Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
25.07.2021 r. - 17 Niedziela Zwykła
Przeżywamy 17. Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj z racji św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów na parkingu obok świątyni i na parkingu pod ogrodami bernardyńskimi.

Także dziś po Mszach św. ogólnopolska akcja zbierania ofiar dla poszkodowanych w ostatnim czasie w nawałnicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym geście solidarności poprzez złożenie ofiary do skarbony pod chórem.  
 
W tym tygodniu: w poniedziałek – świętych rodziców NMP: Joachima i Anny; w czwartek – świętej Marty; w sobotę – św. Ignacego Loyoli, kapłana; w przyszłą niedzielę – rozpoczyna się sierpień: miesiąc świąt maryjnych i wielu ważnych rocznic dla naszej ojczyzny a także miesiąc trzeźwości. Podejmujmy trwanie w trzeźwości w duchu solidarności z osobami i rodzinami dotkniętymi koszmarem alkoholizmu.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

Zachęcamy do udziału w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Szczegóły w gablocie.  
 
W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Zofia Trawka z ul. Szwoleżerów i śp. Józef Sondej z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek…
Autor:AS / 2021-07-25
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.