Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
X niedziela zwykła
1.W środę 13 czerwca w naszej bazylice odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Porządek Mszy św. niedzielny. Podczas każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie lilii św. Antoniego i specjalne błogosławieństwo dzieci. Do św. Antoniego często zwracamy się w różnorakich potrzebach. Mamy możliwość, aby w dniu jego imienin oddać mu cześć i podziękować za różnorakie łaski wyproszone u Boga. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

2. Również w środę po wieczornej Mszy św. będzie miało miejsce nabożeństwo fatimskie. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy do wspólnej z nami modlitwy.

3. We wtorek w naszej wspólnocie zakonnej przypadają imieniny O. Anastazego, duszpasterza i katechety. Opiekuna dzieci i młodzieży oraz Odnowy w Duchu Świętym. Solenizantowi życzymy światła Ducha Św. i opieki Matki Najświętszej, a wszystkich, którzy chcą otoczyć go modlitwą, zapraszamy na wieczorną Mszę św.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 12 Mszę św. dziękczynną odprawią nasi jubilaci: o. Andrzej Kałamarz z racji 50 lat kapłaństwa i o. Kajetan Kowalski z racji 25 lat kapłaństwa. O. Salwator swoją Mszę św. Jubileuszową odprawiał będzie w rodzinnej parafii w Przeworsku. Ojcom Jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i dobrego zdrowia, polecając ich waszej modlitwie.

5. Duszpasterze parafii katedralnej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie zapraszają na uroczystość dziękczynienia w 25-lecie koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej w najbliższą środę o godz. 19.00.

6. W dniach 1 i 2 lipca (niedziela-poniedziałek) odbędzie się 81. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Punktem centralnym pielgrzymki będzie Msza św. na szczycie jasnogórskim 2 lipca (poniedziałek) o godz. 12.00. Wykład programowy przed Mszą św. (godz. 10.45) wygłosi prof. Andrzej Nowak (UJ Kraków). Zapisy na pielgrzymkę prowadzić będą jak co roku dekanalni duszpasterze nauczycieli.

7. Przypominamy młodzieży, że decyzją Episkopatu Polski, przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa dwa lata i ma się ono odbywać poza katechezą szkolną w parafii swojego zamieszkania. Dlatego w najbliższy czwartek o godz. 16.30 w naszym Bernardyńskim Centrum odbędą się zapisy dla uczniów którzy kończą szóstą klasę szkoły podstawowej. Rodziców bardzo prosimy, aby zainteresowali się tym ważnym tematem.

8. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy: - jutro wspomnienie św. Barnaby, apostoła - we wtorek błogosławionych męczenników: Anastazego Pankiewicza i 107 towarzyszy - w środę święto św. Antoniego z Padwy - w czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika - w piątek wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

9. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie czerwcowym, które każdego dnia sprawowane jest u nas o godz. 18.
Autor:Klasztor / 2018-06-10
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.