Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
80. urodziny bp Kazimierza Gónego
Bp senior diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny obchodził w dniu 24 grudnia 2017 r. swoje 80. urodziny. Z tej okazji odprawił o godz. 6.00 Mszę św. w Kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej. Od wielu lat sprawuje ksiądz biskup Eucharystię w dniu swoich urodzin u Pani Rzeszowa. W bieżącym roku był jednak otoczony szczególną serdecznością wiernych ze względu na okrągłą rocznicę urodzin. Życzenia Jubilatowi złożył kustosz sanktuarium o. Rafał Klimas, siostry prezentki oraz osoby świeckie.
Bp Kazimierz Górny urodził się 24 grudnia 1937 r. w Lubniu k. Myślenic. Święcenia kapłańskie otrzymał 29 czerwca 1960 r. z rąk bp. Karola Wojtyły. Sakrę biskupią otrzymał 6 stycznia 1985 r. w Rzymie z rąk papieża Jana Pawła II i został biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej. Hasłem jego posługi są słowa „Omnia Tibi” (Wszystko Tobie). 25 marca 1992 r. został biskupem ordynariuszem nowo utworzonej diecezji rzeszowskiej. Posługę tę pełnił do 2013 roku. Wówczas został biskupem seniorem i nadal aktywnie uczestniczy w życiu diecezji. W dniu 80. urodzin zwierzył się na zakończenie Mszy św., że dziś szczególnym jego zadaniem jest modlitwa za wiernych diecezji rzeszowskiej i codziennie o niej pamięta.
Autor:KPK / 2017-12-24

 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.