Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
17 V 2020 r. - VI niedziela wielkanocna
1.W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Telewizja Polska oraz Polskie Radio emitują liczne programy dedykowane naszemu Rodakowi:
- dzisiaj o godz. 19, na antenie TVP Rzeszów zostanie wyemitowany film dokumentalny o Janie Pawle II przygotowany przez ks. Józefa Brzostowskiego.   – jutro 18 maja Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.
 
2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin Największego Polaka przekazuje nieodpłatnie folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II  do odmawiania w rodzinach. Folder położony jest na bocznych ołtarzach, prosimy zabrać go do domu i włączyć się w modlitwę za jego przyczyną.
 
3. 18 maja ( w poniedziałek) o godz. 18, w katedrze rzeszowskiej będzie miało miejsce dziękczynienie w stulecie urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. W tym dniu będziemy również dziękować i modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: bpa Jana – z racji 20. rocznicy sakry biskupiej oraz bpa Kazimierza – z racji 60. rocznicy święceń kapłańskich, a także w intencji Księdza Infułata Stanisława Maca w 60. rocznicę święceń kapłańskich.
 
4. 7 czerwca upływa termin spowiedzi świętej wielkanocnej. Codziennie posługujemy w konfesjonale według stałego porządku. Przy dobrej organizacji czasu i z zachowaniem ostrożności oraz przepisów, każdy może skorzystać ze spowiedzi świętej i uczestnicząc w Mszy św. przyjąć Komunię św. Od dzisiaj w naszym sanktuarium jednorazowo może uczestniczyć 120 osób. Bardzo prosimy wykorzystać kaplice, kruchtę i korytarz i zachować odległość 2 metrów od siebie.
 
5. Dziękujemy za modlitwę w naszej intencji i zapewniamy o nieustannej modlitwie za was. Gorąco dziękujemy za wasze finansowe wsparcie, iż mimo niełatwej i dla was sytuacji materialnej dzielicie się z nami i pomagacie nam funkcjonować. Ofiary składane dzisiaj na tacę, przeznaczone są na utrzymanie diecezjalnego radia VIA. 

6. Codziennie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15 oraz na Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej odmawiamy Różaniec o ustanie epidemii oraz o żyzny deszcz i dobre urodzaje. Zapraszamy.

7. W bieżącym tygodniu przeżywamy w Liturgii: jutro św. Feliksa z Cantalice, zakonnika, w środę święto św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera, w piątek wspomnienie św. Rity, w sobotę święto poświęcenia Bazyliki św. Franciszka w Asyżu.

8. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na specjalne dziękczynne nabożeństwo „w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła  II”. Obecnie w naszym Sanktuarium może zgromadzić 120 osób. Powracajcie do świątyni również w tygodniu. 

9. Zapraszamy do czynnego już sklepiku, gdzie oprócz prasy mamy ciekawe książki oraz albumy o św. Janie Pawle i Prymasie Wyszyńskim. Od jutra czynna też będzie kawiarenka i otwarte Ogrody.
Autor:KPK / 2020-05-17
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.