Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • W obronie życia ludzkiego

  2011-03-25
  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest okazją do gorącej modlitwy w intencji obrony ludzkiego życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci. W wigilię uroczystości w naszym kościele odbyło się czuwanie modlitewne osób zaangażowanych w obronę życia.
 • Zakończenie miejskiej Drogi Krzyżowej

  2011-03-11
  Tradycyjnie już w pierwszy piątek Wielkiego Postu na ulicach Rzeszowa miało miejsce nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozpoczęło się ono na placu Śreniawitów przed krzyżem upamiętniającym ofiary stalinizmu. Potem zebrani ulicą Szopena, aleją Lubomirskich, ulicą 3-go Maja i przez plac Farny doszli do Bazyliki Ojców Bernardynów, aby tu na zakończenie uczestniczyć we Mszy świętej pod przewodnictwem J. E. ks. bpa Edwarda Białogłowskiego.
 • Czy szatan istnieje naprawdę?

  2011-03-08
  Kolejna katecheza audiowizualna w naszej Bazylice była poświęcona problemowi istnienia szatana. Gościliśmy o. dra Bogdana Kocańdę OFMConv z Rychwałdu. Przed laty nasz gość posługiwał jako egzorcysta w Diecezji Kieleckiej. Ma też doświadczenie modlitwy uwolnienia, którą prowadził wielokrotnie, m. in. w Bazylice św. Antoniego w Padwie. Jest autorem pierwszej w Polsce monografii poświęconej posłudze kapłana egzorcysty.
 • Wizytacja generalna

  2011-03-04
  W dniach od 28 lutego do 4 marca w naszym klasztorze odbyła się wizytacja generalna. Przeprowadził ją o. Samuel Cegłowski z franciszkańskiej prowincji św. Jadwigi, a towarzyszył mu definitor o. Kajetan Kowalski. Zgodnie z przepisami zakonnymi wizytacja generalna odbywa się co 6 lat. W jej trakcie delegat Ministra Generalnego odwiedza wszystkie klasztory danej prowincji i rozmawia osobiście ze wszystkimi braćmi.
 • Wolność i Niezawisłość

  2011-02-28
  W tym roku przypada 60. rocznica mordu dokonanego przez reżim komunistyczny na przywódcach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Z tej okazji w naszej Bazylice Mszę świętą sprawował J. E. ks. bp Kazimierz Górny, ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej.
 • Koncert zespołu "Drogowskaz"

  2011-02-27
  W dniu dzisiejszym w naszym kościele gościliśmy zespół "Drogowskaz". Grupa składa się z pięciu osób i jest związana z klasztorem OO. Bernardynów w Leżajsku. Zespół wykonywał utwory w czasie Mszy świętej, a o 17.30 dał godzinny koncert promujący płytę, pt. "Wspomnienie Jana Pawła II".
 • Z Wandą Półtawską o antykoncepcji

  2011-02-15
  Gościem kolejnej katechezy audiowizualnej w Bazylice OO. Bernardynów była dzisiaj dr Wanda Półtawska, lekarz medycyny w zakresie psychiatrii, wybitny znawca zagadnień bioetycznych i nauczania Kościoła katolickiego w tej dziedzinie, a prywatnie - długoletnia przyjaciółka ks. Karola Wojtyły.
 • Diecezjalna Pielgrzymka Chorych

  2011-02-11
  We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes Kościół w szczególny sposób modli się za wszystkich chorych. W tym roku w naszym kościele po raz kolejny odbyła się pielgrzymka chorych organizowana przez Diecezję Rzeszowską oraz lokalną Caritas. Mszy świętej o 9.00 przewodniczył J.E. ks. bp Kazimierz Górny. On też wyłgłosił kazanie do licznie zgromadzonych wiernych.
 • Poświęcenie kaplicy i dzień osób konsekrowanych

  2011-02-02
  Dzisiaj w święto Ofiarowania Pańskiego mieliśmy w naszym kościele dwa powody do radości. Pierwszym z nich były diecezjalne obchody dnia osób konsekrowanych, które zgromadziły w Bazylice zakonników i zakonnice z Diecezji Rzeszowskiej. Drugim natomiast był fakt poświęcenia odnowionej kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej.
 • Zakończenie renowacji kaplicy Matki Bożej

  2011-01-30
  Rok temu, na początku lutego informowaliśmy o rozpoczęciu renowacji cudownej kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej. Dzisiaj z wielką radością donosimy o zakończeniu tego procesu. Odnowieniu została poddana lipowa figura Matki Bożej z Dzieciątkiem, ołtarz, obrazy wotywne, freski, witraże i posadzka. Przy okazji remontu wymieniono także instalację elektryczną oraz zainstalowano nową iluminację.
 • Z Terlikowskim o manipulacji w mediach

  2011-01-25
  Pierwsza w nowym roku katecheza audiowizalna w naszej Bazylice została poświęcona tematowi manipulacji w mediach. Jej gościem był znany dziennikarz telewizyjny i publicysta Tomasz P. Terlikowski, który podzielił się swoją znajomością mediów i mechanizmów nimi rządzących.
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego

  2011-01-06
  Uroczystość Objawienia Pańskiego jest popularnie nazywana świętem Trzech Króli. Przypomina ona pokłon Mędrców ze Wschodu złożony dziecięciu Jezus. W tym roku dzień tej uroczystości, dzięki stosownej uchwale Sejmu Rzeczypospolitej, stał się ponownie dniem wolnym od pracy. Wieczornej Mszy świętej w naszej Bazylice przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski.
Strony: « Poprzednia 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.