Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
13.06.2021 r. - 11 Niedziela Zwykła
Przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego Padewskiego. Po Mszach św. błogosławieństwo dzieci, matek w stanie błogosławionym oraz lilii. Także dziś po Mszy św. o 18.30 nabożeństwo fatimskie. Dzisiaj też od godz. 8.30 wyprzedaż albumów i książek religijnych z naszego sklepiku. Informujemy, że w naszym kiosku klasztornym są do nabycia klasztorne zioła (bonifraterskie, franciszkańskie i inne) oraz naturalne medykamenty. Zapraszamy do korzystania.  
 
W tym tygodniu: w poniedziałek – błog. Michała Kozala, bpa i męczennika; we wtorek – błog. Jolanty, zakonnicy; w środę – imieniny naszego O. Emila Basak. Msza św. imieninowa o godz. 18.00; w czwartek – świętego Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w przyszła niedzielę kończy się w Polsce dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii z powodu pandemii.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.  
 
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji zbiera fundusze na remont swojego diecezjalnego domu rekolekcyjnego. Prosimy o wsparcie tego dzieła w przyszłą niedzielę po Mszach św.  
 
Nabożeństwa czerwcowe w niedziele o 18.00 i w dni powszednie o 17.30.

W najbliższą sobotę (19 VI) o godz. 19.00 w ramach programu Noc muzyki w świątyniach rzeszowskich wystąpi u nas kwintet smyczkowy. W repertuarze utwory Haendla i Bacha. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

O. Anastazy organizuje pielgrzymkę do Medjugorie. Koszt 650 zł i 160 euro. Termin od 21 do 28 lipca br. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
Autor:AS / 2021-06-14
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.