Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
13 VI 2020 r. - Uroczystość św. Antoniego z Padwy
13 czerwca 2020 r. obchodzliśmy w naszej Bazylice odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Zgodnie z tradycją po każdej Mszy św. zostały poświęcone lilie, dzieciom otrzymały indywidualne błogosławieństwo. Kazania w tym dniu wygłosił o. Rafał Klimas, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.
Św. Antoni jest często przedstawiany w ten sposób, że w jednej ręce trzyma lilię, a w drugiej księgę, z której wyłania się Dzieciątko Jezus. Lilia jest w symbolice chrześcijańskiej symbolem czystości. Księga Pisma św. z Dzieciątkiem Jezus na obrazach i figurach św. Antoniego przypomina o widzeniu, które ten Święty uznał za największą łaskę swojego życia. Najświętsza Maryja Panna ukazał mu Jezusa w taki sposób, jakby wyrywał się ku niemu. To znak szczególnej zażyłości św. Antoniego ze Zbawicielem, którego dobrze poznał dzięki zgłębianiu Pisma św. 
Często jest także św. Antoni przedstawiany z bochenkiem chleba, gdyż szczególną troską otaczał ubogich.
W naszej Bazylice modlimy się do św. Antoniego z Padwy w każdy wtorek po Mszy św. o godz. 9.00, natomiast przed jego uroczystością odprawiamy nowennę dziewięciu wtorków.
Autor:KPK / 2020-06-13
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.