Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Nowy obraz Miłosiernego Jezusa

  2009-04-19
  Kilka tygodni temu z korytarza Męki Pańskiej w naszej Bazylice dokonano zuchwałej kradzieży obrazu Jezusa Miłosiernego. Obraz ten umieszczony był na ołtarzu, przy którym gromadziło się wielu wiernych. Pomimo działań Policji i akcji informacyjnej lokalnych mediów nie udało się go odzyskać.  
 • Wielki Jubileusz Franciszkański

  2009-04-16
  W roku 2009 Franciszkanie na całym świecie obchodzą jubileusz 800 lat zatwierdzenia przez papieża Innocentego III pierwszej reguły zakonnej. Z tej okazji dnia 16 kwietnia ojcowie i brat pracujący w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej w czasie wieczornej Eucharystii odnowili swoje zakonne śluby. Uroczystości jubileuszowe w naszym Sanktuarium będą trwały do października.
 • Msza Rezurekcyjna

  2009-04-12
  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 6.00 w naszym Sanktuarium rozpoczęła się procesja rezurekcyjna. Przewodniczył jej J. E. Ks. Bp. Edward Białogłowski, biskup pomocniczy Diecezji Rzeszowskiej. Przy dźwięku dzwonów, huku wystrzałów i śpiewach liczna asysta procesyjna z kapłanami i wiernymi przeszła wokół kościoła sanktuaryjnego. 
 • Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!

  2009-04-11
  Kochani! Obchodzimy dzisiaj największą uroczystość dla Wszystkich chrześcijan - uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jak pisze święty Paweł bez zmartwychwstania Chrystusa nasza wiara byłaby daremna. W tym dniu, my duszpasterze pracujący w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Pan opromienia ciemności Waszych serc blaskiem Swojej miłości, niech w codziennym życiu daje Wam doświadczać tajemnicy Paschy, niech Was przepełnia radością i nadzieją, wskazując jasną drogę do Domu Swojego Ojca. Radosnych Świąt Wielkiej Nocy! OO. Bernardyni
 • Wielka Sobota

  2009-04-10
  Wielka Sobota jest przedostatnim dniem Wielkiego Tygodnia i ostatnim dniem Triduum Paschalnego poprzedzającym uroczystość Zmartwychwstania. Wierni gromadzą się wtedy na adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim, a także przynoszą pokarmy na stół wielkanocny, aby prosić o ich poświęcenie. W naszym Sanktuarium jest to ostatni dzień spowiedzi przedświątecznej. Posługę spowiednika w naszym kościele pełnił dzisiaj ponownie J. E. Ks. Bp Kazimierz Górny, Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej.
 • Wielki Piątek Męki Pańskiej

  2009-04-10
  Wielki Piątek jest dniem, w którym Jezus Chrystus poniósł śmierć na krzyżu dla naszego zbawienia. W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii, natomiast odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej. Od wczesnych godzin porannych w naszej Bazylice gromadzili się wierni pragnący przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Do grona spowiedników dołączył dzisiaj Ordynariusz Diecezji J. E. Ks. Bp Kazimierz Górny, który posługiwał w konfesjonale przez kilka godzin.
 • Msza święta Wieczerzy Pańskiej

  2009-04-09
  Wielki Czwartek jest dniem, w którym obchodzimy pamiątkę ustanowienia przez Jezusa Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. W tym dniu w godzinach porannych we wszystkich kościołach katedralnych sprawowana jest tzw. Msza Krzyżma, podczas której święci się olej przeznaczony potem do sprawowania Sakramentu Chorych. W pozostałych kościołach w godzinach wieczornych sprawowana jest Msza święta Wieczerzy Pańskiej.
 • Wielki Tydzień w Bazylice

  2009-04-07
  Kończy się okres Wielkiego Postu. Poprzez przystępowanie do Sakramentów Świętych i uczestnictwo w Liturgii Triduum Paschalnego pragniemy przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Wielkim Tygodniu w naszej Bazylice posługa liturgiczna sprawowana będzie według następującego porządku:  
 • Nowa publikacja

  2009-04-06
  Z radością informujemy, że w marcu 2009 r. ukazała się publikacja książkowa poświęcona rzeszowskiej Bazylice Bernardynów. Przewodnik wydany przez Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu nosi tytuł "Bazylika Ojców Bernardynów. Przewodnik", a jego autorami są: Elżbieta Kurowska i o. Wiktor P. Tokarski OFM. 
 • Modlitwa w intencji nienarodzonych i jubileusz diecezji

  2009-03-25
  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego zgromadziła na wieczornej Mszy świętej wiernych, którym sprawa ochrony ludzkiego życia jest szczególnie bliska. Podczas Eucharystii grupa kiludziesięciu osób przystąpiła do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby te zobowiązały się modlić za jedno poczęte życie rozważając codziennie jedną tajemnicę różańca, modląc się dowolnie wybraną modlitwą, a także ofiarując swoje cierpienia w intencji poczętego dziecka, a także jego rodziców. 
 • Narodowy Dzień Życia

  2009-03-24
  W wigilę uroczystości Zwiastowania Pańskiego w całej Polsce obchodzony jest V Narodowy Dzień Życia. We wszystkich diecezjach Polski miały w tym dniu miejsce lokalne uroczystości. W Rzeszowie obchody te trwają od 20 marca obejmując modlitwę w intencji ochrony życia od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci, a także związane z tym tematem wydarzenia kulturalno-edukacyjne. Główne uroczystości religijne miały miejsce w Bazylice OO. Bernardynów. 
 • Jubileusz szkoły muzycznej

  2009-03-19
  Zespół Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie świętuje w tym roku jubileusz 65–lecia działalności. Początki szkolnictwa muzycznego w naszym mieście sięgają XIX w. , zapoczątkowane przez prywatne szkoły muzyczne. 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.