Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
22.08.2021 r. - 21 Niedziela Zwykła
Przeżywamy 21. Niedzielę Zwykłą. Serdecznie witamy wśród nas O. Andrzeja Bochyńskiego, kapucyna z Terliczki, który przypomni nam wciąż aktualną postać swojego współbrata św. O. Pio z San Giovanni Rotondo.
Serdecznie wszystkich pozdrawiamy, życzymy owocnej modlitwy na tym świętym miejscu i dziękujemy za wspieranie duchowe i materialne naszego sanktuarium i klasztoru.
Dzisiaj jeszcze oprócz Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 14.50 i Nieszpory o 18.00.
Dzisiaj też przypada NMP Królowej.
 
 
W tym tygodniu: jutro – błogosławionego Władysława Findysza, kapłana i męczennika oraz Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu; we wtorek – święto świętego Bartłomieja, Apostoła; w środę – świętego Ludwika IX, króla, patrona FZŚ; w czwartek – uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. z kazaniami wg porządku dnia powszedniego; w piątek – świętej Moniki i w sobotę – świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.  
 
W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Antoni Haber z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek…
Autor:AS / 2021-08-22
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.