Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XV niedziela zwykła
1. Dzisiaj i w następną Niedzielę lipca, mają miejsce zapisy do Grupy św. Jana z Dukli, na 41. Rzeszowską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Odbywają się one w naszym Centrum w godzinach od 16 do 18.30. O. Rafał, przewodnik grupy, serdecznie zaprasza do licznego udziału w pielgrzymce.
 
2. W piątek, 20 lipca, minie pięć lat od ingresu księdza biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Polecamy waszej modlitwie osobę ks. Biskupa oraz całą diecezję.
 
3. W najbliższy piątek w ramach wakacyjnego kina plenerowego, zorganizowanego z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości o godz. 21 zostanie wyświetlony film pt. "Miasto 44", w reżyserii. Jana Komasy. Film mówi o tragedii Powstania Warszawskiego. Wakacyjne kino plenerowe współorganizowane jest przez Bernardyńskie Centrum Religijno-Kulturowe, Urząd Wojewódzki oraz IPN, a sponsorowane przez PGE. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.
 
4. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
- jutro wspomnienie NMP z Góry Karmel, w parafii na 3 Maja – odpust 
- w środę św. Szymona z Lipnicy, bernardyna
- w sobotę św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i dra Kościoła.
 
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania wiedzy religijnej. 
Przypominamy też, że od modlitwy i niedzielnej Mszy św. nie ma wakacji.
Autor:Klasztor / 2018-07-15
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.