Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
10 V 2020 r. - V niedziela wielkanocna
1.Codziennie modlimy się w Bazylice o ustanie epidemii i o żyzny deszcz dla urodzajów, podczas dodatkowych nabożeństw: Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15 i Różańca o godz. 20.30. Zapraszamy do osobistego udziału, nie tylko poprzez Internet.
 
2. Codziennie też posługujemy w konfesjonale i według normalnego porządku odprawiamy Msze św. Tak jak odmrażana jest gospodarka, tak i my z zachowaniem wszystkich wymogów ostrożności (maseczka na twarzy, zachowana odległość), powracać do praktykowania wiary w świątyni. Przypominamy, że te osoby, które uczestniczą w domu poprzez media w niedzielnej Mszy św., powinny w tym czasie skupić się całkowicie na modlitwie. 
 
3. Dziękujemy wam za modlitwę również w naszej intencji i gorąco dziękujemy za wasze finansowe wsparcie; ofiary składane na tacę, w zakrystii i przelewane na konto. Dzięki waszej ofiarności możemy funkcjonować i służyć Wam z nadzieją wyglądając lepszych dni. Wszystkim składamy staropolskie Bóg zapłać i zapewniamy o nieustannej modlitwie.
 
4. Przez cały maj zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30.
 
5. W bieżącym tygodniu przeżywamy w Liturgii: we wtorek wspomnienie św. św. Leopolda Mandicia, franciszkanina, w czwartek święto św. Macieja, Apostoła, w piątek wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony, w sobotę święto św. Andrzeja Boboli.
 
6. W środę 13 maja wspominamy NMP z Fatimy i rozpoczynamy comiesięczne Nabożeństwa Fatimskie. Rozpoczniemy go zaraz po wieczornej Mszy św. i zakończymy Apelem Jasnogórskim. Z tej racji 13 maja nie będzie już Różańca o godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
7. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności śp. + Zofia Matuła, zam. przy ul. Ks. Jałowego oraz Stanisława Zdobylak. Ich dusze, bliskich naszych zmarłych i ofiary epidemii polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2020-05-10
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.