Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Dzień Życia Konsekrowanego

Dnia 2 lutego Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. W czterdziestym dniu po Narodzeniu Jezusa, Maryja z Józefem udali się do Świątyni, aby tam ofiarować Dzieciątko Bogu Ojcu. To właśnie tam prorok Symeon ogłosił, że Jezus jest Światłem Świata i Zbawieniem narodów.

Ten właśnie dzień po raz trzynasty jest z woli papieży Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Tradycję tę wprowadził w 1997 roku Ojciec Święty Jan Paweł II. W adhortacji apostolskiej Vita Consecrata papież napisał: "Życie konsekrowane znajduje się w samym sercu Kościoła jako element o decydującym znaczeniu dla jego misji, ponieważ wyraża najgłębszą istotę powołania chrześcijańskiego oraz dążenie całego Kościoła-Oblubienicy do zjednoczenia z jedynym Oblubieńcem Życie konsekrowane nie tylko w przeszłości było pomocą i oparciem dla Kościoła, ale stanowi cenny i nieodzowny dar także dla teraźniejszości i przyszłości Ludu Bożego, ponieważ jest głęboko zespolone z jego życiem, jego świętością i misją".

Z tej właśnie okazji w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej zgromadzili się dzisiaj liczni przedstawiciele rodzin zakonnych z całej Diecezji Rzeszowskiej, aby pod przewodnictwem ks. bp. Kazimierza Górnego dziękować Bogu za dar powołania zakonnego i prosić o nowe powołania do życia konsekrowanego. Najpierw miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, a potem uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. W Eucharystii, oprócz przedstawicieli rodzin zakonnych wzięli też udział kapłani diecezjalni.

 

Zdjęcia: o. Wiktor P. Tokarski OFM

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.