Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
21 III 2021 r. - V Niedziela Wielkiego Postu
Przeżywamy 5. Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj rozpoczynają się w naszym sanktuarium rekolekcje wielkopostne, które prowadzi O. dr Bartłomiej Mazurkiewicz z Alwerni. Bardzo serdecznie witamy go w naszej wspólnocie. Kazania rekolekcyjne są głoszone na wszystkich Mszach św. Od jutra do środy Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Spotkanie rekolekcyjne dla grup duszpasterskich działających przy naszym sanktuarium jutro na Mszy św. o 10.30, a dla chorych i cierpiących we wtorek na Mszy św. o 10.30. Ofiary zbierane na tacę w poniedziałek, wtorek i środę będą przekazane O. Rekolekcjoniście jako wyraz naszej wdzięczności na potrzeby jego wspólnoty zakonnej. Programy rekolekcji są do zabrania na ołtarzach bocznych w bazylice.  
 
Dziś Droga Krzyżowa o 11.30 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.45, a potem Msza św. o 18.30 bez kazania.  
 
W tym tygodniu: W środę (24 marca) - zgodnie z uchwałą sejmu RP – przypada Narodowy Dzień Życia. Msza św. z tej racji o szacunek do życia w naszej Ojczyźnie o godz. 18.00.
W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego czyli Dzień Świętości Życia. Msze św. w naszym sanktuarium jak w święto czyli o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. Obrzęd duchowej Adopcji Zagrożonego Dziecka Poczętego na Mszy św. o 18.00. Gorąco zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji. Kartki ze stosownymi modlitwami i z przyrzeczeniem są przy wyjściu z bazyliki.
W sobotę przedświąteczny objazd chorych, ale z racji pandemii tylko tych, którzy o to poproszą.

W przyszłą niedzielę na Mszach św. poświęcenie palm.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną NMP i swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.  
 
W ramach wielkopostnej akcji Caritas’u w sklepiku są rozprowadzane paschaliki i baranki. Jest także przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać przy ołtarzu św. Antoniego. Bóg zapłać.  
 
Droga Krzyżowa w dni powszednie w Wielkim Poście w bazylice w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17:30.  
 
 
 
Prezydent Rzeszowa prosi o ogłoszenie, że 1 kwietnia br. rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który będzie można spełnić przyjmując u siebie rachmistrza spisowego lub przez Internet. Szczegóły na afiszu. 
 
W ostatnim czasie odszedł z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Maria Rybczyk z ul. Jałowego.
Wieczny odpoczynek…  
 
Autor:Klasztor / 2021-03-21
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.