Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
24 V 2020 r. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
1. Powoli dobiega końca Okres Wielkanocny, który za tydzień domknie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 7 czerwca upływa termin spowiedzi świętej wielkanocnej. W kaplicy św. JPII codziennie posługujemy w konfesjonale podczas Mszy świętych i według stałego dyżuru. Przy dobrej organizacji czasu i z zachowaniem ostrożności oraz przepisów, każdy może skorzystać ze spowiedzi i uczestnicząc w Mszy św. przyjąć Komunię św. Bardzo prosimy wykorzystać kaplice, kruchtę i korytarz i zachować odległość 2 metrów od siebie, zgodnie z rozporządzeniem używając maseczki.
 
2. Codziennie o godz. 6, 7, 8, 9 i 18 sprawujemy Eucharystię i modlimy się o ustanie epidemii, o szybki powrót do zdrowia ludzi chorych oraz o żyzny deszcz i dobre urodzaje. Zapraszamy też na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15 oraz na Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej odmawiamy Różaniec, śpiewamy Suplikacje i Apel Jasnogórski.
 
3. We wtorek przypada Światowy Dzień Matki, obchodzony jako wyraz szacunku do tej kobiety, która nas zrodziła i wychowała. Pamiętajmy o żyjących, ale też o zmarłych naszych mamach.
 
4. W sobotę 30 maja imieniny obchodzi nasz współbrat O. Zdzisław Makowiecki, spowiednik i kaznodzieja, opiekun Żywego Różańca i LSO. Solenizantowi życzymy zdrowia, obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej, dziękujemy za dar posługi w sanktuarium i powierzamy go waszym modlitwom. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji w sobotę, podczas Mszy św. o godz. 18. 
 
5. Również w sobotę, 30 maja o godz. 10.00, w katedrze, Biskup Rzeszowski wyświęci na kapłanów sześciu diakonów z naszej diecezji. Polecamy ich waszej modlitwie.
 
6. W bieżącym tygodniu przeżywamy w Liturgii: we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana, w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 
7. Codziennie zapraszamy do naszego sklepiku, gdzie oprócz prasy i dewocjonaliów  mamy ciekawe książki oraz albumy o św. Janie Pawle i Prymasie Wyszyńskim. Zapraszamy też do kawiarenki na kawę, lody i ciastko oraz nowe ziołowe specyfiki lecznicze.
Autor:Klasztor / 2020-05-24
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.