Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 IV 2020 r. - Niedziela Palmowa
1.Cieszymy się, że wiele osób korzysta ze strony internetowej naszego sanktuarium, aby łączyć się z nami na modlitwie i Eucharystii. Dziękujemy, że w ten sposób umożliwiacie osobisty udział w Mszy św. tym osobom, które zamówiły intencje za swoich bliskich. Msze św. w bazylice odprawiamy jak zwykle o 6, 7, 8, 9 i 18. O godz. 15 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego a o godz. 20.30 Różaniec. Jednak przez cały dzień korzystając z kamerki w kaplicy Matki Bożej możecie adorować Najświętszy Sakrament, do czego gorąco zachęcamy.

2. Przypominamy, że Księża Biskupi udzielili wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Jednak osoby, które korzystają z dyspensy mają obowiązek uczestniczyć w Mszy św. za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu lub przez Internet. 
 
3. Dzisiejsza Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna szczególny tydzień w Liturgii Kościoła. Nazywamy go Wielkim Tygodniem, bo w nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia: Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa, poprzez które zostaliśmy odkupieni. W tym roku stajemy wobec wielkiej tajemnicy Bożego dopustu pandemii; cierpienia i śmierci a także lęku o jutro. Prośmy Boga, aby wyprowadził nas z cienia biologicznej i duchowej śmierci.             
 
4. Dzisiaj spowiadamy podczas każdej Mszy św., a od jutra do Wielkiej Środy  włącznie, w naszym Sanktuarium trwać będzie całodzienna spowiedź od 6 do 19; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek do godz. 17.          Ze względu na obowiązujące nas przepisy: 5 osób w kościele, spowiadać będziemy ciągle w kaplicy św. JPII, ale tylko w jednym konfesjonale. Prosimy, aby nie wpadać w gorączkę: „muszę się już teraz wyspowiadać”, bowiem obowiązek spowiedzi świętej wielkanocnej trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli w tym roku do 7 czerwca. Gorąco prosimy, aby osoby, które nie mają grzechu ciężkiego odłożyły spowiedź na później, bowiem po wzbudzeniu w sobie skruchy i aktu żalu doskonałego mogą bez żadnego lęku przyjąć Komunię św. 
 
5. Liturgia W. Czwartku i W. Piątku w naszej bazylice o godz. 18, natomiast w W. Sobotę o godz. 19. Ponieważ tylko nieliczni będą mogli w Liturgii Triduum osobiście uczestniczyć, wszystkich zachęcamy do łączności za pośrednictwem mediów i Internetu oraz duchowego przyjmowania Komunii św. Przypominamy, że obowiązek uczestniczenia w Mszy św. w domu właściwie spełnia ten, kto w tym czasie pozostaje w modlitewnym skupieniu i nie zajmuje się innymi sprawami. Przypominamy nasz internetowy adres: www.bernardyni.rzeszow.pl.
 
6. W Wielki Czwartek na zakończenie Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, następnie Gorzkie Żale i adoracja. W Wielki Piątek na zakończenie Liturgii Męki Pańskiej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu, Gorzkie Żale i adoracja. Nie będzie asysty ani straży przy Bożym Grobie. 
 
7. Przypominamy, że w W. Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę tradycyjnie nie spożywamy pokarmów mięsnych.
 
8. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Według zaleceń Kościoła, wszyscy domownicy powinni zebrać się przy śniadaniu i wspólnie odmówić modlitwę, podobnie jak przy wieczerzy wigilijnej. 
 
9. W Niedzielę Wielkanocną Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6 będzie transmitowana z naszej bazyliki przez Telewizję Rzeszów, zachęcamy abyście zgromadzeni przed telewizorem modlili się razem z nami. W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocy porządek Mszy św. niedzielny. 
 
10. Dziękujemy Pani Ewie Bandelak z Caritasu, za rozprowadzenie i dostarczenie starszym osobom w naszej parafii, żywnościowych paczek.
Autor:Klasztor / 2020-04-05
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.