Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wydarzenia
 • Szopka A.D. 2017

  2018-01-19
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć szopki.
 • Nowy Rok Pański 2018

  2018-01-01

  Wszystkim odwiedzającym naszą stronę internetową

  życzymy u progu Nowego Roku Pańskiego 2018


  Bożego błogosławieństwa,

  szczęścia z miłości darowanej i otrzymanej,

  satysfakcji z dobrze przeżytego czasu,

  który daje nam Opatrzność!

 • Zakończenie Roku Pańskiego 2017

  2017-12-31
  31 grudnia o godz. 17.45 zostało odprawione nabożeństwo na zakończenie Roku Pańskiego 2017. Przewodniczył mu o. Serafin Suda, wikariusz klasztoru. W nabożeństwie uczestniczył bp Kazimierz Górny, wspólnota klasztoru, siostry prezentki, wierni świeccy.
 • Święto św. Szczepana

  2017-12-26
  W święto św. Szczepana Mszę św. o godz. 12.00 sprawował bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej. On również wygłosił kazanie. Na wstępie zauważył, że cała nasza wiara i miłość są dziś skierowane ku Dzieciątku złożonemu w żłobie. Jest ono szczególnym darem Boga dla nas wszystkich. Dzięki niemu poznajemy prawdę o nas samych tak, że nie musimy szukać jej po omacku. Dziś tę prawdę przeżywamy dzięki Duchowi Świętemu, który udziela nam swoich darów, rad, broni przed złem, sprawia w nas modlitwę.
 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego A.D. 2017

  2017-12-25
  Przeżywamy piękne i pełne ciepła Święta Narodzenia Pańskiego. Świętowanie Tajemnicy Wcielenia rozpoczęliśmy o północy uroczystą Mszą św. - Pasterką. Przed nami świąteczny czas rodzinnych spotkań. Niech będą one pełne pokoju, pogody ducha i dzielenia się tym, co najpiękniejszego kryją w sobie nasze serca.
 • 80. urodziny bp Kazimierza Gónego

  2017-12-24
  Bp senior diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny obchodził w dniu 24 grudnia 2017 r. swoje 80. urodziny. Z tej okazji odprawił o godz. 6.00 Mszę św. w Kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej. Od wielu lat sprawuje ksiądz biskup Eucharystię w dniu swoich urodzin u Pani Rzeszowa. W bieżącym roku był jednak otoczony szczególną serdecznością wiernych ze względu na okrągłą rocznicę urodzin. Życzenia Jubilatowi złożył kustosz sanktuarium o. Rafał Klimas, siostry prezentki oraz osoby świeckie.
 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  2017-12-09
  8 grudnia obchodziliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Maryja Niepokalanie Poczęta jest patronką całego Zakonu Braci Mniejszych oraz Prowincji oo. Bernardynów. Jej święto jest zatem szczególnie uroczyście obchodzone we wszystkich świątyniach, w których posługują bernardyni, a zwłaszcza w sanktuariach Jej poświęconych.
 • Podarunki od św. Mikołaja

  2017-12-06
  6 grudnia św. Mikołaj wręczył dzieciom podarunki. To miłe wydarzenie zostało przygotowane przez Caritas działającą przy parfii oo. Bernardynów i odbyło się w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym.
 • Śp. o. Oswald Jasielski

  2017-10-10
  9 października 2017 r. odszedł do Pana o. Oswald Jasielski. Urodził się 23 pażdziernika 1963 r. w Rzeszowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 16 maja 1991 r. Był misjonarzem w Zimbabwe. Przez kilka ostatnich lat pełnił obowiązki gwardiana klasztoru w Kole.
  Pogrzeb śp. o. Oswalda odbędzie się w naszej bazylice w czwartek, 12 października o godz. 11.00.

  (foto: Marcin Nowacki; www.e-kolo.pl)
 • Uroczystość św. Franciszka

  2017-10-04
  4 października obchodzimy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu. Przygotowaniem do niej było triduum, podczas którego głoszone były kazania o Biedaczynie. W bieżącym roku kaznodzieją był o. Salwator Bartosik. Zgodnie w tradycją w przeddzień uroczystości po wieczornej Mszy św. odprawione zostało nabożeństwo Transitus, czyli wspomnienie błogosławionej śmierci św. Franciszka z Asyżu, zmarł on bowiem 3 października 1226 r. Podczas nabożeństwa odczytuje się m.in. opowiadanie Tomasza z Celano o momencie odejścia naszego Zakonodawcy z tego świata, śpiewany jest Psalm 142, który czytano św. Franciszkowi przed śmiercią. Przy zgaszonym świetle odmawia się pięć Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu... dla uczczenia pięciu ran będących stygmatami św. Franciszka.
  Mszę św. poprzedzającą Transitus odprawił bp Edward Białogłowski. Uczestniczyli w niej księża z Rzeszowa. Na wieczorne nabożeństwo przybył także ordynariusz rzeszowski bp Jan Wątroba.
 • Procesja różańcowa w Rzeszowie.

  2017-10-01
  1 października 2017 r. w godzinach popołudniowych odbyła się w Rzeszowie procesja różańcowa. Na jej zakończenie została odprawiona Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Eucharystii przewodniczył ordynariusz rzeszowski bp Jan Wątroba. W wygłoszonym kazaniu nawiązał do treści Ewangelii XXVI niedzieli zwykłej. Cenna jest postawa człowieka, który pomimo pierwszego odruchu buntu jest zdolny do refleksji i postanawia spełnić wolę Boga. Maryja od samego początku jest na to gotowa i daje nam przykład wierności Bożemu wezwaniu. Ksiądz biskup zachęcił także do uczestnictwa w akcji "Różaniec do granic" zaplanowanej na dzień 7 października. Jej zamysłem jest objąć Polską modlitwą różańcową.
 • Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej

  2017-09-12
  12 września przypada Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. W bazylice Wniebowzięcia N.M.P. jest to główne święto i dzień odpustu. Kazania odpustowe głosił ks. Wiesław Matyskiewicz. Zachęcił wiernych do postawienia pytania: Kim jest dla mnie Jezus Chrystus i Jego Matka? Poszkując odpowiedzi na nie, warto przyjrzeć się życiu codziennemu, czy jest ono podporządkowane Ewangelii.
  Główna Msza św. została odprawiona o godz. 18.00 w Ogrodach Bernardyńskich. Przewodniczył jej metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski i on wygłosił kazanie.
Strony: « Poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 56 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.