Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
04.07.2021 r. - 14 Niedziela Zwykła
Przeżywamy 14. Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj po Mszach św. wspieramy wyjazdy wakacyjne dzieci i młodzieży z uboższych rodzin organizowane przez Caritas poprzez ofiarę do skarbony pod chórem lub przez zakup specjalnej cegiełki w sklepiku. Bóg zapłać!  
 
W tym tygodniu: w czwartek – święto świętego Jana z Dukli, kapłana bernardyńskiego, patrona Polski.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.  
 
Decyzją władz zakonnych zostali skierowany do naszego sanktuarium: Br. Szymon Łopata, który jest naszym nowym zakrystianem oraz O. Celestyn Cebula, który rozpocznie posługę Mszą św. prymicyjna 15 sierpnia. Nowo przybyłych Współbraci bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie i życzymy im owocnej posługi u Tronu Pani Rzeszowskiej.

Pragniemy poinformować, że w lipcu ze względu na urlop naszego Pana Organisty w dni powszednie będą grane tylko Msze św. o 9.00 i 18.00.

FZŚ zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy dnia 24 lipca br. Szczegóły wyjazdu w gablocie.

Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Szczegóły również w gablocie.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Władysław Dąbrowski z ul. Szwoleżerów. Wieczny odpoczynek…
Autor:AS / 2021-07-05
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.