Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Jubileusz bpa Kazimierza Górnego

  2010-06-05
  W bieżącym roku bp Kazimierz Górny, ordynariusz naszej diecezji obchodzi jubileusz 50-lecia kapłaństwa, a także 25-lecia sakry biskupiej. Główne uroczystości w naszej diecezji połączone ze wspomnieniem 19. rocznicy pobytu Czcigodnego Sługi Bożego Jana Pawła II obchodzone są dzisiaj w rzeszowskim kościele katedralnym. Korzystając z tej pięknej okazji, OO. Bernardyni, członkowie grup duszpasterskich działających przy klasztorze, a także pielgrzymi nawiedzający Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej pragną złożyć podziękowania Czcigodnemu Jubilatowi za przykład umiłowania Kościoła i Jego Matki Maryi, a także złożyć najserdeczniejsze życzenia.
 • Procesja "Bożego Ciała"

  2010-06-03
  Na ulice Rzeszowa wyszły dzisiaj procesje eucharystyczne. Główna uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą o 9.00 w rzeszowskiej Farze. Stamtąd wyruszyła procesja zatrzymując się przy czterech stacjach. Kondukt ulicami 3-go Maja, Zamkową, Cieplińskiego i Sokoła dotarł do Bazyliki OO. Bernardynów. Tutaj miało miejsce końcowe błogosławieństwo dla miasta i jego mieszkańców. Uroczystościom przewodniczył J. E. ks. abp Mathias Ngarteri z Czadu, a także J. E. ks. bp. Kazimierz Górny, ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej.
 • Pierwsza komunia święta

  2010-05-30
  W uroczystość Trójcy Przenajświętszej w naszym kościele miało miejsce przyjęcie pierwszej komunii świętej przez dzieci ze szkół, w których katechizują nasi ojcowie. O godzinie 10.30 komunię przyjęło ośmioro dzieci ze Szkoły Podstawowej im. UNICEF przygotowanych przez o. Hieronima Staronia OFM, natomiast o 12.00 do Stołu Pańskiego przystąpiło trzydzieścioro sześcioro dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, których katechetą jest o. Lambert MIś OFM.
 • Katecheza o reinkarnacji

  2010-05-25
  W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy: "Śmierć jest końcem ziemskiej pielgrzymki człowieka, czasu łaski i miłosierdzia, jaki Bóg ofiaruje człowiekowi, by realizował swoje ziemskie życie według zamysłu Bożego i by decydował o swoim ostatecznym przeznaczeniu. Gdy zakończy się "jeden jedyny bieg naszego ziemskiego żywota" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 48), nie wrócimy już do kolejnego życia ziemskiego. "Postanowione ludziom raz umrzeć" (Hbr 9, 27). Po śmierci nie ma "reinkarnacji"" (nr 1013). 
 • Prymicje u Matki Bożej Rzeszowskiej

  2010-05-25
  W minioną sobotę 17 diakonów Diecezji Rzeszowskiej przyjęło z rąk J. E. ks. bpa Kazimierza Górnego święcenia prezbiteratu. Dzisiaj nowo wyświęceni kapłani sprawowali uroczystą Mszę świętą prymicyjną w naszej Bazylice. Po Eucharystii kapłani udzielili zgromadzonym wiernym błogosławieństwa prymicyjnego, z którym związany jest dar odpustu zupełnego.
 • Wizytacja prowincjalna

  2010-05-25
  Zgodnie z przepisami statutów Prowincji Zakonnej OO. Bernardynów, w dniach od 23 do 25 maja odbyła się wizytacja naszego rzeszowskiego klasztoru. Przeprowadził ją o. Czesław Gniecki OFM, Minister Prowincji. W programie wizytacji miały miejsce: wspólne modlitwy, uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ojca Prowincjała sprawowana w naszej Bazylice w poniedziałkowy wieczór oraz osobiste rozmowy każdego ze współbraci z Ministrem.
 • Przyjęcie nowych ministrantów

  2010-05-23
  W uroczystość Zesłania Ducha Świętego podczas Mszy świętej o 12.00 do grona ministrantów pełniących posługę liturgiczną w naszej Bazylice dołączyło dwóch nowych chłopców: Jakub Malak i Damian Sroka. Po kilkumiesięcznym przygotowaniu nowi ministranci złożyli dzisiaj swoje przyrzeczenia wiernej służby Chrystusowi przy ołtarzu oraz abstynencji od środków odurzających do 18 roku życia.
 • Pierwsza rocznica śmierci o. Jana Kapistrana Banacha

  2010-05-17
  Przed rokiem, 17. maja w godzinach popołudniowych odszedł do Pana o. Jan Kapistran Banach OFM, nasz współbrat w Zakonie Braci Mniejszych, który ostatnie dwadzieścia lat swojego życia spędził pracując w rzeszowskim klasztorze. Wierni odwiedzający nasze Sanktuarium zapamiętali go jako gorliwego kaznodzieję obdarzonego niezwykle donośnym głosem i wymagającego spowiednika.
 • Minęło 30 dni...

  2010-05-10
  10. kwietnia, naszą Ojczyznę dotknęła bolesna informacja o katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Wszyscy pasażerowie lotu i załoga samolotu zginęli w ten niewyobrażalnej tragedii. Dzisiaj mija 30 dni od ich śmierci. Z tej okazji w naszej Bazylice została odprawiona uroczysta Msza święta koncelebrowana w intencji ofiar katastrofy. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił kustosz sanktuarium o. Rafał Klimas OFM. Po Eucharystii w kościele wyemitowano film Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego, pt. "Solidarni 2010".
 • "Byłem bioenergoterapeutą..."

  2010-04-27
  Od kilku miesięcy w czasie katechez audiowizualnych w naszej Bazylice skupiamy się na tematach związanych z zagrożeniami życia duchowego. Podjęliśmy temat magii i wróżb, następnie miało miejsce świadectwo Leszka Dokowicza poświęcone zgubnym wpływom muzyki techno, potem razem z egzorcystą Diecezji Rzeszowskiej zastanawialiśmy się nad formami działań szatana w życiu człowieka, aż w końcu – dzisiaj – podjęliśmy  temat bioenergoterapii.
 • 60-lecie Zespołu "Bandoska"

  2010-04-25
  Dzisiaj w naszej Bazylie gościliśmy członków Zespołu Pieśni i Tańca "Bandoska". Zespół założony w 1950 roku pielęgnuje polskie tradycje taneczne, rozsławiając naszą Ojczyznę w krajach całego świata. W tym roku przypada 60. rocznica działalności grupy. Z tej okazji sprawowana była Eucharystia w intencji żyjących i zmarłych członków "Bandoski". Przewodniczył jej i kazanie wygłosił o. Wiktor Tokarski OFM.
 • Tydzień biblijny

  2010-04-18
  W Trzecią Niedzielę Wielkanocną Kościół w Polsce rozpoczął Tydzień Biblijny, którego celem jest podkreślanie ogromnej roli lektury i rozważania Słowa Bożego w życiu każdego katolika i życie tym Słowem na co dzień. Uroczystego otwarcia tygodnia w Diecezji Rzeszowskiej dokonał w naszej Bazylice ks. infułat Wiesław Szurek oraz moderator Dzieła Biblijnego ks. Marek Dzik
Strony: « Poprzednia 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 50 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.