Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
27.06.2021 r. - 13 Niedziela Zwykła
Przeżywamy 13. Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj nasza diecezja solidaryzuje się z pogorzelcami na Spiszu w Nowej Białej poprzez ofiarą do skarbony pod chórem. Bóg zapłać. Wspieranie wyjazdów wakacyjnych dzieci i młodzieży organizowanych przez Caritas, które było zapowiadane na dzisiaj jest w związku z powyższym przełożone na przyszłą niedzielę.  
 
W tym tygodniu: we wtorek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym sanktuarium jak w święto czyli o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. W tym dniu wypada być na Mszy św. Ofiary na tacę składane w tym dniu są przeznaczone - jak co roku - na potrzeby Stolicy Apostolskiej czyli tzw. Świętopietrze. W tym dniu w bazylikach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; w środę - zakończenie nabożeństw czerwcowych o 17.30; w I czwartek - Msza św. i modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele; w I piątek – Msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa i adoracja I piątkowa o 9.00 i 18.00; w I sobotę – Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 9.00. Także w I sobotę objazd chorych.

Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.  
 
Decyzją władz zakonnych Br. Ananiasz Korba i O. Alfred Ciupa zostają przeniesieni do innych klasztorów. Serdecznie dziękujemy im za posługę w naszej wspólnocie. Msza św. dziękczynno-błagalna w ich intencji będzie w najbliższą środę o godz. 18.00.

FZŚ zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy dnia 24 lipca br. Szczegóły wyjazdu w gablocie.

Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka ma formę sztafety - w każdy dzień pielgrzymuje jedna grupa. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce w grupie św. Jana z Dukli, która pielgrzymować będzie 9 sierpnia (poniedziałek). Koszt udziału to: 70 zł. Ogólny plan dnia pielgrzymkowego: 5.00 - wyjazd autokarem do Chrobęrza; 7.00 - Msza Święta w Chrobęrzu; 8.30 - wyjście na szlak pielgrzymkowy (25 km). Po zakończonym pielgrzymowaniu wyjazd autokarem na Jasną Górę, a późnym wieczorem powrót do Rzeszowa. Zapisy telefonicznie u ks. Tomasza Kiebały – nr telefonu w gablocie ( tel. 579 050 399). Spotkanie przed pielgrzymką 25 lipca o 18.00 w kościele w Bratkowicach.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Zofia Gut z ul. Marszałkowskiej. Wieczny odpoczynek…
Autor:AS / 2021-06-28
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.