Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
19 IV 2020 r. - Niedziela Miłosierdzia Bożego
1.Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy poprzez składane ofiary wspierają nas finansowo, abyśmy mogli utrzymać sanktuarium i klasztor. Nie jest nam łatwo, bo na rzecz realizowanych projektów: Centrum Bernardyńskiego, Ogrodów i Kaplicy JPII, które są dostępne dla wszystkich, zaciągnęliśmy kredyty, które trzeba regularnie spłacać. Na stronie naszego sanktuarium zamieszczony jest aktualny numer konta, dla hojnych ofiarodawców. Wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy nas wspierają zapewniamy o nieustannej za nich modlitwie i składamy staropolskie Bóg zapłać.
 
2. Cieszymy się, że wiele osób korzysta ze strony internetowej naszego sanktuarium, aby łączyć się z nami na modlitwie i Eucharystii. Wspólnie błagajmy Boga o miłosierdzie dla nas i świata, wspierajmy tych, którzy walczą z epidemią i prośmy o zbawienie wieczne dla zmarłych. Zapraszamy na godz. 15 oraz 20.30. Metraż naszego Sanktuarium wynosi 605 merów kwadratowych, a więc w świetle nowych rozporządzeń,  w naszej Bazylice, z zachowaniem ogólnych zasad, może jednorazowo być obecnych 40 osób. Zapraszamy.
 
3. Na zakończenie Oktawy Wielkanocnej 19.04. przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Do dzisiaj odprawialiśmy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Od jutra zapraszamy na modlitwę przebłagalną za grzechy nasze i świata, oraz modlitwę błagalną o ustanie pandemii korona wirusa, w ramach 33-dniowych rekolekcji  przygotowujących do aktu całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. 
 
4. Dzisiaj w Święto Miłosierdzia, połączcie się z nami o godzinie 14 na modlitwie, za pośrednictwem kamer on-line, a potem o godz. 15. W Mszy św. 
 
5. W przyszłą Niedzielę będzie obchodzona w Kościele Niedziela Biblijna. Rozpocznie ona 12. Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35-36). W Niedzielę Biblijną będzie miało miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza.
 
6. W bieżącym tygodniu przeżywamy: w czwartek Uroczystość św. Wojciecha, męczennika i głównego Patrona Polski, w sobotę św. Marka i Ewangelisty. 
 
7. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. + Tomasz Cezary Kwiatek, zam. przy ul. Podchorążych. Jego duszę, bliskich naszych zmarłych i ofiary epidemii polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2020-04-19
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.