Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XXIV Światowy Dzień Chorych
Co roku 11 lutego, gdy przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes z woli św. Jana Pawła II na całym świecie obchodzony jest Dzień Chorych. W naszej diecezji rzeszowskiej centarlne uroczystości zawsze miają miejsce w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa.
O godz. 9.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji J.E.Ks.Bp Jana Wątroby. W koncelebrze był także ks. inf. Wiesław Szurek, ks. prał. Stanisław Słowik Dyrektor Diecezjalnej Caritas, ks. Dziekan Władysław Jagusztyn, kapłani i zakonnicy, kapelani. W Mszy św. uczestniczyły także siostry zakonne,  Dyrektorzy szpitali wraz z pracownikami oraz licznie zebrani chorzy i niepełnosprawni ze swymi opiekunami. W imieniu kustoszów Sanktuarium wszystkich powitał o. Józef Wręczycki OFM.
Słowo Boże wygłosił Ordynariusz Diecezji.
Po zakończeniu Eucharystii wszystkich chorych i cierpiących poleciliśmy  wstawiennictwu Matki Bożej Rzeszowskiej, Matki Miłosierdzia.
Następnie J.E.Ks. Bp Jan Wątroba udzielił wszystkim indywidualnego błogosławieństwa Najśw. Sakramentem a chorzy mogli przyjąć Sakrament Namaszczenia.

Uroczystość była transmitowana przez Katolicie Radio Via oraz Radio Rzeszów więc wielu chorych mogło się łaczyć z nami także duchowo.
Autor:AS / 2016-02-11

 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.