Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
22 III 2020 r. - IV niedziela Wielkiego Postu
1. Księża Biskupi ogłosili dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Osoby, które korzystają z dyspensy prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu a z naszej Bazyliki przez Internet i radio VIA w Niedzielę o 12 oraz wtorek, środę i sobotę o godz. 18.

2. W przyszłą Niedzielę o godz. 13 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., która transmitowana będzie na żywo przez Telewizję Polonia, jednak ze względu na ogłoszoną epidemię w Mszy św. uczestniczyć może liturgiczna Służba Ołtarza oraz osoby zaangażowane w przebieg Liturgii. Wszystkich pozostałych prosimy o łączność poprzez telewizję i internet.

3. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy również wielkopostne rekolekcje, które trwać będą od 29 marca do 1 kwietnia włącznie. Kazania rekolekcyjne głoszone będą na każdej Mszy św. Rekolekcje transmitowane będą przez radio VIA; w Niedzielę o godz. 12, a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18. Zachęcamy również do łączności z nami poprzez Internet na stronie sanktuarium: www.bernardyni.rzeszow.pl/?KAMERKI%20on-line,1042.

4. Tych, którzy czują się na siłach zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w Bazylice: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.15. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.40. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedziele o godz. 17.30.

5. Jednoczymy się na modlitwie przebłagalnej za nasze grzechy i błagalnej o ustąpienie epidemii. Codziennie przed Najśw. Sakramentem w kaplicy Matki Bożej o godz. 15 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego a o 20.30 Różaniec. Można się łączyć z nami za pośrednictwem Internetu. Ze względu na duże przeciążenia internetu prosimy o odświeżenie łącza, kiedy się zawiesi.

6. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Módlmy się rodzinnie w domach o wygaśnięcie epidemii. Módlmy się o powrót do zdrowia dla zarażonych epidemią. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy walczą z epidemią na pierwszej linii: lekarzach, personelu medycznym i sanitarnym oraz wszystkich służbach. 

7. Gorąco apelujemy do Wszystkich korzystających z pomocy lekarza, pielęgniarki lub ratowników medycznych, zgłaszających się na pogotowie  prosimy: mówcie od razu prawdę o swojej sytuacji zdrowotnej, także o tym, że ktoś wrócił z zagranicy lub był w kwarantannie. Zatajanie tych informacji stanowi wielkie zagrożenie dla funkcjonowania placówek medycznych. Jeśli ten proceder nie zostanie zaniechany to wkrótce zabraknie personelu zdolnego do świadczenia pracy, bo wszyscy znajdą się w przymusowej kwarantannie. 

8. Krakowski wydawca tygodnika „Źródło”, definitywnie zaprzestaje działalności. Tygodnik „Gość Niedzielny” zawiesił dystrybucję czasopisma w parafiach do odwołania. „Niedziela” będzie nadal przesyłana i można ją zakupić w kioskach oraz naszym sklepiku. 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. + Tadeusz Osowicz, zam. przy ul. Szwoleżerów oraz Alicja Chlebica, zam. przy ul. Ks. Jałowego. Ich dusze oraz ofiary epidemii polećmy Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2020-03-22
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.