Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Nowa publikacja

  2009-04-06
  Z radością informujemy, że w marcu 2009 r. ukazała się publikacja książkowa poświęcona rzeszowskiej Bazylice Bernardynów. Przewodnik wydany przez Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu nosi tytuł "Bazylika Ojców Bernardynów. Przewodnik", a jego autorami są: Elżbieta Kurowska i o. Wiktor P. Tokarski OFM. 
 • Modlitwa w intencji nienarodzonych i jubileusz diecezji

  2009-03-25
  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego zgromadziła na wieczornej Mszy świętej wiernych, którym sprawa ochrony ludzkiego życia jest szczególnie bliska. Podczas Eucharystii grupa kiludziesięciu osób przystąpiła do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby te zobowiązały się modlić za jedno poczęte życie rozważając codziennie jedną tajemnicę różańca, modląc się dowolnie wybraną modlitwą, a także ofiarując swoje cierpienia w intencji poczętego dziecka, a także jego rodziców. 
 • Narodowy Dzień Życia

  2009-03-24
  W wigilę uroczystości Zwiastowania Pańskiego w całej Polsce obchodzony jest V Narodowy Dzień Życia. We wszystkich diecezjach Polski miały w tym dniu miejsce lokalne uroczystości. W Rzeszowie obchody te trwają od 20 marca obejmując modlitwę w intencji ochrony życia od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci, a także związane z tym tematem wydarzenia kulturalno-edukacyjne. Główne uroczystości religijne miały miejsce w Bazylice OO. Bernardynów. 
 • Jubileusz szkoły muzycznej

  2009-03-19
  Zespół Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie świętuje w tym roku jubileusz 65–lecia działalności. Początki szkolnictwa muzycznego w naszym mieście sięgają XIX w. , zapoczątkowane przez prywatne szkoły muzyczne. 
 • Kradzież obrazu Jezusa Miłosiernego

  2009-03-10
  Ze smutkiem informujemy. że w poniedziałek, dnia 9 marca, w godzinach popołudniowych została dokonana kradzież obrazu Jezusa Miłosiernego z korytarza Męki Pańskiej. Wizerunek ten był umieszczony na specjalnej podstawie na ołtarzu Krzyża Świętego, gdzie cieszył się znaczącym kultem wiernych. Sprawą zajęła się rzeszowska policja.
 • Imieniny biskupa Kazimierza

  2009-03-04
  W święto św. Kazimierza Królewicza Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej bp Kazimierz Górny obchodzi swoje imieniny.  Choć oficjalne uroczystości z tej okazji odbywają się w katedrze rzeszowskiej, to jednak dostojny Solenizant tradycyjnie pierwszą Mszę w tym dniu sprawował przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Rzeszowskiej.
 • O Polskę wolną i niezawisłą

  2009-03-01
  W ramach obchodów 58. rocznicy sądowego mordu dokonanego przez reżim komunistyczny PRL na siedmiu przywódcach Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość - IV Zarządku Głównego, została odprawiona uroczysta Msza święta koncelebrowana w intencji osób, które straciły wtedy życie za wolność naszej Ojczyzny. Wśród bohaterów był rzeszowianin ppłk. Mieczysław Kawalec.
 • Biskup Kazimierz o Żywej Drodze Krzyżowej

  2009-03-01
  W pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu we wszystkich kościołach Diecezji Rzeszowskiej odczytywany jest list ks. bpa Kazimierza Górnego. Ordynariusz naszej diecezji zachęcając wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych wspomina o powstałym przy naszym kościele bractwie Żywej Drogi Krzyżowej...
 • Msza na zakończenie Drogi Krzyżowej

  2009-02-27
  W pierwszy piątek tegorocznego Wielkiego Postu ulicami miasta Rzeszowa przeszła Droga Krzyżowa, w której wzięli udział mieszkańcy naszego miasta na czele z J. E. ks. bp Edwardem Białogłowskim. Nabożeństwo rozpoczęło się o g. 18.00 na Placu Śreniawitów.
 • Nabożeństwa pasyjne w rzeszowskiej Bazylice

  2009-02-25
  W Środę Popielcową w całym Kościele rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, który ma nas przygotować na świętowanie Paschy Chrystusa. Ojciec Święty Benedykt XVI w orędziu skierowanym do nas na ten święty czas pisze: "Liturgia zachęca nas do trzech praktyk pokutnych, bardzo bliskich biblijnej i chrześcijańskiej tradycji – modlitwy, jałmużny i postu – abyśmy jak najlepiej mogli przygotować się do obchodów Świąt Wielkanocy i doświadczyć mocy Boga [...]".
 • Pielgrzymka chorych do Matki Bożej Rzeszowskiej

  2009-02-11
  Od 1993 roku w całym Kościele katolickim, w dniu 11 lutego, czyli w rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. W tym roku, po raz siedemnasty pochylaliśmy się nad tajemnicą cierpienia i zanosiliśmy nasze modlitwy w intencji osób chorych, a także tych, którzy się nimi zajmują.
 • To już trzy lata...

  2009-02-04
  Dzisiaj mija trzecia rocznica śmierci o. Cherubina Pająka OFM (1938-2006), który na trwałe zapisał się w sercach i umysłach bardzo wielu mieszkańców Rzeszowa. Polecając go Bogu w modlitwie przypomnijmy kilka faktów z jego życia.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.