Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • VII Festiwal Kolęd i Pastorałek

  2020-01-26
  25 stycznia 2020 r. odbył się VII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie. Przesłuchania zespołów miały miejsce w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym. Organizatorem festiwalu jest Studium Muzyki Liturgicznej w Rzeszowie.
 • Wielka tajemnica wiary - Boże Narodzenie

  2019-12-25
  Hasło duszpasterskie obecnego roku liturgicznego brzmi: "Wielka tajemnica wiary". Jest to pierwszy rok trzyletniego cyklu "Eucharystia daje życie".
  Zapraszamy do przeczytania rozważania na stronie internetowej Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej:

  wzdk.pl

 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego A.D. 2019

  2019-12-24
  Drodzy Bracia i Siostry!
  Stoimy w przededniu Roku Pańskiego 2020, w którym przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Wśród licznych Jego wypowiedzi o Bożym Narodzeniu znaleźć możemy takie słowa:

  W Betlejem zawsze jest Boże Narodzenie, a w sercach chrześcijan każdy dzień jest Bożym Narodzeniem. Każdego dnia zostajemy wezwani, aby nieść światu orędzie Betlejem — ogłaszać «radość wielką»: Odwieczne Słowo, «Bóg z Boga i Światłość ze Światłości», stało się ciałem i zamieszkało między nami.
  Nowo narodzone Dziecię, bezbronne i całkowicie zależne od opieki Maryi i Józefa, zawierzone ich miłości, jest całym bogactwem świata. Ono jest dla nas wszystkim!

  Wspólnota Klasztoru Ojców Bernardynów życzy Wam, drodzy Bracia i Siostry, aby głębia tej prawdy była żródłem radosnego i pogodnego przeżywania Uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz każdego dnia Roku Pańskiego 2020!
 • Paczki na Boże Narodzenie

  2019-12-18
  Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w dniach 17-18 gudnia 2019 r. zespół "Caritas" działający przy naszej parafii przekazał paczki rodzinom, którymi się opiekuje. Rozdano ponad tonę różnych produktów. W przygotowaniu paczek dla osób starszych pomagała młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie. Obdarowano nimi 60 osób.
  im. Ambrożego Towarnickiego
 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. - A.D. 2019

  2019-12-08
  W niedzielę, 8 grudnia obchodziliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej był to dzień odpustu. Jest to także święto patronalne Prowincji oo. Bernardynów oraz całego Zakonu Braci Mniejszych.
 • Wizytacja prowincjalna

  2019-12-06
  W dniach 4-6 grudnia 2019 r. ojciec prowincjał Teofil Czarniak przeprowadził w naszym klasztorze wizytację. Taka wizytacja odbywa się raz na trzy lata. Jej celem jest poznanie życia duchowego zakonników oraz wspólnoty a także posługi duszpasterskiej w sanktuarium.
 • 20-lecie samorządu województwa podkarpackiego

  2019-11-26
  26 listopada 2019 r.  o godz. 8.00 bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej, odprawił w naszej Bazylice Mszę św. z okazji 20-lecia samorządu województwa podkarpackiego.
  Eucharystia była okazją do podkreślenia wagi służba publicznej i potrzeby odpowiedzialności za dobro wspólne, które zostało powierzone ludziom. „Cieszymy się sukcesami i warto je pokazać – mówił bp Jan. Nade wszystko trzeba za nie dziękować Bogu, ale też wyrazić wdzięczność ludziom, którzy po reformie administracyjnej kraju podjęli odpowiedzialność za swoją ojczyznę w wymiarze lokalnym”. 
 • Relikwie św. Jana Pawła II

  2019-11-01
  W dniach 30-31 października 2019 r. odbyła się peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Ta inicjatywa Akcji Katolickiej jest sukcesywnie realizowana w parafiach naszej diecezji.
 • Pogrzeb śp. o. Wincentego Guzka

  2019-10-09
  W dniu 7 października 2019 r. w naszej rzeszowskiej w Bazylice Wniebowzięcia NMP odbył się pogrzeb śp. o. Wincentego Guzka, misjonarza. Uroczystość zgromadziła wielu kapłanów zakonnych i diecezjalnych, rodzinę i znajomych Zmarłego oraz licznych wiernych, głównie z Jasionki - rodzinnej parafii zmarłego.
  Eucharystii przewodniczył o. bp Damian Muskus. 
 • Rzeszowska Procesja Różańcowa

  2019-10-06
  edzielę, 6 października 2019 r. odbyła się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Wydarzenie to zainaugurowało diecezjalne obchody XIX Dnia Papieskiego pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” Procesja wyruszyła pod krzyżem upamiętniającym ofiary komunizmu na Placu Śreniawitów, a zakończyła się w naszej Bazylice.
 • Uroczystość św. Franciszka z Asyżu

  2019-10-04
  4 października obchodzimy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu. 
 • 12 IX 2019 r. - Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej

  2019-09-13
  12 września obchodziliśmy Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. Msze św. sprawowane były w Bazylice według porządku niedzielnego. Słowo Boże głosił ks. dr hab. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. W swoich kazaniach wyjaśniał biblijnego wyrażenia „miasto Boga”. Pojawia się ono zarówno w Starym jaki i Nowym Testamencie. Miasta, których mieszkańcy przyjęli wezwanie do nawrócenia, ocalały, jak np. Niniwa. Zniszczeniu uległy miasta, których mieszkańcy odwrócili się od Boga – np. Sodoma i Gomora. Maryja pełni szczególną rolę w budowaniu „miasta Boga”, ponieważ Ona całą sobą przyjęła i spełniła wolę Bożą.
  Główna Msza św. Odpustu Matki Bożej Rzeszowskiej została odprawiona w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18.00.
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.