieniu Kina Zorza chciałabym serdecznie zaprosić na film "Uwolnij mnie", który zagramy 4 października o godz. 19 (bilety w cenie 15 zł).
  Jest to dokument pokazujący spotkania słynnego, włoskiego egzorcysty ojca Cataldo Migliazzo z opętanymi. Poniżej przesyłam informacje o filmie.
 • Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

  2018-09-15
  Św. Jan Paweł II, gdy przybył do Kalwarii Zebrzydowskiej w czerwcu 1979 r., określił tę wielką sprawę, jaka dokonała się na Golgocie jako „tajemnicę zjednoczenia Matki z Synem i Syna z Matką”.
 • Eucharystia Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej

  2018-09-15
  Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej spotkała się na Eucharystii 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Mszę św. odprawił o. Kajetan Kowalski i wygłosił kazanie.
 • Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej

  2018-09-13
  12 września obchodziliśmy Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. W tym dniu Eucharystia była sprawowana według porządku niedzielnego. Kazania głosił ks. kan. dr Janusz Sądel, wiceoficjał Sądu Biskupiego. Główna Msza św. została odprawiona w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18.00. Przewodniczył jej abp Mieczysław Mokrzycki, ordynariusz diecezji lwowskiej
 • Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2018; 11 IX

  2018-09-11
  11 września do Matki Bożej Rzeszowskiej pielgrzymowali uczniowie szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami. Uczestniczyli we Mszy św. o godz. 12.00
  Wieczorem natomiast zgromadzili się w Sanktuarium  przedstawiciele grup apostolskich, ruchów i stowarzyszeń diecezji rzeszowskiej.
 • Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2018; 10 IX

  2018-09-10
  W kolejnym dniu Odpustu do Matki Bożej Rzeszowskiej przybyli uczniowie szkół podstawowych. O godz. 12.00 została odprawiona dla nich Msza św. w bazylice.
  Wieczorem w Ogrodach Bernardyńskich zgromadzili się młodzi ludzie przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 • Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2018; 9 IX

  2018-09-10
  W drugim dniu Odpustu ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej odbył się piknik rodzinny. Zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej.
 • Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2018; 7-8 IX

  2018-09-08
  7 września rozpoczął się Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Zgodnie ze zwyczajem inauguracja uroczystości odpustowych dokonuje się celebracją Nieszporów Maryjnych w przeddzień Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku odprawił je o. Narcyz Klimas, brat Kustosza Sanktuarium, o. Rafała. On natomiast sprawował wieczorną Mszę św., podczas której wygłosił kazanie. Ukazał szeroki kontekst historyczny tegorocznego odpustu: 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 505 rocznica objawień Matki Bożej Jakubowi Ado ale także rocznice znacznie nam bliższe: 10-lecie ogłoszenia Matki Bożej Patronką Miasta Rzeszowa oraz nadania Sanktuarium tytułu bazyliki mniejszej. Temat przewodni Odpustu ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej w Roku Pańskim 2018 brzmi: "Maryjo, dziękujemy Ci z dar niepodległości". Dzień pierwszy zakończył wokalno-instrumentalny koncert muzyki religijnej w wykonaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie.
 • Odpust ku Czci Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2018; program

  2018-09-02
  Uroczystości ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej – Patronki Miasta

  505 lat Sanktuarium, 100 lat niepodległości, 10 lat Bazyliki ku MB Wniebowziętej

        Maryjo dziękujemy Ci za dar niepodległości
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 53 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.