Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
25 III 2020 r. - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
1. Mamy dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, ale osoby, które korzystają z dyspensy mają pod grzechem obowiązek uczestniczyć w Mszy św. za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu lub z naszej Bazyliki poprzez Internet. Radio VIA transmituje od nas Msze św. w Niedzielę o 12 we wtorek, środę i sobotę o godz. 18, w pozostałe dni z kościoła św. Krzyża i z Katedry.
 
2. W najbliższą Niedzielę w naszej Bazylice o godz. 13 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., która transmitowana będzie na żywo przez Telewizję Polonia. Ze względu na ogłoszoną epidemię w Mszy św. uczestniczyć może tylko kapłan i liturgiczna Służba Ołtarza, prosimy o łączność tylko poprzez telewizję i internet. Można również nagrać sobie całą Liturgię i potem udostępnić innym.
 
3. Również w Niedzielę 29 marca rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje, które trwać będą do 1 kwietnia włącznie. Kazania rekolekcyjne głoszone będą na Mszy św. o godz. 9 i 18. W związku z ograniczoną ilością uczestników, dajmy szansę uczestniczenia w Mszy św. tym, którzy zamówili intencję. Wszystkie Msze św. transmitowane są poprzez Internet na naszej stronie: www.bernardyni.rzeszow.pl oraz wieczorne Msze św. poprzez diecezjalne radio VIA na falach 103,8 Hz.
 
4. Niezmiennie jak dotąd, nasze sanktuarium codziennie jest otwarte i codziennie spowiadamy wg stałego dyżuru, codziennie też wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Codziennie o godz. 15 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i o godz. 20.30 Różaniec. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w Bazylice: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.15. a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedziele o godz. 17.30.
 
5. Jednoczmy się na modlitwie przebłagalnej za nasze grzechy i błagalnej o ustąpienie epidemii. Módlmy się o powrót do zdrowia dla zarażonych epidemią, a dla zmarłych o życie wieczne z Bogiem. Pamiętajmy w modlitwie o prezydencie Rzeczypospolitej i rządzie oraz tych, którzy walczą z epidemią na pierwszej linii: lekarzach , personelu medycznym i sanitarnym oraz wszystkich służbach.               Ze względu na duże przeciążenia internetu prosimy o ponowienie połączenia, kiedy się zawiesi.
 
6. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Módlmy się rodzinnie w domach o wygaśnięcie epidemii, ale też o pełny powrót do Boga, poszanowanie praw Bożych w życiu rodzinnym i publicznym i o ochronę ludzkiego życia od jego poczęcia, aż do naturalnej śmierci. 
 
7. Gorąco apelujemy do wszystkich korzystających z pomocy lekarza, pielęgniarki lub ratowników medycznych czy pogotowia, mówcie prawdę o swojej sytuacji zdrowotnej, także o tym, gdy ktoś wrócił z zagranicy lub był w kwarantannie. Zatajanie tych informacji stanowi wielkie zagrożenie dla funkcjonowania placówek medycznych a w konsekwencji dla nas samych i całego społeczeństwa. 
 
8. Dzisiaj o godz. 18 możemy łącząc się z naszą Bazyliką poprzez radio VIA podjąć duchową adopcję dziecka poczętego, do czego gorąco zachęcamy.
Autor:Klasztor / 2020-03-25
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.