Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XXIII Światowy Dzień Chorych
11 lutego w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes z ustanowienia św. Jana Pawła II na całym świecie obchodzony jest Dzień Chorych. Z tej okazji centarlne uroczystości diecezjalne miały miejsce w Sanktuarium Pani Rzeszowa.
O godz. 9.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Ordynariusz Diecezji J.E.Ks.Bp Jana Wątroby. Obecni byli także ks. inf. Wiesław Szurek, ks. Stanisław Słowik Dyrektor Diecezjalnej Caritas, kapłani i zakonnicy, kapelani, siostry zakonne, przedstawiciele władz na czele z Panem Wicemarszałkiem, Dyrektorzy szpitali wraz z pracownikami oraz licznie zebrani chorzy i niepełnosprawni ze swymi opiekunami. W imieniu kustoszów Sanktuarium wszystkich powitał o. Artur Adam Stępień OFM, wikariusz klasztoru.
Słowo Boże wygłosił Ordynariusz Diecezji.
Po zakończeniu Eucharystii przed Najśw. Sakramentem został odmówiony akt zawierzenia Bogu wszsystkich chorych i cierpiących przez wstawiennictwo Matki Bożej Rzeszowskiej.
Następnie J.E.Ks. Bp Jan Wątroba udzielił wszystkim indywidualnego błogosławieństwa Najśw. Sakramentem, po którym każdy mógł przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.

Wielu chorych mogło się łaczyć z nami za pośrednictwem fal radiowych Katoliciego Radia Via oraz Radia Rzeszów.
Autor:AS / 2015-02-11

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.