Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Kolejne dni uroczystości odpustowych

  2011-09-11
  Kolejne dni odpustowe w naszym Sanktuarium wypełnione były modlitwą, słuchaniem Słowa Bożego i liczną obecnością wiernych. Kazania głoszono na Mszach świętych o 9.00 i 18.30, przy czym wieczorne Eucharystie miały szczególnie uroczysty charakter. Przewodniczyli im Księża Dziekani lub Wicedziekani Dekanatów naszej Diecezji wg następującego porządku: 7. września - ks. Antoni Kocoł (Dekanat Czudec), 8. września - ks. Ryszard Madej (Dekanat Kolbuszowa), 9. września - ks. dr Jan Wolak (Dekanat Strzyżów) i 10. września - ks. Jan Delekta (Dekanat Ropczyce).
 • Uroczystość Narodzenia Matki Najświętszej

  2011-09-08
  Wczoraj wieczorem rozpoczęliśmy doroczne kilkudniowe obchody ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Jak zwykle potrwają one do 12 września włącznie. Dzisiaj w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny nasze Sanktuarium nawiedził ks. abp Edward Nowak z Rzymu, który przewodniczył sumie o 12.00 i wygłosił kazanie.
 • Wniebowzięcie

  2011-08-15
  Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest dla naszego Sanktuarium szczególnie ważna. 15 sierpnia 1513 roku Jakub Ado usłyszał głos Maryi: "Chcę na tym miejscu chwałę Syna mego widzieć i nieść pociechę utrapionym". Dzisiaj obchodząc święto patronalne Bazyliki i naszej parafii, dziękujemy Bogu za dar, jaki otrzymaliśmy w Matce Najświętszej.
  Od rana w naszym kościele gromadzą się liczni wierni, aby uczestniczyć we Mszy świętej i słuchać Słowa Bożego. Kazania głosi dzisiaj ks. infułat Wiesław Szurek. On też przewodniczył sumie odpustowej sprawowanej w obecności kapłanów dekanatu Rzeszów - Fara.
 • Rowerami na Jasną Górę

  2011-08-06
  Dzisiejsza poranna Msza święta w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej zgromadziła pielgrzymów udających się rowerami na Jasną Górę. Pielgrzymka została zorganizowana przez NSZZ Solidarność Regionu Rzeszowskiego po raz 32 i tym razem liczy 203 osoby. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. bp Kazimierz Górny.
 • Odpust Porcjunkuli

  2011-08-02
  W naszej Bazylice czcimy dzisiaj Matkę Bożą Anielską. Uroczystość ta związana jest z niewielką kapliczką w Asyżu - kolebką Zakonu Braci Mniejszych, do którego należy prowincja OO. Bernardynów. W naszym kościele można dzisiaj dostąpić łaski odpustu zupełnego. Porannej Mszy świętej w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej przewodniczył J. E. ks. bp Kazimierz Górny. Kazania głosi, pochodzący z Rzeszowa, a pracujący w Kurii Generalnej w Rzymie, o. Azariasz Jacek Hess OFM.
 • Zmiany personalne w klasztorze

  2011-06-28
  Pragniemy poinformować o zmianach personalnych, które dokonały się w ostatnim czasie w naszym klasztorze. Zgodnie z przepisami zakonnego ustawodastwa zakończyła się podwójna, trwająca łącznie sześć lat kadencja kustosza sanktuarium i przełożonego klasztoru o. Rafała Klimasa. W tych funkcjach zastąpił go o. Wiktor Tokarski, który od trzech lat pracuje w naszym kościele. 
 • Prymicje

  2011-06-26
  Dnia 18 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej trzech bernardyńskich diakonów otrzymało święcenia kapłańskie. Wśród nich był brat Juliusz Marcin Chłanda zamieszkujący na terenie naszej rzeszowskiej parafii i od lat związany z naszym kościołem. Dzisiaj Ojciec Juliusz sprawował w Bazylice Mszę świętą prymicyjną.
 • Boże Ciało

  2011-06-23
  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest przez nas tradycyjnie nazywana "Bożym Ciałem". To w tym dniu dziękujemy Bogu za sakrament Eucharystii, a uczestnicząc w procesjach eucharystycznych manifestujemy naszą wiarę w rzeczywistą obecność Chrystusa wśród nas pod postaciami chleba i wina.
  Główna procesja eucharystyczna rozpoczęła się przed południem przy kościele farnym, a zakończyła przy naszej Bazylice. Przewodniczył jej J. E. ks. bp Kazimierz Górny.
 • Pierwsza komunia święta

  2011-06-19
  Od wielu lat w naszej parafii w uroczystość Najświętszej Trójcy odbywa się pierwsza komunia święta dzieci ze szkół podstawowych. Tak też było i dzisiaj. Na Mszy świętej o 10.30 po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpiły dzieci ze szkoły im. UNICEF, a o 12.00 - dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 z Rzeszowa.
 • Dziękczynienie nowych kapłanów

  2011-06-14
  W sobotę 11 czerwca w katedrze rzeszowskiej 16 diakonów z rąk J. E. ks. bpa Kazimierza Górnego przyjęło święcenia prezbiteratu. Dzisiaj, nowowyświęceni kapłani przybyli do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, aby tutaj powierzyć Jej swe posługiwanie.
 • Spotkanie z Krzysztofem Ziemcem

  2011-06-13
  Ostatnia przed wakacjami katecheza audiowizualna była spotkaniem niecodziennym z kilku powodów. Po pierwsze: mieliśmy możliwość wysłuchania niezwykłego i poruszającego świadectwa; po drugie: naszym gościem był człowiek znany z ekranów telewizyjnych i po trzecie: w spotkaniu wzięła udział największa w historii katechez liczba osób. Dzisiaj gościem spotkania, pt. "Wszystko jest po coś" był Krzysztof Ziemiec.
 • Odpust św. Antoniego z Padwy

  2011-06-13
  W dniu dzisiejszym w naszym kościele obchodzimy uroczystość św. Antoniego z Padwy. Przygotowywaliśmy się do niej przez dziewięciotygodniową nowennę. Mszy świętej o 9.00 przewodniczył J. E. ks. bp Kazimierz Górny, ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej, a kazanie wygłosił ks. dr Jerzy Buczek, kanclerz kurii.
Strony: « Poprzednia 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.