Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Promocja książki o ojcu Chrubinie Pająku

  2011-06-12
  W lutym tego roku minęło 5 lat od nagłej śmierci o. Cherubina Pająka OFM, człowieka który mocno zapisał się w sercach wielu Rzeszowian. Dowodem tej pamięci jest wydana właśnie książka pod redakcją prof. Gustawa Ostasza, pt "Ojciec Cherubin. Duszpasterz, muzyk, poeta".
 • Sakrament bierzmowania

  2011-06-11
  W wigilę uroczystości Zesłania Ducha Świętego na Mszy świętej o 9.00 do sakramentu bierzmowania przystąpiła młodzież z naszej parafii, a także ze szkoły im. UNICEF w Rzeszowie. Szafarzem sakramentu był ks. bp. Edward Białogłowski.
 • Wizytacja kanoniczna parafii

  2011-06-06
  Zgodnie ze wskazaniami Kodeksu Prawa Kanonicznego i Soboru Watykańskiego II każda parafia co pięć lat przeżywa wizytację kanoniczną. Taka wizytacja w naszej parafii przypadła na dni 5 i 6 czerwca, a przeprowadził ją ks. bp Edward Białogłowski, biskup pomocniczy Diecezji Rzeszowskiej.
 • Marsz dla życia i rodziny

  2011-05-29
  Dzisiaj w całej Polsce, a także w Rzeszowie odbyły sie marsze dla życia i rodziny. Organizatorem marszu w naszym mieście było stowarzyszenie "Contra in vitro" promujące wartości życia ludzkiego i rodziny. Uczestnicy marszu zgromadzili się najpierw w naszej Bazylice na modlitwie. Mszy świętej przewodniczył J. E. ks. bp Kazimierz Górny.
 • Spotkanie dobrodziejów

  2011-05-18
  Kilka tygodni temu kustosz sanktuarium o. Rafał Klimas OFM zwrócił się do wiernych z apelem o pomoc w przygotowaniu nowych koron dla Matki Bożej Rzeszowskiej z okazji zbliżającego się Wielkiego Jubileuszu Sanktuarium przypadającego na rok 2013. Apel ten spotkał się z bardzo ciepłym odzewem. Do dzisiaj zgłosiło się do nas ponad dwustu darczynców, którzy przez ofiary pieniężne, a także składane wota chcą mieć udział w przygotowaniu nowych koron dla figury Matki Bożej z Dzieciątkiem.
 • Chrystofobia

  2011-05-10
  "Chrystofobia" to temat kolejnej katechezy audiowizualnej, która odbyła się dzisiaj w naszym kościele. Gościem spotkania był Grzegorz Górny, redaktor naczelny kwartalnika "Fronda", dziennikarz i publicysta. Nasz gość omówił wiele zjawisk współczesnego świata w kontekście toczącej się walki duchowej, ukazując je jako zamierzone procesy o charakterze globalnym, których celem jest walka z chrześcijaństwem.
 • Dziękczynienie za beatyfikację

  2011-05-02
  Wczoraj w Rzymie Ojciec Święty Benedykt XVI beatyfikował Sługę Bożego Jana Pawla II. Dziękujemy Bogu za dar naszego wielkiego rodaka i wspaniałego papieża, który przez 27 lat prowadzil Kościół Chrystusowy na ścieżkach wiary. Dzisiaj w naszym kościele odbyła się Msza święta dziękczynna za dar beatyfikacji. Przewodniczył jej J. E. ks. bp Edward Białogłowski.
 • Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał!

  2011-04-24
  Kochani!
  Nasz Pan Jezus Chrystus zwyciężył grzech i śmierć, a zmartwychwstając otworzył nam bramy nieba!
  Niech świadomość tego wielkiego cudu napełnia Was wszystkich nadzieją na życie wieczne z Chrystusem w Domu Ojca, a święta Wielkanocne będą okazją do pogłębionej refleksji, rodzinnych spotkań i regeneracji sił.

  OO. Bernardyni

 • Święte Triduum Paschalne

  2011-04-23
  Mianem "Świętego Triduum Paschalnego" określamy najważniejsze trzy dni w roku liturgicznym rozpoczynające się Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończące nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. W naszej Bazylice ostatnie dni Wielkiego Postu, jak i Triduum Paschalnego były czasem szczególnej modlitwy, uroczystych celebracji liturgicznych oraz intensywnej posługi w konfesjonale.
 • XX Sejmik Rehabilitacyjny Województwa Podkarpackiego

  2011-04-16
  W tradycyjnym terminie w sobotę przed Niedzielą Palmową rozpoczął się XX Sejmik Rehabilitacyjny Województwa Podkarpackiego. Do udziału w spotkaniu zostały zaproszone organizacje działające na rzecz niepełnosprawnych, sami niepełnosprawni, a także przedstawiciele parlamentu, rządu i władz województwa. Mszy świętej przed rozpoczęciem obrad przewodniczył J. E. ks. bp. Kazimierz Górny, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. prałat Stanisław Słowik, dyrektor rzeszowskiej Caritas.
 • W intencji ofiar smoleńskiej katastrofy

  2011-04-07
  Za kilka dni mija pierwsza rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 znamienitych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego współmałżonką Marią. W naszym kościele o 11.00 miała dzisiaj miejsce Msza święta w intencji zmarłego Marszałka Sejmiku Województwa Podkarpackiego Leszka Deptuły i innych ofiar katastrofy. Przewodniczył jej J. E. ks. bp. Kazimierz Górny.
 • W 6. rocznicę śmierci Jana Pawła II

  2011-04-02
  Sześć lat temu, w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego odszedł do Pana Jan Paweł II. Od tego czasu, wierni prośbie papieża, aby modlić się za niego za życia i po śmierci, gromadziliśmy się na comiesięcznej modlitwie różańcowej w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej i na Mszy świętej w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji papieża z Polski. Dzisiaj zgromadzenie to miało miejsce po raz ostatni, gdyż już 1 maja cieszyć się będziemy wyniesieniem Sługi Bożego do chwały ołtarzy.
Strony: « Poprzednia 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.