Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
29 III 2020 r. - V niedziela Wielkiego Postu
1. Dzisiaj jak co roku w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje, które trwać będą do środy włącznie. Kazania rekolekcyjne głoszone będą na Mszy św. o godz. 9 i 18. Rekolekcje prowadzi O. Cyprian Moryc, nasz współbrat z Kalwarii Zebrzydowskiej. W związku z bardzo ograniczoną ilością uczestników ( 5 osób), gorąco prosimy, abyście pozostali w domach i poprzez radio Via lub internet uczestniczyli we wspólnej z nami modlitwie. Nie chcemy przed nikim zamykać drzwi świątyni, ale z drugiej strony musimy respektować państwowe rozporządzenia. Nie chcemy was ani też siebie narażać na konsekwencje karne. Dajmy szansę uczestniczenia w Mszy św. tym, którzy zamówili intencję. Wszystkie Msze św. transmitowane są poprzez Internet oraz wieczorne Msze św. poprzez diecezjalne radio VIA na falach 103,8.          
 
2. Przypominamy, że Księża Biskupi udzielili wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Jednak osoby, które korzystają z dyspensy mają obowiązek uczestniczyć w Mszy św. za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu lub przez Internet. 
 
3. Informujemy, że dopuszczone są dwie formy udzielania Komunii Świętej: do ust i na rękę. Wybór należy do wiernego przystępującego do Komunii Świętej., jednakże Komunia św. przyjęta na rękę musi być spożyta w obecności kapłana.                
4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej; I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Ze względu na epidemię nie będzie odwiedzin chorych w domach, jedynie w przypadku nagłym można indywidualnie w zakrystii lub przy furcie poprosić o posługę u chorego w domu. Wszystkich zachęcamy do duchowego przyjmowania Komunii św.         
      
5. Informujemy, że w związku z epidemią Obrzędy pogrzebu zostały ograniczone do Stacji przy grobie, natomiast Mszę Świętą pogrzebową należy odprawić w kościele bez trumny.         
  
6. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Porządek Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych podamy w przyszłą Niedzielę.      
    
7. Nasze sanktuarium codziennie jest otwarte i codziennie spowiadamy wg stałego dyżuru, codziennie też wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Codziennie o godz. 15 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i o godz. 20.30 Różaniec. Droga Krzyżowa odprawiona będzie tylko w piątek o godz. 17.15. a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedzielę o godz. 17.30.              
8. Jednoczmy się na modlitwie przebłagalnej za nasze grzechy i błagalnej o ustąpienie epidemii, oraz o pełny powrót do Boga, poszanowanie praw Bożych w życiu rodzinnym i publicznym. Módlmy się o powrót do zdrowia dla zarażonych epidemią.                          
9. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności + Danuta Granowska, zam. przy ul. Marszałkowskiej. Jej duszę, oraz ofiary korona wirusa polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2020-03-29
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.