Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
20-lecie samorządu województwa podkarpackiego
26 listopada 2019 r.  o godz. 8.00 bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej, odprawił w naszej Bazylice Mszę św. z okazji 20-lecia samorządu województwa podkarpackiego.
Eucharystia była okazją do podkreślenia wagi służba publicznej i potrzeby odpowiedzialności za dobro wspólne, które zostało powierzone ludziom. „Cieszymy się sukcesami i warto je pokazać – mówił bp Jan. Nade wszystko trzeba za nie dziękować Bogu, ale też wyrazić wdzięczność ludziom, którzy po reformie administracyjnej kraju podjęli odpowiedzialność za swoją ojczyznę w wymiarze lokalnym”. 
Podczas Mszy św. ksiądz biskup wygłosił kazanie.
Świętujemy przy stole Eucharystii i stole Słowa Bożego. Dziś rozważamy Słowo Ewangelii, które objawia nam sprawy ostateczne. Jest w nim zawarta przestroga. Wszystko, co jest ludzkim dziełem, będzie miało swój koniec, choćby najpiękniejsze i zachwycające. Taki los spotkał Świątynię jerozolimską, która została zburzona w 70 r. przez Rzymian.
Przestrzega nas także Jezus, byśmy nie dali zwieść się pozorom.  To co zewnętrznie piękne nie może przesłonić tego co jest istotne, co jest wewnętrzne. Dlatego szczególnie ważne jest, żeby budować na trwałym fundamencie. Dla chrześcijan takim fundamentem jest Chrystus i Jego Ewangelia. Także w służbie publicznej jest to szczególnie ważne.
Bóg rządzi światem, Jego opatrzność nad wszystkim czuwa, dlatego Jemu trzeba się powierzać. Jego ojcowskiej miłości zawierzamy nasz region, nasze województwo. Bogu zależy na tym, byśmy wszyscy odnaleźli się w Jego królestwie.
Autor:KPK / 2019-11-26

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.