Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
08.08.2021 r. - 19 Niedziela Zwykła
Przeżywamy 19. Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj jeszcze oprócz Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 14.50 i Nieszpory o 18.00.  
 
W tym tygodniu: w poniedziałek – święto św. Edyty Stein (Teresy Benedykty od Krzyża), dziewicy i męczennicy, Patronki Europy; we wtorek – święto świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika; w środę – św. Klary, dziewicy; w piątek – NMP Kalwaryjskiej oraz nabożeństwo fatimskie o 18.00: (Msza św. z kazaniem i różaniec fatimski); w sobotę – świętego Maksymiliana Kolbe, kapłana franciszkańskiego i męczennika; w przyszłą niedzielę - uroczystość Wniebowzięcia NMP z poświęceniem ziół na Mszach św.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

Do piątku trwa sztafetowa Pielgrzymka na Jasną Górę. W naszej bazylice Msze św. pielgrzymkowe transmitowane przez radio Via o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do łączenia się duchowo z pielgrzymami.  
 
W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Roman Stachowicz z ul. Sienkiewicza i śp. Helena Mazur z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek…
Autor:AS / 2021-08-08
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.