Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Wizytacja prowincjalna

  2019-12-06
  W dniach 4-6 grudnia 2019 r. ojciec prowincjał Teofil Czarniak przeprowadził w naszym klasztorze wizytację. Taka wizytacja odbywa się raz na trzy lata. Jej celem jest poznanie życia duchowego zakonników oraz wspólnoty a także posługi duszpasterskiej w sanktuarium.
 • 20-lecie samorządu województwa podkarpackiego

  2019-11-26
  26 listopada 2019 r.  o godz. 8.00 bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej, odprawił w naszej Bazylice Mszę św. z okazji 20-lecia samorządu województwa podkarpackiego.
  Eucharystia była okazją do podkreślenia wagi służba publicznej i potrzeby odpowiedzialności za dobro wspólne, które zostało powierzone ludziom. „Cieszymy się sukcesami i warto je pokazać – mówił bp Jan. Nade wszystko trzeba za nie dziękować Bogu, ale też wyrazić wdzięczność ludziom, którzy po reformie administracyjnej kraju podjęli odpowiedzialność za swoją ojczyznę w wymiarze lokalnym”. 
 • Relikwie św. Jana Pawła II

  2019-11-01
  W dniach 30-31 października 2019 r. odbyła się peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Ta inicjatywa Akcji Katolickiej jest sukcesywnie realizowana w parafiach naszej diecezji.
 • Pogrzeb śp. o. Wincentego Guzka

  2019-10-09
  W dniu 7 października 2019 r. w naszej rzeszowskiej w Bazylice Wniebowzięcia NMP odbył się pogrzeb śp. o. Wincentego Guzka, misjonarza. Uroczystość zgromadziła wielu kapłanów zakonnych i diecezjalnych, rodzinę i znajomych Zmarłego oraz licznych wiernych, głównie z Jasionki - rodzinnej parafii zmarłego.
  Eucharystii przewodniczył o. bp Damian Muskus. 
 • Rzeszowska Procesja Różańcowa

  2019-10-06
  edzielę, 6 października 2019 r. odbyła się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Wydarzenie to zainaugurowało diecezjalne obchody XIX Dnia Papieskiego pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” Procesja wyruszyła pod krzyżem upamiętniającym ofiary komunizmu na Placu Śreniawitów, a zakończyła się w naszej Bazylice.
 • Uroczystość św. Franciszka z Asyżu

  2019-10-04
  4 października obchodzimy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu. 
 • 12 IX 2019 r. - Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej

  2019-09-13
  12 września obchodziliśmy Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. Msze św. sprawowane były w Bazylice według porządku niedzielnego. Słowo Boże głosił ks. dr hab. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. W swoich kazaniach wyjaśniał biblijnego wyrażenia „miasto Boga”. Pojawia się ono zarówno w Starym jaki i Nowym Testamencie. Miasta, których mieszkańcy przyjęli wezwanie do nawrócenia, ocalały, jak np. Niniwa. Zniszczeniu uległy miasta, których mieszkańcy odwrócili się od Boga – np. Sodoma i Gomora. Maryja pełni szczególną rolę w budowaniu „miasta Boga”, ponieważ Ona całą sobą przyjęła i spełniła wolę Bożą.
  Główna Msza św. Odpustu Matki Bożej Rzeszowskiej została odprawiona w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18.00.
 • Odpust M.B. Rzeszowskiej A.D. 2019 - 11 IX

  2019-09-12
  11 września do Matki Bożej Rzeszowskiej przybyli chorzy, osoby w podeszłym wieku oraz parafialne zespoły „Caritas”. Uczestniczyli we Mszy św. o godz. 12.00, którą sprawował bp Kazimierz Górny. W koncelebrze uczestniczył ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
 • Odpust M.B. Rzeszowskiej A.D. 2019 - 10 IX

  2019-09-11
  We wtorek, 10 września pielgrzymowali do Matki Bożej Rzeszowskiej uczniowie szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami. W południe uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył ks. dr Grzegorz Wójcik. Liturgię przygotowała młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Konarskiego.
 • Odpust M.B. Rzeszowskiej A.D. 2019 - 9 IX

  2019-09-10
  W drugim dniu Odpustu Matki Bożej Rzeszowskiej do Pani Rzeszowa pielgrzymowały szkoły podstawowe. Uczniowie i ich nauczyciele uczestniczyli we Mszy św. o godz. 12.00. Przewodniczył jej ks. Mariusz Siódmiak, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza. W wygłoszonym kazaniu przekazał trzy myśli.
 • Odpust M.B. Rzeszowskiej A.D. 2019 - 8 IX

  2019-09-09
  Odpust Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2019 rozpoczął się celebracją Nieszporów Maryjnych w Bazylice Wniebowzięcia N.M.P. o godz. 17.30. Nieszporom przewodniczył o. Rafał Klimas, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Tego samego dnia po wieczornej Mszy św. odbył się koncert wokalno-instrumentalny muzyki religijnej w wykonaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie. Inaugurację Odpustu zakończył Apel Maryjny i zasłonięcie figury Matki Bożej.
 • Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny A.D. 2019

  2019-08-16
  15 sierpnia wraz z całym Kościołem obchodziliśmy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszym Sanktuarium przypada w tym dniu odpust, bowiem Bazylika dedykowana jest właśnie Maryi Wniebowziętej, Ona też jest Patronką naszej parafii. 15 sierpnia przypada też rocznica objawienia się Matki Bożej Jakubowi Ado. Minęło już 506 lat, gdy pobożny mieszkaniec Rzeszowa usłyszał Jej słowa: „Chcę na tym miejscu widzieć chwałę mojego Syna i pocieszać strapionych”.
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.