Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Zakończenie peregrynacji relikwii bł. Anieli Salawy
10 grudnia w naszej Bazylice odbyła się uroczysta Msza święta kończąca peregrynację relikwii bł. Anieli Salawy wśród rodzin parafii. Eucharystia rozpoczęła się od wniesienia relikwii przez kustosza Sanktuarium o. Wiktora P. Tokarskiego OFM, który następnie podziękował wiernym za przyjmowanie relikwii w domach oraz modlitwę o liczne łaski do Pana Boga przez wstawiennictwo bł. Anieli. Podkreślił, że od patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich możemy uczyć się przede wszystkim pokory i całkowitego posłuszeństwa woli Bożej.
Bł. Aniela Salawa jest wzorem chrześcijańskiego życia, przykładem jak każdą, nawet najbardziej prozaiczną czynność wykonywać na chwałę Pana Boga. Pracując przez całe życie bardzo ciężko jako pokojówka, zawsze była pełna ciepła, radości. Każdy kto przebywał w jej towarzystwie odchodził spokojny, pokrzepiony na duchu. Cicha, pokorna, ufna w Boże miłosierdzie. Nigdy nie oceniała drugiego człowieka, nie pozwalała na krytykowanie, ponieważ - jak twierdziła - to wbrew miłości. Miłości do ludzi uczyła się od Jezusa. Dla Niego poświęciła wszystko. Każdy dzień zaczynała od udziału w Mszy świętej, która była najważniejszą chwilą w ciągu dnia. Wiele godzin spędzała na adoracji Najświętszego Sakramentu.
Mając od dzieciństwa poważne problemy zdrowotne, nigdy nie narzekała, ale pokornie przyjmowała każde bolesne doświadczenie. Swoje cierpienie fizyczne i duchowe, w którym dostrzegała głęboki sens, ofiarowała w intencji innych ludzi. Pokazuje nam  jak należy się zachowywać gdy dotkną nas niepowodzenia, choroby. Uczmy się więc od niej cnót chrześcijańskich, a wtedy nasze życie całkowicie się odmieni.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.