Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Koncert zespołu "Drogowskaz"

  2011-02-27
  W dniu dzisiejszym w naszym kościele gościliśmy zespół "Drogowskaz". Grupa składa się z pięciu osób i jest związana z klasztorem OO. Bernardynów w Leżajsku. Zespół wykonywał utwory w czasie Mszy świętej, a o 17.30 dał godzinny koncert promujący płytę, pt. "Wspomnienie Jana Pawła II".
 • Z Wandą Półtawską o antykoncepcji

  2011-02-15
  Gościem kolejnej katechezy audiowizualnej w Bazylice OO. Bernardynów była dzisiaj dr Wanda Półtawska, lekarz medycyny w zakresie psychiatrii, wybitny znawca zagadnień bioetycznych i nauczania Kościoła katolickiego w tej dziedzinie, a prywatnie - długoletnia przyjaciółka ks. Karola Wojtyły.
 • Diecezjalna Pielgrzymka Chorych

  2011-02-11
  We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes Kościół w szczególny sposób modli się za wszystkich chorych. W tym roku w naszym kościele po raz kolejny odbyła się pielgrzymka chorych organizowana przez Diecezję Rzeszowską oraz lokalną Caritas. Mszy świętej o 9.00 przewodniczył J.E. ks. bp Kazimierz Górny. On też wyłgłosił kazanie do licznie zgromadzonych wiernych.
 • Poświęcenie kaplicy i dzień osób konsekrowanych

  2011-02-02
  Dzisiaj w święto Ofiarowania Pańskiego mieliśmy w naszym kościele dwa powody do radości. Pierwszym z nich były diecezjalne obchody dnia osób konsekrowanych, które zgromadziły w Bazylice zakonników i zakonnice z Diecezji Rzeszowskiej. Drugim natomiast był fakt poświęcenia odnowionej kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej.
 • Zakończenie renowacji kaplicy Matki Bożej

  2011-01-30
  Rok temu, na początku lutego informowaliśmy o rozpoczęciu renowacji cudownej kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej. Dzisiaj z wielką radością donosimy o zakończeniu tego procesu. Odnowieniu została poddana lipowa figura Matki Bożej z Dzieciątkiem, ołtarz, obrazy wotywne, freski, witraże i posadzka. Przy okazji remontu wymieniono także instalację elektryczną oraz zainstalowano nową iluminację.
 • Z Terlikowskim o manipulacji w mediach

  2011-01-25
  Pierwsza w nowym roku katecheza audiowizalna w naszej Bazylice została poświęcona tematowi manipulacji w mediach. Jej gościem był znany dziennikarz telewizyjny i publicysta Tomasz P. Terlikowski, który podzielił się swoją znajomością mediów i mechanizmów nimi rządzących.
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego

  2011-01-06
  Uroczystość Objawienia Pańskiego jest popularnie nazywana świętem Trzech Króli. Przypomina ona pokłon Mędrców ze Wschodu złożony dziecięciu Jezus. W tym roku dzień tej uroczystości, dzięki stosownej uchwale Sejmu Rzeczypospolitej, stał się ponownie dniem wolnym od pracy. Wieczornej Mszy świętej w naszej Bazylice przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski.
 • Przywitanie nowego roku

  2011-01-01
  Pierwszy dzień każdego nowego roku jest w Kościele uroczystością Bożej Rodzicielki Maryi. Oddajemy więc cześć Matce Najświętszej, która wypełniając wolę Boga stała się Matką Jego Syna. Pierwszej Mszy świętej w naszym kościele sprawowanej o północy przewodniczył ks. bp. Edward Białogłowski. Tego dnia gościł u nas także ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej ks. bp Kazimierz Górny. Sprawował sumę o godzinie 12.00.
 • Spotkanie obrońców życia

  2010-12-28
  Tradycyjnie, w uroczystość Świętych Młodzianków w Rzeszowie odbywa się Marsz za Życiem. Jest to spotkanie obrońców ludzkiego życia, które stawia sobie za cel zwrócenie uwagi na konieczność obrony człowieka od chwili jego naturalnego poczęcia. Spotkanie zakończyło się w naszej Bazylice uroczystą Mszą świętą pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Białogłowskiego.
 • Uroczystość Bożego Narodzenia

  2010-12-25
  Świętowanie uroczystości Bożego Narodzenia w naszej Bazylice, podobnie jak w innych kościołach, rozpoczęliśmy od uroczystej "Pasterki" o północy. Najpierw wierni mogli wysłuchać góralskiej pastorałki w wykonaniu kustosza Sanktuarium o. Rafała Klimasa, a następnie bardzo uroczyście zabrzmiała kolęda "Wśród nocnej ciszy". Mszy świętej przewodniczył ojciec kustosz, a kazanie, podobnie jak w ubiegłym roku, wygłosił gość z Rzymu - o. Azariasz Jacek Hess OFM. Eucharystię obok ojców Bernardynów koncelebrował także ks. dr Dariusz Dąbek z Lublina.
 • Życzenia świąteczne

  2010-12-24
  Kochani!
  Przeżywamy święta Bożego Narodzenia i przy tej okazji pragniemy podziękować Wam za wszelkie duchowe i materialne dobro, którego nieustannie od Was doświadczamy. Cieszymy się, że ukochaliście Sanktuarium Matki Naszego Pana i że chętnie je odwiedzacie, zanosząc tutaj swoje modlitwy i przystępując do świętych sakramentów.
 • Zakończenie rorat

  2010-12-24
  Przez cały Adwent gromadziliśmy się w rzeszowskiej Bazylice na porannej Mszy świętej, aby razem z Maryją oczekiwać na przyjście Pana. Msze święte roratnie gromadziły w naszym kościele i przy odbiornikach Katolickiego Radia Via wiernych, którzy przez wsłuchiwanie się w adwentowe rozważanie Słowa Bożego pragnęli umocnić się w nadziei rychłej Paruzji. Dzisiaj, do grona modlących się w naszym kościele dołączył ks. bp Kazimierz Górny.
Strony: « Poprzednia 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 51 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.