Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
12 IV 2020 r. - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
1.Cieszymy się, że wiele osób korzysta ze strony internetowej naszego sanktuarium, aby łączyć się z nami na modlitwie i Eucharystii. W ten sposób błagamy Boga o miłosierdzie dla nas i świata, wspieramy tych, którzy walczą z epidemią i prosimy o zbawienie wieczne dla zmarłych.
 
2.Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez składane ofiary wspierają nas finansowo, abyśmy mogli utrzymać sanktuarium i klasztor. Na stronie sanktuarium wraz z życzeniami zamieszczony jest numer konta, dla tych którzy zechcą nas wesprzeć.
 
3. Przypominamy, że Księża Biskupi udzielili wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Jednak osoby, które korzystają z dyspensy mają obowiązek uczestniczyć w Mszy św. za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu lub przez Internet. 
 
4. Ze względu na obowiązujące nas przepisy: 5 osób w kościele, gorąco prosimy, abyście pozostając w domach łączyli się z nami na modlitwie i duchowo przyjmowali Komunię św. jako źródło duchowej siły i świętości.
 
5. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, porządek Mszy św. niedzielny.
 
6. W piątek 17 kwietnia imieniny obchodzi nasz współbrat O. Salwator Bartosik, duszpasterz w sanktuarium i katecheta w Zespole Szkół im. Ambrożego Towarnickiego. Solenizantowi życzymy zdrowia, obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej, powierzając go waszym modlitwom. W naszej wspólnocie klasztornej otoczymy go modlitwą w dniu imienin podczas Mszy św. o godz. 18. 
 
7. Dziękujemy Bratu Ananiaszowi, Pani Zuzannie, Pani Beacie i Panu Markowi za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu oraz bazyliki na Święta.
 
8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. + Janina Haber, zam. przy ul. H. Sienkiewicza i  + Maria – Janina Przybylska, zam. przy ul. Marszałkowskiej. Ich dusze, naszych bliskich zmarłych i zmarłych z powodu epidemii polećmy Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2020-04-12
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.