Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Odpust M.B. Rzeszowskiej A.D. 2019 - 8 IX

  2019-09-09
  Odpust Matki Bożej Rzeszowskiej A.D. 2019 rozpoczął się celebracją Nieszporów Maryjnych w Bazylice Wniebowzięcia N.M.P. o godz. 17.30. Nieszporom przewodniczył o. Rafał Klimas, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Tego samego dnia po wieczornej Mszy św. odbył się koncert wokalno-instrumentalny muzyki religijnej w wykonaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie. Inaugurację Odpustu zakończył Apel Maryjny i zasłonięcie figury Matki Bożej.
 • Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny A.D. 2019

  2019-08-16
  15 sierpnia wraz z całym Kościołem obchodziliśmy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszym Sanktuarium przypada w tym dniu odpust, bowiem Bazylika dedykowana jest właśnie Maryi Wniebowziętej, Ona też jest Patronką naszej parafii. 15 sierpnia przypada też rocznica objawienia się Matki Bożej Jakubowi Ado. Minęło już 506 lat, gdy pobożny mieszkaniec Rzeszowa usłyszał Jej słowa: „Chcę na tym miejscu widzieć chwałę mojego Syna i pocieszać strapionych”.
 • Rozważanie na Youtube

  2019-08-11
  Na oficjalnym profilu Prowincji oo. Bernardynów na Youtube można wysłuchać rozważania Ewangelii na XIX niedzielę zwykłą, przygotowanego przez o. Anastazego Popiela z naszego rzeszowskiego klasztoru.

  www.youtube.com/watch?v=EObcD6tas98
 • Bernardyni na Youtube.

  2019-08-04
  Nasza prowincja zakonna prowadzi swój oficjalny profil na Youtube. Znajdują się tam między innymi rozważania niedzielnej Ewangelii przygotowane przez naszych współbraci. Na XVIII niedzielę zwykłą takie rozważanie przygotował o. Kajetan Kowalski, natomiast na przyszłą niedzielę - o. Anastazy Popiel. Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania.

  www.youtube.com/watch?v=L8fUA8n66Ss
 • Prymicyjna Msza św. o. Maksymina Ferenca

  2019-06-30
  30 czerwca 2019 r. odprawił Mszę św. prymicyjną o. Maksymin Ferenc, bernardyn pochodzący z naszej parafii.
  Na Eucharystii obecni byli jego rodzice, współbracia, krewni, koledzy i koleżanki z lat szkolnych, parafianie. Posługę liturgiczną pełnili nasi ministranci i lektorzy oraz klerycy z Kalwarii. Młodzież franciszkańska zadbała o oprawę muzyczną.
 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa A.D. 2019

  2019-06-20
  20 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja eucharystyczna w Rzeszowie wyruszyła tradycyjnie z Kościoła Farnego po Mszy św. o godz. 9.00. Pierwszy ołtarz zbudowano przy kościele św. Krzyża przy ul. 3 Maja, drugi ołtarz - przy ul. L. Lisa-Kuli, obok skweru ks. Walentego Bala, trzeci - przed Rondem Pakosława, tuż obok budynku byłych Rzeszowskich Zakładów Graficznych i czwarty przy naszej Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Został przygotowany przez wiernych naszej parafii pod kierunkiem br. Wawrzyńca Smyrdka. Nad tronem dla monstrancji z Najświętszym Sakramentem umieszczono hasło: Eucharystia źródłem życia.
 • 13 VI - Uroczystość św. Antoniego z Padwy

  2019-06-13
  13 czerwca obchodziliśmy uroczystość św. Antoniego z Padwy. Od ośmiu wieków pozostaje on ciągle bardzo popularnym świętym, o czym świadczy duża ilość wiernych, którzy odwiedzili naszą Bazylikę i uczestniczyli we Mszach św. sprawowanych w tym dniu według porządku niedzielnego.
  Kazania odpustowe wygłosił o. Roman Bakalarz, przeor klasztoru oo. Dominikanów w Borku Starym. 
 • Uroczystość I Komunii św.

  2019-05-19
  W niedzielę, 19 maja odbyła się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Przystąpiło do niej 29 dzieci: 13 dziewczynek i 16 chłopców. Mszy św. przewodniczył o. proboszcz Rafał Klimas. Dzieci wraz z rodzicami zostały przywitane przed bazyliką, a następnie w uroczystej procesji weszły do kościoła. 
 • Wielkanoc, 21 IV 2019 r. - rezurekcja

  2019-04-22
  21 kwietnia obchodziliśmy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 rozpoczęła się Msza św. rezurekcyjna. Przewodniczył jej bp Edward Białogłowski. Procesja rezurekcyjna przeszła ulicami: Sokoła, Łukasza Cieplińskiego, Józefa Piłsudskiego, Grunwaldzką, Jana III Sobieskiego. Kazanie podczas Eucharystii wygłosił bp Edward.
 • Zmartwychwstanie Pańskie A.D. 2019. Pokrzepić serce!

  2019-04-21
  Św. Paweł Apostoł prosi tych, którzy czytali jego list napisany najpierw do mieszkańców Koryntu, a dziś dostępny wszystkim wierzącym, by nie dali się zwieść pokusie chlubienia się tym, co jest powierzchowne, co tylko zewnętrznie dobrze wygląda. Człowiek ochrzczony, pragnący iść przez życie z Jezusem, winien chlubić się wnętrzem swojego serca przemienionego przez Chrystusa. W ten właśnie sposób wyjaśnia nam wszystkim, na czym polega umieranie razem z naszym Panem i powstawanie z martwych razem z Nim.
 • Poświęcenie kaplicy św. Jana Pawła II

  2019-04-02
  2 kwietnia 2019 r., w czternastą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II odbyło się poświęcenie dedykowanej mu kaplicy przy Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. W kaplicy zostały umieszczone relikwie ojca św., zabytkowy krzyż czczony przez wiernych oraz figura świętego papieża. Relikwie zostały podarowane przez abp Mieczysława Mokrzyckiego, który był sekretarzem Jana Pawła II. On też przewodniczył wieczornej Mszy św. W uroczystości uczestniczyli bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej, o. Teofil Czarniak, prowincjał oo. Bernardynów, a także wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i przedstawiciele władz samorządowych.
 • XXVII Światowy Dzień Chorego

  2019-02-11
  11 lutego 2019 r. obchodziliśmy XXVII Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Z tej okazji w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej została odprawiona o godz. 9.00 Msza św. w intencji osób chorych. Było to główne wydarzenie tego dnia w diecezji rzeszowskiej. Eucharystii przewodniczył ordynariusz diecezji bp Jan Wątroba. Uczestniczyli w niej licznie zgromadzeni chorzy i osoby w podeszłym wieku, a także kapelani szpitali, przedstawiciele samorządu województwa podkarpackiego, urzędu wojewódzkiego, Narodowego Funduszu Zdrowia, dyrektorzy szpitali oraz instytucji posługujących ludziom chorym.
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.