Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Zaproszenie na uroczystości ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej

Już wkrótce w naszym Sanktuarium będą miały miejsce uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Staną się one okazją do dziękczynienia Bogu za łaskę ustanowienia Święta Matki Bożej Rzeszowskiej, a także podniesienia tutejczego kościoła do rangi Bazyliki Mniejszej. Hasłem towarzyszącym świętowaniu będą słowa: "Rodzina w służbie życiu i Kościołowi". W ten sposób chcemy podkreślić obchodzony w Polsce rok duszpasterski - "Otoczmy troską życie", a także Rok Rodziny celebrowany w Diecezji Rzeszowskiej.

Obchody odpustu rozpoczną się w poniedziałek, 7 września o 18.00, a zakończą Diecezjalną Pielgrzymką Rodzin i uroczystą Mszą świętą Pontyfikalną przy ołtarzu polowym w sobotę, 12 września. Każdy dzień odpustu został w tym roku pomyślany jako dekanalny Kongres Rodziny, dlatego codziennie w kazaniach głoszonych przez o. Egidiusza Włodrczyka OFM z Warszawy (o 9.00 i 18.30) będzie podejmowana tematyka dotycząca życia w rodzinie. Codzienne spotkania modlitewne ubogacą też konferencje multimedialne na tematy bioetyczne prowadzone przez ks. dr Przemysława Drąga z Rzeszowa.

Ze szczegółowym programem obchodów można zapoznać się klikając tutaj.

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.