Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
7 VI 2020 r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
1. Oprócz przykazań Bożych są również przykazania ustanowione przez Kościół. Pierwsze z nich brzmi: "W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych". Po wprowadzeniu przez ministra zdrowia dużych ograniczeń z powodu epidemii, księża biskupi udzielili dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Z dniem dzisiejszym dyspensa zostaje cofnięta, a zatem mamy obowiązek pod grzechem ciężkim, uczestniczyć w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Zachęcamy gorąco do pełnego uczestniczenia w tym najważniejszym spotkaniu modlitewnym każdego tygodnia.
 
2. Od jutra na cmentarzach: Wilkowyja, Pobitno i Zwięczyca pogrzeby będą odbywać się na podobnej zasadzie jak przed epidemią, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. W kondukcie pogrzebowym nie ma ograniczenia ilości wiernych, jednak obowiązują maseczki lub odstęp dwóch metrów. W kaplicy Rzeszów-Wilkowyja zostają zachowane dotychczasowe  godziny odprawiania Mszy Świętych, ale pogrzeby będą odbywać się na przemian w dwóch przylegających do siebie kaplicach ze względu na konieczność dezynfekcji po każdym pogrzebie.
 
3. W czwartek 11 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej nie będzie w Rzeszowie Centralnej Procesji. Ksiądz biskup zalecił, aby każda parafia urządziła u siebie procesję. W naszym sanktuarium procesja do czterech ołtarzy z odśpiewaniem Ewangelii odbędzie się wewnątrz bazyliki, po Mszy św. o godz. 12. Przypominamy, że w Boże Ciało, mamy obowiązek uczestniczyć w Mszy św.
 
4. Zapraszamy do uczestnictwa w Koncercie Jednego Serca Jednego Ducha on-line w Uroczystość Bożego Ciała, o godz. 19.30 w Telewizji Trwam i w Internecie.
 
5. Jutro w Liturgii Kościoła wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
 
6. W piątek w liturgiczne wspomnienie męczenników; bł. Anastazego Pankiewicza, bernardyna i towarzyszy. W tym dniu imieniny obchodzi nasz współbrat O. Anastazy Popiel duszpasterz i katecheta, opiekun Odnowy w Duchu Św. i Młodzieży Franciszkańskiej. W czasie epidemii bardzo aktywnie zaangażował się w prowadzenie modlitwy błagalnej i przebłagalnej o ustanie choroby. Solenizantowi życzymy zdrowia, obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej, dziękujemy za dar posługi w sanktuarium i powierzamy go waszym modlitwom. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji w piątek, podczas Mszy św. o godz. 18. 
 
7. W sobotę 13 czerwca przeżywać będziemy Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie lilii i błogosławieństwo dzieci. Gorąco zapraszamy do tego wielkiego Orędownika w naszych sprawach.
 
8. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. + Jan-Stefan Kuźniar, zam. przy ul. Grottgera. Jego duszę, i bliskich naszych zmarłych oraz ofiary epidemii polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2020-06-07
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.