Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
06.06.2021 r. - 10 Niedziela Zwykła
Przeżywamy 10 Niedzielę Zwykłą oraz kolejny ogólnopolski Dzień Dziękczynienia.  
 
W tym tygodniu: we wtorek – świętej Jadwigi królowej oraz dziewiąty wtorek nowenny do św. Antoniego z Padwy; do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o 17.30 po Nieszporach i litanii do Serca P. Jezusa procesja Eucharystyczna po placu przykościelnym. Bardzo serdecznie prosimy asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci komunijne i rocznicowe do asystowania w swoich strojach na procesjach. W czwartek po procesji tradycyjne poświęcenie wianków; w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. jak w dzień powszedni. Msze św. o 9.00 i 18.00 z kazaniami. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy; w sobotę - Niepokalanego Serca NMP; w przyszłą niedzielę - uroczystość odpustowa św. Antoniego z Padwy. Po Mszach św. błogosławieństwo dzieci, matek w stanie błogosławionym oraz lilii. Także za tydzień na Mszy św. o 18.30 nabożeństwo fatimskie.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.  
 
Nabożeństwa czerwcowe w niedziele o 18.00 i w dni powszednie o 17.30.  
 
FZŚ organizuje pielgrzymkę do Dukli w sobotę 12 czerwca. Szczegóły w gablotce.
Autor:AS / 2021-06-06
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.