Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
26 IV 2020 r. - III niedziela wielkanocna
1.Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy 12. Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”. W Niedzielę Biblijną ma miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza. Pomocne materiały można znaleźć na stronie: www.biblista.pl
 
2. Cieszymy się, że wiele osób korzysta ze strony internetowej naszego sanktuarium, aby łączyć się z nami na modlitwie i Eucharystii. Od minionego poniedziałku w naszym Sanktuarium może równocześnie uczestniczyć w modlitwie 80 osób, zachowując przepisy, ale przede wszystkim roztropność i odpowiedzialność za siebie i bliźnich. Dlatego zachęcamy, abyście również w tygodniu nawiedzali świątynię. Jest od godz. 6 rano do 19, codziennie otwarta i jak dotąd, w tych samych godzinach można skorzystać z sakramentu spowiedzi. 
 
3. Zapraszamy Was również na wspólną modlitwę o miłosierdzie Boże dla nas i świata. O ustanie pandemii i o żyzny deszcz, aby Bóg ulitował się nad nami i nas ocalił. Codziennie o godz. 15 Koronką do Miłosierdzia Bożego, oraz o 20.30 na Różańcu i w Apelu Jasnogórskim modlimy się wspólnie. O 20.15 otwieramy Bazylikę. Przyjdźcie! 
 
4. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy poprzez składane ofiary wspierają nas finansowo, abyśmy mogli utrzymać sanktuarium i klasztor oraz spłacać kredyt. Nie jest nam łatwo, jak i wielu z Was, dlatego tym bardziej dziękujemy za pomoc. Na stronie naszego sanktuarium zamieszczony jest aktualny numer konta, dla hojnych ofiarodawców. Wszystkim składamy staropolskie Bóg zapłać i zapewniamy o nieustannej modlitwie.
 
5. W bieżącym tygodniu przeżywamy w Liturgii: w środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i dra Kościoła, Patronki Europy i w sobotę 2 maja z wyprzedzeniem ze względu na Niedzielę Wielkanocną, Uroczystość NMP Królowej Polski. Módlmy się za Ojczyznę i nasz naród; o jego jedność i pomyślność.
 
6. W piątek 1 maja we wspomnienie św. Józefa Robotnika, rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. O godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, które będzie również transmitowane przez katolickie radio VIA.
 
7. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. + Krystyna Podborączyńska, zam. przy ul. Marszałkowskiej. Jej duszę, bliskich naszych zmarłych i ofiary epidemii polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2020-04-26
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.